Skocz do zawartości

aparatura do łodzi


Dolce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chce kupic aparature turnigy 9x ale nie wiem jakie mode będzie lepszy do łódki a jaki do samolotu(mam do wyboru 1 i 2) ?

i jeszcze co sądzicie o tym pakiecie? na ile on starczy?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10365__Turnigy_5000mAh_2S_20C_Lipo_Pack_DE_Warehouse_.html

Na Twoje pytania nie można precyzyjnie odpowiedzieć w stylu: "Kup takie, dlatego, że ..."

Jeśli chodzi o radio:

Mode1, czy mode2 to nie jest kwestia, że to jest dobre, a to nie, bo to sprawa przyzwyczajenia.

Przykład:

Ja modelami latającymi latam na mode2 (gaz w lewym drążku), ale moi koledzy latają na mode1 i często z lepszym skutkiem. Ja jednak gdy wziąłem radio z gazem na prawym drążku to nie wyobrażam sobie takiego sterowania.

Więc wybór radia to kwestia przyzwyczajenia, tak samo jak to, że ktoś pisze prawą, a ktoś lewą ręką.

 

Co do pakietu, to jak tu Ci odpowiedzieć na ile starczy pakiet 5000mAh, skoro nic nie wiemy ? Jaki model ? Jaki silnik ? Jaka moc ? Jaki pobór prądu ?

Kolejność jest taka:

1. model

2. do modelu dobieramy napęd

3. obliczamy pobór prądu pod obciążeniem

4. i dopiero na końcu dopasowujemy źródło prądu, aby podołało wszystkiemu.

 

Jak widzisz zaczynasz od końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Avi, to nie jest dobra praktyka pytać o to samo w dwóch wątkach.

Tak jak Ci napisali koledzy, mode zawsze możesz sobie przestawić później. Do samolotu spora większość używa Mode2. Do łodzi Mode2 też się nada.

Kijuik powyżej napisał Ci że zaczynasz od "d..." strony - i ja się pod tym podpisuję. Jednak żeby nie zachować się jak tetryk odpowiem Ci na podstawie tego co podałeś. Jeśli chcesz pobierać 3.3A z pakietu 5000mA (przy założeniu że U=7.2V) to teoretycznie powinien Ci on dostarczać energii przez 1h30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, wiem że ni na temat wątku ale już poruszany tutaj odnośnie forum KOGA.

Zalogowałem się tam, napisałem posta z prośbą o poradę w dziale dla początkujących i otrzymałem super porady. Warto się z nimi zapoznać, na pewno Wam się przydadzą :

KOGA jest Zajefajna

No cóż ? Mogę tylko potwierdzić powyższe.

Jest to forum typowo szkutnicze. Część ludzi miałem przyjemność poznać osobiście. Co roku organizowane są zjazdy w Tczewie gdzie jest sposobność poznać się w realu, wymienić doświadczenia, wymienić się planami, zaprezentować swoje modele, porobić pamiątkowe zdjęcia i porządnie się zintegrować :wink: w tczewskich knajpkach.

Bardzo sympatyczne spotkania na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Organizatorzy zlotów zapewniają nocleg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mojego postu. To była ironia. Koga to mówiąc kolokwialnie dziadostwo.

Cham chama chamem pogania.

Rzeczywiście nie zrozumiałem. Gdybym wiedział, że to ironia, to nie wypowiadałbym się w ogóle.

Przeczytałem cały temat na Kodze i nie rozumiem, za co się tak obraziłeś i kto Ci naurągał.

Na Twoje pytania dostałeś wyczerpujące odpowiedzi.

W jakiej formie ?

Trochę ironicznie, bo jakbyś znał Andrzeja1 to byś rozumiał Jego poczucie humoru.

Zapewniam Cię, że nie było w tym żadnej złośliwości. Ten człowiek tryska humorem i jest "duszą towarzystwa". No ale nie będę dalej reklamował Kogi.

To jest Twoje zdanie. Może rzeczywiście nic więcej tam nie pisz tylko rób swoje i pokazuj efekty swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle o Andrzeja co o drugiego Pana. Pewnie zobaczyłeś wpisy już po moderacji. Zapewniam, że było bardzo chamsko na temat mojej niewiedzy. Człowiek o nicku grzegorz75 z KOGA, bez żadnego uzasadnienia określił mnie mianem : debil, ćwierćgłówek itp. Zaręczam słowem, że tak było choć nie dałem jakiegokolwiek powodu, żeby mnie określić takimi słowami. Zadawałem jedynie pytania dotyczące budowy statku.

Doradzałeś mi do łodzi silniki bezszczotkowe jako nowocześniejsze typu. Zastosowanie tego typu silników zostało wyśmiane przez wyżej wspomnianego użytkownika KOGA. Miedzy innymi dlatego nazwał mnie debilem, że chcę użyć takich silników. Tak więc i Ty powinieneś się poczuć urażony Kijuik.

Widzisz, jednak dobrze wyczułem że tam cham chama chamem pogania.

Szkoda, że sam nie zastosowałem się do swoich spostrzeżeń i napisałem posta. Nie to, żebym szczególnie się przejął ale też w sumie to nic miłego. Niestety z chamstwem nikt nie wygra. Nie to jednak jest na forum KOGA najgorsze. Raczej to, że takie chamskie postawy są tam popierane - swój do swego ciągnie i jest ogólne poparcie i przyzwolenie dla takich głąbów wśród jego ziomów. Wiem ponieważ na forum KOGA jest czat. Po zwróceniu uwagi grzegorzowi75, że jego wypowiedzi są obraźliwe dopiero mi się na czacie "dostało". Oczywiście grzeorz75 był tam bohaterem, starym wilkiem morskim, który trenuje po prostu młodego kota. Kot przecież powinien się kłaniać i cieszyć a nie stawiać sztorcem.

Na tym forum są też normalni ludzie ale cham się zawsze wyróżni i przebije nad elitę. Tak to już działa. Napisałeś, że mi tam sporo doradzono. Zauważ jednak, że doradzili mi tam nie panowie Andrzej i grzegorz75 ale inni, spokojni forumowicze. Ważne jest jednak to, że koszt jaki się tam płaci za takie porady jest po prostu nie do przyjęcia. Zauważyłem pewną zasadę na forum KOGA. Jeśli chcesz tam się czegoś dowiedzieć, to musisz się najpierw pogodzić z faktem, że zostaniesz opluty. Oczywiście musisz udawać, że deszcz pada. Taki rodzaj "frycowego", coś jak fala w wojsku. Takie zasady są typowe dla prymitywnych ludzi.

Napisałeś, że Andrzej to dusza towarzystwa. Na mnie jednak sprawił wrażenie człowieka, który udaje mądrzejszego niż jest. Takiego Komorowskiego ale z o wiele niższej półki. Naprawdę ciężko zaakceptować jego styl pisania. Nie jest ani dowcipny ani z polotem. Po prostu. Kolega Andrzej pewnie uważa, że wzbudza podziw i że jest taki fajny. Dal mnie to jednak nadęty bufon, jakiekolwiek lepsze określenie nie ciśnie mi się "pod pióro".

Oczywiście już tam nie będę pisał.

Co do modelu to kilka dni temu otrzymałem pierwszą paczkę z HK a druga czeka w UC. Powoli zabieram się do roboty. Jak wykonam coś sensownego to wkleję parę zdjęć. Wiem, że zamówione przeze mnie podzespoły przerastają model. Uważam jednak, że to nie jest wada a jedynie większy wydatek. Poza tym dobre elementy można zawsze zastosować w lepszym modelu jeśli się okaże, że na tyle mnie ta zabawa wciągnie. Z kiepskimi elementami jest jak z tanimi rzeczami. Nie stać nas na nie.

Tak na marginesie. Zdecydowałem się na model łodzi nie dlatego, że mnie bardziej pociąga modelarstwo wodne. Po prostu uważam, że taki model łatwiej jest zrobić, nie mówiąc już o ewentualnych uszkodzeniach. Prawdę mówiąc uważam, że samoloty to coś pięknego, łódkę raczej traktuję jako zabawkę dla dzieciaka. Z fajnymi silnikami i regulatorami :D

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...łódkę raczej traktuję jako zabawkę dla dzieciaka.

Wszystko zalezy od tego, jaka lodka i jaki dzieciak. Istnieja lodki, ktore stanowia dosyc powazne wyzwanie pod wzgledem konstrukcyjnym. Na przyklad zawodnicze lodki zaglowe.

 

To przykre, ze na sasiednim forum powitano Ciebie w tak nieprzyjemny sposob. Niestety, ludzi o mniej wyszukanych manierach mozna spotkac wszedzie, takze na tym forum. Jedyna rada - nie dac sie sprowadzic do ich poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie się tym przejmuję psze Pana, wyrażałem swoją opinię a nie przekonywałem kogokolwiek.

Tak na marginesie jedynie dodam, że skoro nazwaliby Pana debilem a Pan by się tym nie przejął to gratuluję.

Łatwiej z pewnością żyć z takim charakterem.

Na zdjęciu wygląda Pan sympatycznie aczkolwiek widać, że ma Pan mocny charakter.

Mam nadzieję, że się Pan nie obrazi za szczyptę szczerości z mojej strony.

Niestety nie kliknę "pomógł" :)

Forumowiczom dedykuję natomiast coś co łagodzi obyczaje (jestem muzykiem klasycznym z wykształcenia) :

Zachęcam do składania modeli przy takiej muzyce, wychodzi równiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.