Skocz do zawartości

RWD - 5 by skazoo tez sie tworzy :]


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

widze ze watek o RWD jest ;)

co prawda bylo o zginaniu depronu na natarciu skrzydla, jednak zastanawiam sie czy grzac suszarka na zewnatrz czy wewnatrz 8)

na razie robie proby na sucho bo nie wiem czy sie nie zlamie (normalnie to 20 stopni zginam i sie łamie)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz malowania, to najlepiej naklej taśmę po zewnętrznej, ale naklej pare pasm jedno obok drugiego na paromilimetrową zakładkę tak, żeby pokryte było całe miejsce wygięcia i przynajmniej 5cm od tego miejsca w każdą stronę. Po naklejeniu przyprasuj taśmę lub "rozsmaruj". Nie wiem z jaką temperaturą prasować, ale "rozsmarowywanie" polega na przejechaniu parę razy po powierzchni taśmy czymś twardym(nożyczki, nóż, itp.) lekko przyciskając.

Bez problemu wyginałem tak bardzo kruchy depron 6mm o 180' bez złamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Bez zdjęcia trudno określić najprostszą metodę naprawy. Czasem wystarczy odbudować tylko zniszczony wycinek a nie całe elementy. Co do gazu to trzeba się nauczyć nim operować. Ja na początku też nadużywałem pełnego gazu a sterami machałem na maksa. Trochę polatasz i się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wkleilem fotke jak naprawilem/przedluzylem dziób wiec drugi raz tego robil nie bede.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=112765&highlight=#112765

 

Skróć dziób do rownosci, kilka listewek sosnowych, na nie depron i dopasuj wrege. Godzina roboty (nie liczac oklejania folia na nowo o ile to robiles) :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i w końcu udało się ujarzmić RWD :D:D. Dużo dało latanie zefirkiem!!! Już opisuje. Pierwszy wyrzut z reki model bach w ziemie złamane śmigło :/. Szybka zmiana i w górę. Mocny wyrzut z reki i poleciał i to jeszcze jak :D:D latanie tym modelem to sama przyjemność. Można sobie odlecieć bo model jest dobrze widoczny. Gorzej z lądowaniem i szybowaniem. RWD potrzebuje większego podejścia do lądowania (niż zefir) o czym się szybko przekonałem. Co do szybowania to sam nie wiem raz ładnie szybował ale kilka razy zaczął "świrować" lecieć w dół robiąc beczki. Nie wiem może z za mała prędkością wchodziłem w to szybowanie? Kolejne próby to wykażą. Kilka twardszych lądowań ale za laminowany przód dawał sobie z nimi rade. Mały problem z silnikiem. Jak dawałem na max gaz to regiel wyłączał silnik. Latałem na śmigle 10x8 i silniku tp 2408-21T. Czy ten silnik mógł pobierać az tyle prądu? (regiel 30/40A). I czas lotu też nie trwał za długo bo ok 4 min (8xkan 1050 mah) można by było polatać jeszcze ale nie chciałem ryzykować ze mi silnik wyłączy się w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest regulator, tylko pakiet zasilający - wymień go na jakiegoś Lipola 3s przynajmniej 1500 mAh 20C. Kiedy dodawałeś gazu pakiet nie wydalał prądowo. I wg mnie masz śmigło o za dużym skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to śmigiełko też myślę że za duże. Podpytam jeszcze jakiegoś modelarza z mojego miasta (jak będzie ktoś na lotach). Co do pakietu planuje turnigy 3s 2200 amh 20c bo waży idealnie tyle co mój pakiet. Zaryzykowałbym nawet 2600 mah :D (ok 230 g z tego co pamiętam) ale to może w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam smiglo 8x4,7 i pakiet LiPo 3S 1800amh. Na tym zestawie bardzo dobrze chodzi, kiedy zalozylem smiglo ciut wieksze pakiet nie wyrabial i silnik sie wylaczal przy wyzszych obrotach. Moj RWD bardzo ładnie szybuje, do ladowania mozna podchodzic z wylaczonym silnikiem. Moze jak zalaminowales przod to masz SC zabardzo zprzodu i dlatego wpadal w korkaciag przy szybowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.