Skocz do zawartości

Mały górnopłat spalinowy pod silnik os. max 15 LA


bandi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem na myśli paproch nie wiem jak się tam znalazł ale gdy przymknąłem przepustnicę ona go przycięła i silnik się zadusił.

Pierwsze loty elektrykiem też budziły skrajne emocje... balsiany akrobat pionem w zaorane pole ...

Jeśli chodzi o zaklinowanie skrzydła (kąt natarcia) to ja je na spływie jeszcze podniosłem była tam podkładka 2mm ja dałem 5mm.

 

Teraz kolejne pytanie skąd masz takie gumy? O_O

Kurcze na początku myślałem że trzeba je będzie jakoś plątać bo nie pomyślał bym że są takie rozciągliwe i wytrzymałe.

 

Czy podwozie robiłeś sam czy to jakieś kupione ze sklepu ?

 

Gdzie ten filtr paliwa czy to jest to metalowe ustrojstwo na wężyku przed regulacją wysokich obrotów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj te gumy to mam z firmy której pracuje sa bardzo dobre tylko , że długie ale ja tak jak Ci mowiłem opasałem je na na X podwójnie i nie ma bata bardzo mocno trzymały

 

 

Podwozie robiłem sam dodatkowo w tym modelu podwozie podniosłem na śrubach i podkładkach dlatego , żeby model przy starcie miał większy kąt natarcia skrzydła, ale możesz je zlikwidować

 

wiesz mozesz wszystko tam sobie przerobić ja w to sie nie bawiłem .. dla mnie to był model bardzo prowizoryczny , ale ciesze się że Tobie już pięknie lata :::P:D

 

jeśli chodzi o filtr to tak jest on przed iglicą wysokich obrotów taki aluminiowy filterek paliwa

,odkręć go i zobacz czy coś zebrało się na sitku :D

jeśli coś jest to wyciąg sitko i przedmuchaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zatem takie gumy gdzieś kupić ??

 

Tak sobie myślę i myślę i chyba jednak coś w tych spalinkach jest ale... Ciężko znaleść dogodne miejsce do latania w mieście, no i w tygodniu nie zawsze czas pozwala.

Ale za to na weekendowe latanie gdy nic mnie nie goni... To mi się podoba :D

 

Jako że elektryków kilka mam 3 sprawne 4-ty w budowie to...

Chodzi mi po głowie taki projekt...

Moja żona gdy słyszy te słowa ma ochotę zablokować mi konto w banku :D

 

Więc myślę co by tu wystrugać przez zimę więc może coś pod spalinkę właśnie.

Zawsze mażyłem o samolocie z czasów 2 wojny ze wszystkimi bajerami jak chowane podwozie, klapy, oświetlenie itp.

Jak myślicie jaki silniczek zamówić do modelu ala hawker hurricane ok. 1,3m rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc zbuduję większy. Na razie nic mnie nie ogranicza może skala 1/7. To było by jakieś 174cm do tego silniczek ASP 52A by wystarczył ? Czyli jakieś 8,5ccm

Muszę pozbierać trochę danych :D Tzn jakie chowane podwozie, jakie serwa, zbiornik, silnik, czym pokryć taki samolot.

Nie będę lepiej zaśmiecał tego wątku bo znów kogoś wkurzę ;), a nie mam tego na celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotki na których widać efekty zabiegu poprawienia kontu natarcia i przesunięcia skrzydła do tyłu troszkę. Samolot naprawdę lata lepiej wrzucę też filmiki z lotów niestety kamerzysta mi zmarzł i trząsł się jak osika ze względu na to filmiki są kiepskiej jakości.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Filmy:

 

 

Proponuję wyciszyć dźwięk gdyż są tam jakieś dźwięki kilku osób które się przyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej :)

Co prawda na razie rewolucji już więcej nie będzie mimo że planowałem odchudzić model.

Za miast ciężkich nakrętek pod podwoziem wrzucę tam plastikowe tulejki, to samo zrobię z tymi podkładkami pod silnikiem, a żeby nie popsuć wyważenia wysunę go 1cm do przodu. Do tego może pobawię się z jakąś laminatową owiewką silnika.

Ale jak już pisałem to za jakiś czas na razie muszę posunąć się do przodu z budową RWD.

Tak na marginesie tak mi się spodobało latanie modelem z kołami że zapodam kółka mojemu toto podczas jego renowacji zaplanowanej na najbliższą przyszłość. Dodam jeszcze że 5% nitro wystarcza w zupełności.

 

Teraz mam pytanie czy gdybym zmiksował jakimś cudem klapy na lotkach to model lądował by rzeczywiście wolniej i bezpieczniej ??

Czy w tak małym modelu to nie zrobi wielkiej różnicy ??

Kolejne pytanie czy są jakieś filtry na gaźnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym zmiksował jakimś cudem klapy na lotkach

Czyli zrobić klapolotki - jeśli są na przewodzie V to faktycznie bez cudu się nie obejdzie ale jak są na osobnych kanałach to już kwestia możliwości nadajnika. Lotki masz duże więc efekt powinien być zdecydowany. Może być nawet konieczne domiksowanie steru wysokości - lotki w dół, ster wysokości również (odrobinę) w dół. Trzeba to dobrać doświadczalnie. Nie przesadź tylko z wychyleniem tych klap, żeby nie przestały działać jako lotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak kolega wyżej pisze jeśli masz lotki podpięte na V czyli tym rozgałęźnikiem jak ja Ci go sprzedałem to będzie ciężko ... ale jeśli to zmieniłeś i wsadziłeś lotki na osobne kanały to da się to bez problemu

 

Ja tak mam w dużym górnopłacie o rozpiętości prawie 2 metrów tyle że te klapy mam ustawione na malutki kąt ...a w zasadzie ich nie używam :)

 

ale jeśli już chcesz sobie je ustawić to tak jak koledzy Ci wyżej mówią, testuj je na dużej wysokości :)

 

co do modelu

 

no to już Twoja wola możesz zrobić owiewkę jak najbardziej to podwozie wymienić nawet na troszkę z dłuższymi ramionami i nie będziesz potrzebował tych nie potrzebnych podkładek

 

no i tak samo zastąpić te podkładki przy silniku możesz klockiem bukowym wycinając taki kształt klocka jaki masz kształt łoża silnika plus ten kąt i skłon silnika co masz teraz i będzie nawet super wyglądało

 

 

ja mam tak w swoim górnopłacie i nawet jest wrzucony tutaj na tym forum

mam już doszlifowany odpowiedni kąt czyli< skłon silnika -3, i wykłon + około 3 stopnie w prawo> i nie muszę już niczego ustawiać itp żadnych zbędnych podkładek >

no ale tamten samolot to mam dopieszczony z owiewką

 

luknij sobie kiedyś jak będziesz miał czas

 

to jest górnopłat z otwieranym włazem dla spadochroniarza

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki są na kabelku Y ale nie trzeba wiele by to zmienić maximum 5 minut wypiąć Y i zapodać 2 przedłużacze.

Odbiornik mam tam od mojej aparatury 8ch więc też problemu z tym nie będzie bardziej martwię się o to jak to zmiksować na apce bo szczerze mówiąc to ja nie wykorzystuje żadnych jej opcji (nie wiem jak). Poza tym na razie nie było mi to aż tak potrzebne.

Instrukcji w języku ojczystym nie mam i nie mogę znaleźć jest to TG9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dziś był pracowity dzień. Wylatałem chyba z godzinę :)

Do tego naprawiłem toto bo zauważyłem że skrzydła przy lotkach popękały dałem tam wzmocnienia i wkleiłem balse :)

No a potem zabrałem się za spalinkę.

Więc strasznie mi przeszkadzały te śruby na podwoziu no patrzeć na nie nie mogłem :)

Zatem postanowiłem zrobić nowe wyższe i pomyślałem że dam większe kółka to będzie się lepiej startowało z trawy.

Co prawda kółka nie są skalowe ale przecież to nie makieta.

Dziś jeszcze nie latałem na nowym podwoziu brakło światła ale wygląda całkiem fajnie załączam kilka fotek.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ładne paski aluminium znalazłem w zwykłych karniszach od firanek. Wystarczy z nich poodcinać niepotrzebne elementy.

Aluminium było 1,5mm więc gdy przedłużyłem ( golenie ? nie wiem czy tak się nazywają ramiona podwozia wciąż się uczę) to okazało się że mimo iż wyciąłem szersze paski w stosunku do oryginału, to i tak nie miały odpowiedniej sztywności. Zatem zamontowałem takie wzmocnienia. Duma mnie rozpiera gdyż całokształt prezentuje się jak dla mnie zacnie.

Nie starczyło czasu na zabawę z klapolotkami ale jeszcze powrócę do tego pomysłu.

Teraz nie dają mi spokoju te podkładki pod łożem silnika :D I ciągle myślę o jakiejś owiewce tylko jak to zrobić :/

 

PS. Mam nadzieję Darku że nie przeszkadza ci to że opisuje to wszystko w twoim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.