Skocz do zawartości

projekt unikatu


luqas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

jeżeli Sławku możesz to pomyślcie o modelu który nadaje się do holowania szybowców.Jest deficyt takich modeli w wersji pod laser do samodzielnego montażu w rozsądnych pieniądzach.Są gotowe modele,ale to nie to samo co zbudować samemu.Może być cesna,gawron,jak12.Model o właściwościach trenerka o rozpiętości 2,5-2,8m.Silniki popularne benzyny od50 do 80cm.Takie modele nie wymagają drogich serw i elektroniki.Lata się nimi super i mało stresująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil jest do wyciagniecia, tzn w ramach przeczesywania roznych dokumentow jest szansa ze trafie na niego ale nic nie obiecuje.

Skrzydlo w Orce pod wzgledem aerodynamicznym nie jest do konca udane, proponowal bym zastosowanie profilu modelarskiego.

A i wez pod uwage to ze ona ma pod dwie klapy na skrzydle, lub jak kto woli klape i klapke :D

EDIT:

Z profilem sie udalo to jest "typowa" siedmio cyfrowa NACA, zajrzyj tutaj

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli jest wiadome że profil modelarski.

Trochę zrobił się think tank ale to raczej dobrze, to jak jeszcze pozwolicie to pytanie w takim razie jaki proponujecie profil modelarski, może żeby jakoś strasznie mocno się nie odznaczał od orki żeby może chociaż miał podobnie jak orka w swoim profilu 15% grubości ?

 

wiem że to już powoli się kwalifikuje pod nowy wątek ale w oblatywaniu i budowie większość z was ma większa wiedzę niż ja, na to konto myślę że wszystkie zgromadzone dane zgrabnie przeniosę do 3d ;) nie chcę też stawiać pierwszych kresek bez konsultacji o te ważne szczegóły, a jak już się zacznie na bogato to zrobi się nowy wątek w odpowiednim dziale a tu linka z kontynuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.