Skocz do zawartości

Optic 6 pomóżcie


GEX999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, że Optic 6 2,4 gHz nie nadaje się do modeli łodzi i wodnosamoltów, bo niektórzy twierdzą, że są jakieś zakłócenia od wody?

Tak, masz rację ale tylko jesli chodzi o wody jeziorne. zakłócenia powstają nie od samej wody tylko ...rybek uklejek, które nie wiadomo dlaczego mają to coś co zakłóca. Rybki te żerują przy samej powierzchni wody więc dlatego mogą wystapić te trudności. Zanim więc pójdziesz pływać nad jezioro upewnij się, że one tam wystepują lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ...rybek uklejek,

masz rację ale zakłócenia powstają również poprzez interferencję fal radiowych z falami na powierzchni wody a jak wiadomo fale są częściej na jeziorach i zbiornikach zaporowych niż na rzekach i a co do uklejek to one również występują w rzekach i dlatego okazuje się że Optic 6 nie nadaje się do modeli pływających. Lepiej nie ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatni programowałem krzywą skoku i krzywą mocy w Opticu i kiedy ustawiałem wartości pojedynczym piknięciem zauważyłem, że po każdym naciśnięciu + aparatura pikała, ale na niektórych wartościach liczba zatrzymywała się i należało nacisnąć jeszcze raz, aby dalej przeskoczyła. Dzieje się to co 3 lub 4 liczby za wyjątkiem 54% i 58%, np. 0%, 3%, 7%, 10%. Czy u Was też tak jest :?: :?: :?: :?: Tylko proszę, nie piszcie, ale ty masz problemy czy coś w tym stylu. Czasami ustawiając od zera podwójnie pika 1% a nie 0%. Wtedy jest coś takiego: 1%, 5%, 9%, 12%, 16%, 20%, 23%, 27%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem na Optic'u kilka lat jeszcze na częstotliwości 35 MHz, ale nie pamiętam żebym miał takie problemy.

 

Teraz używam T9X i chwilami bardzo podobnie jak Ty. Osobiście zwalam to na brak dokładności.

 

Jeżeli wszystko działa poprawnie, nie przejmowałby się tym zbytnio :o

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakłócenia powstają nie od samej wody tylko... rybek uklejek

Niebagatelne znaczenie ma też pora roku kiedy latamy, rybki uklejki przechodzące tarło w okresie maja i czerwca swoją srebrzystobiałą barwą emitują większe zakłócenia. Efekt zauważono szczególnie na częstotliwości 2.4 GHz na nadajniku... o zgrozooo: OPTIC 6.

masz rację ale zakłócenia powstają również poprzez interferencję fal radiowych z falami na powierzchni wody

Warto dodać że w okresie wiosennym gdy zooplankton (limnozooplankton - słodkowodny) sezonowo zaczyna wzrastać, interferencja fal wodnych jest większa. W połączeniu z tym że rybki uklejki żywią się m.in. tym zooplanktonem, czyli pływają bliżej tafli wody - KRAKSA GOTOWA. Lepiej daj sobie spokój.

 

Odbiegając od zoologii. Skakanie R/D L/U - TO NORMALNE i nie zaprzątaj sobie tym głowy. Klej model i w powietrze.

A co do wody... Nie wiem kto Ci takich głupot do głowy nawkładał o wodnosamolotach, że woda zakłóca fale. Latałem wielokrotnie Wilgą 2000 na pływakach zawsze z miękkim lądowaniem. Latałem na częstotliwości 35MHz i na 2.4GHz - NIE MIAŁEM ŻADNYCH ZAKŁÓCEŃ. A dlaczego?? Bo na akwenie gdzie pływałem/latałem nie było rybek uklejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj podczas testów pojawił się problem. Włączam aparaturę, świeci tylko niebieska dioda, a na wyświetlaczu nic. Aparatura nie wydała też żadnego piknięcia. Włączyłem ponownie i wszystko było dobrze. Raz miałem identyczną sytuację kiedy napięcie pakietu było bardzo niskie, ale dzisiaj było odpowiednie. Słyszałem o tego typu problemach szczególnie w aurorach, ale co o tym myślicie i czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.