Skocz do zawartości

RWD - 5 by skazoo tez sie tworzy :]


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj kolejne loty. 3 starty: pierwszy hmmm przeciągniecie zwalenie na skrzydło opanowanie i delikatny kret, za drugim razem to samo, po poradach starszych modelarzy (na szczęście było kilku na lotnisku) model poleciał :]. Polecam wzmacniać przód tego modelu laminatem :D po 2 mini kretach zero zniszczeń. Zapewne bez laminowania, przód byłby do naprawy. Przy starcie dawać na max gaz (ja niestety nie mogłem bo mam za mało wydajny pakiet i wyłącza mi silnik jak dam gaz na max) i mocno wyrzucić (ten model musi mieć duża prędkość przy starcie bo inaczej łatwo o kreta co potwierdził dzisiejszy dzień). Oczywiście nie zaciągać za bardzo steru wysokości przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ja niestety nie mogłem bo mam za mało wydajny pakiet i wyłącza mi silnik jak dam gaz na max)

a jakie masz smiglo ?

Moj pakiet rowniez nie wyrabial przy smigle 9x4,7 .. zalozylem mniejsze smigielko i chodizl na pelnych obrotach. W locie niezauwazalna roznica a moglem wykorzystac cala manetke gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzisiaj miałem problemy z serwem od lotki. Jak trząsłem przestawało działać. Na szczęście ktoś miał nożyk na lotnisku i kilka chirurgicznych cięć depronu + trochę taśmy i serwo jak nowe. Okazało się ze wtyczka od kabelka Y i przedłużacza serwa wysunęła się. Pozostały dwie dziury w skrzydle które muszę załatać. Ogólnie mam taki pomysł żeby to zakleić paskiem depronu 3 mm, przy czym tam gdzie są łączenia kabli nie zostawić i przykleić depron na taśmę (czy po ludzku zrobić klapki do połączeń od kabli). Wtyczki chce dodatkowo skleić jakąś odrobina np. kropelki. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy z drugiej strony skrzydła zrobić to samo? Oto zdjęcie skrzydła i przedstawienie mojej koncepcji. Proszę o dalsze rady?

 

dec666a97587f6fcm.jpg

 

d217c6d1cb361b5dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą przeszkadzać, bo odpadną:) wywal je w cholerę, albo nie wstaw je. mam na myśli operację wytnij wklej...po łopatologicznemu:

wytnik w skrzydle dziurę szerokości trochę więcej niż kabel, dopasuj pasek depronu i klej go równo w to miejsce tak żeby nie wystawał ponad poszycie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnik w skrzydle dziurę szerokości trochę więcej niż kabel, dopasuj pasek depronu i klej go równo w to miejsce tak żeby nie wystawał ponad poszycie skrzydła.

 

Koledze chyba o takie coś chodzi:

 

p1050533800x600.jpg

 

Tyle że u mnie jest bez dopasowanego paska depronu wklejonego równo w to miejsce, tak żeby nie wystawał ponad poszycie skrzydła :D. Ale jak "upchasz" kabel, a później zakleisz taśmą(w sensie okleisz całe skrzydło), to śladu prawie nie będzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.