Skocz do zawartości

RWD - 5 by skazoo tez sie tworzy :]


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

RWD-5 Skazoo z silnikiem Permax 480 i smiglem 7x6 ciagnie jak glupi i startuje po dwoch metrach rozbiegu. z silnikiem Graupnera 400 juz nie.... Sytuacji nie poprawilo zalozenie przekladni 4,1:1. Dopiero ze smiglem 9x6 pewnie sie wznosi i po krotkim rozbiegu, a przy tym silnik pracuje bardzo kulturalnie i wydaje sie ze nie jest przeciazony... Z permaxem 480 zachowywal sie jakby chcialo go z ramy wyrwac i silnik byl goracy..Zreszta motocalc pokazuje ze mniejszy silnik pobiera "zaledwie" 4,5 A pradu, a dane fabryczne silnika mowia ze przy 3,3 ma max wydajnosc... (czyli pewnie na 3/4 gazu).

 

Mam tylko jeden problem... Kiedy zamykam gaz calkowicie zwala sie na dziob, nie wiem czy moze ma to zwiazek z katem zaklinowania skrzydla?

 

Pozdrawiam Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy model najpierw został oblatany w locie ślizgowym bez silnika? Od tego musisz zacząć.

Możliwe, że w tej chwili jest taka sytuacja, że silnik ma za mały skłon i ciągnie model do góry. Jak zdejmujesz gaz, nos idzie w dół. Jak doprowadzisz do stabilnego lotu ślizgowego (z niewielkim, równym opadaniem), wtedy dopiero wyreguluj skłon silnika. O ustawieniach Środka ciężkości i kącie zaklinowania możesz poczytać tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz lata moj RWD, i to pieknie, Dzieki Cobra, pomoglo. WQczoraj tak sie nalatalem ze malosilnika niespalilem (400+przekładnia 4,1+ smiglo 9x6) Ale lata pieknie..

 

Baxter12

 

P.S.

Jednak spalilem silnik... za slabe chlodzenie.

Ale juz mam bezszczotke combo Bm2410-12 pieknie ciagnie, po prostu wymiata, dzis nie polatalem, bo ustawilem za duzy sklon silnika, jutro polatam (mam nadzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Modelik pociagnie bez problemu, problem lezy w silniku. ale latac bedzie.

 

Jezeli zalozysz do silnika za male smiglo, np. gdybys zalozyl 8x4, to sinik bedzie pobieral mniej pradu, ale za tym rowniez ciag bedzie za maly do napedu modelu (akurat tego, bo np. maly depro-akrobacik bedzie latal). Natomiast zastosowanie za duzego smigla powoduje ze ciag jest wystarczajaco duzy do napedu modelu, ale silnik bedzie pobieral wiekszy prad. Z tym wiaze sie fakt taki ze silnik moze sie spalic, lu regler nie bedzie sie wyrabial i odetnie prad, bo przekroczy wartosc dopuszczalna. Mozna to sprawdzic w ten sposob ze na postoju dajesz gaz na max, i przetrzymujesz minute, silnik nie powinien sie wylaczyc (regler go nie odcina) i nie powinien byc goracy. Jezeli masz smiglo nieco za duze, mozesz tez trymer drazka gazu ustawic na minimum, wtedy regulator nie bedzie podawal max mocy. Model poleci na pewno, wystartuj na 3/4 gazu, a latac i tak bedziesz na polowce, wiec motoru nie spalisz. Najwieksza obawa to to zeby ci silnik nie zatrzymal sie w czasie wznoszenia, bo wtedy o kreta latwo... Troche nieszczesliwie masz silnik wysokoobrotowy, a model potrzebuje raczej jednostki w nizszym KV. Mysle ze smiglo 9x6 byloby tutaj odpowiedniejsze..

 

Milych lotow

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój RWD na tym samym silniku dobrze latał na śmigle 8x4. Z tego co wiem to jest chyba najodpowiedniejsze dla niego.

 

do silnika najodpowiedniejsze, ale do samolotu troche male. radzilem wieksze bo nie miallem pewnosci czy z 8x4 bedzie latal. Dobrze ze sie odezwales, teraz juz wszystko jasne.

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.