Skocz do zawartości

Co zmienić, żeby Zenobia latała?


krankor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ups, mój kapelusz ma około 45cm długości , model drukowałem w standardowym rozmiarze, gdzie tu będzie środek ciężkości?.

Miotłę wzmocniłem , to znaczy trzonek, sama miotła ta żółta część nie jest wzmacniana, planuję na krawędzi pianki przykleić paski balsy 3mm, nie będzie to najmocniejsze wzmocnienie ale balsa ładnie sie uformuje na wypukłościach miotły.

Standardowo kij w miejscu gdzie sie przykleja wręgę silnikową, jest ścięty pod sporym kątem i skłon będzie spory, czy to za mało? powiększyć skłon względem tego co jest w planach?.

Czy wykłon też jakiś robić?

Dziś sporo zrobiłem, kapelusz zamontowany na stałe, zostało przykleić tylko te uszy które mam już wycięte , zbrakło czasu na pomalowanie i przyklejenie tych uszu, jak już zaczepiłem temat uszu kapelusza , to zapytam, pod jakim kątem powinny być przyklejone?

Jutro przymocuję ster kierunku i wysokości i może zdążę zrobić wręgę silnikową i przykręcić silnik, resztę wyposażenia pewnie załaduję na pokład pojutrze i będę próbował ją ulotnić , najbardziej boję się źle wyznaczyć środek ciężkości , szczególnie że chyba kapelusz mam większy niż powinien być.

Jak bardzo się pomylę ze środkiem ciężkości to pewnie i wysokie zboża mogą nie pomóc :).

Czy ktoś ma babę jagę z kapeluszem o długości 45cm? gdzie powinien być w tej skali środek ciężkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To masz tą wersje co ja :) SC mam 14,5 cm od rantu, a "uszy " około 45 stopni wywinięte . Ja wykłonu nie robiłem ,a skłon taki jak z planów , nie miałem problemu z zadzieraniem , jak oglądałeś film z oblotu to widziałeś że poszła od pierwszego i lata do dziś .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem wręgę silnikową i tak na próbę z ciekawości sprawdziłem jak może wyglądać wyważenie.

Pakiet 1600mah który waży 135g idealnie wyważa sam model bez reszty osprzętu.

Pakiet 900mah nie daje rady wyważyć modelu, ale jak dołożę silnik , regulator , odbiornik jest szansa że da się wyważyć model na tym małym pakiecie.

Cała baba jaga jest wykonana z niebieskiego podkładu cezar, prócz bucików buciki są z EPP, wszystkie elementy modelu oklejone folią z napolskim niebie, i pomalowane markerami, zawiasy robiłem z butelki po coli, wklejone na klej polimerowy, a cały model sklejałem klejem UHU POR.

Cały skończony model bez osprzętu waży 103g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba jaga poleciała, trochę zadziera, i nie wiem czy mniejsze śmigło coś pomoże? czy lepiej zwiększyć skłon.

Tak czy inaczej , zawsze to coś nowego, fajna zabawka.

Model do lotu waży 300g , zupełnie nie ma potrzeby dawania więcej niż połowy mocy, nawet przy robieniu pętli, dla tego myślę żeby zmienić śmigło z 8x6 na 8x4.

Bardzo prosta w pilotażu , jak trzeba to lata bardzo wolno , można by powiedzieć że w koło nogi, i zużywa mało energii, na pakiecie 900mah nagrałem 5 minut filmu, przeszedłem na drugi koniec działki i wylatałem tyle samo czasu  , i nic nie wskazywało że w pakiecie kończy sie energia , może jeszcze kilka minut by polatała , ale nie sprawdzałem kiedy pakiet siądzie i model spadnie w zboże gdzie 5 minut temu padał deszcz i trzeba będzie iść po model i się wymoczyć przy okazji, ile lata na pakiecie sprawdzę kiedy indziej :).

Film z oblotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poniżej dwa plany czarownic, gdzie powierzchnią nośną jest peleryna wiedźmy, a nie kapelusz (swobodnie latające ze spalinką, ale nie problem przerobić na elektrykę i R/C) :

 

Vroom Hilda (85in)

 

Witch Craft (21in)

 

... i trochę różnych planów nietypowych konstrukcji latających dla miłosników "jajcowania" ;)  (do wykorzystania, przeróbki, lub jako inspiracja):

 

Flying Washboard

 

Arabian Knight

 

Peter O.Dactyl

 

Martin Space Ship

 

Man in Space

 

Canadian Bug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.