Skocz do zawartości

Czy poznacie ten Czołg lekki ?.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie czy ktoś z państwa jest w stanie określić, lub potwierdzić moje przypuszczenia co do modelu czołgu.

Ja widziałem ten pojazd, podczas rekonstrukcji bitwy nad Bzurą 18-09-2011, w Sochaczewie.

Nie jestem pewny czy to PzKpfw II Ausf C. Bo myli mnie ten układ zawieszenia oraz koła napinające i napędowe, dlatego skłonny jestem podejrzewać, że mimo zapewnień kustosza pojazdu o jego oryginalności, że jest on repliką.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam Piotr.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Edytowałem:

Tu dla porównania 80% oryginał.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowany tutaj egzemparz tylko w bardzo ogolnym zarysie przypomina oryginal. Predzej to tworcza fantazja grona "budowniczych", ktorzy sie nad tym pojazdem pastwili. Wiekszosc "mylacych" elementow to przeciez mniej lub bardziej nieudolnie wykonane z cienkiej blachy atrapy. Zapewne do wykonania tej makiety, jako glowny "element nosny" posluzyl jaki wspolczesny pojazd desantowy czy zwiadowczy. Nawet nie warto sobie glowy zawracac szukaniem podobienstw.

 

Dla porownania:

Panzerkampfwagen II

Panzerkampfwagen I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Replika o podobnych kształtach i uzupełniona elementami atrap, rożnych detali zewnętrznych.

Jesli pozwolisz, moze nie tyle replika uzupelniona elementami atrap, ile w calosci atrapa. W moim mniemaniu (i pewnym uproszczeniu), replika powinna byc jak najwierniejsza kopia oryginalu. Zarowno pod wzgledem wygladu, jak technologii wykonania powinna ona mozliwie dokladnie odzwierciedlac oryginal. Jedynie elementy nie spelniajace obecnych wymogow bezpieczenstwa moga byc zastapione innymi (tutaj doskonalym przykladem sa "wspolczesne" turbiny latajacej repliki samolotu Me-262). Prezentowany na poczatku watku pojazd w najlepszym wypadku nosi znamiona atrapy, czy nieco zalosnej karykatury, ale nie repliki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czepiacie się... :wink:

Jak w filmach może ten sam czołg współczesny, udawać dwie różne konstrukcje historyczne, różniące się na filmie tylko kolorem farby, to wg takich standardów jest to całkiem udana replika... :mrgreen:

 

Tylko zboczeniec by się czepiał. :P

 

Podejrzewam, że jak na warunki np. inscenizacji bitewnych, czy pokazów historycznych - ten pojazd świetnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc "mylacych" elementow to przeciez mniej lub bardziej nieudolnie wykonane z cienkiej blachy atrapy

jak przed wrześniem'39 twierdził szacowny Pan Konstanty Aniołek, restaurator "Cafe pod Minogą" : "Niemce, takaż ich mać, mają tanki z dykty, któreż copierwsza niewiasta łacno zwykłem tasakiem na opał przerobić może.."

(tak przy okazji miłośnikom dobrego humoru polecam książkę Stefana "Wiecha" Wiecheckiego "Cafe pod minogą". Lub film o takim tytule http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122301 http://chomikuj.pl/Starykinomaniak/-+KLASYKA+FILMU+POLSKIEGO/Filmy+powojenne/Cafe+pod+Minog*c4*85

Z pewnością nie będziecie żałować.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.