Skocz do zawartości

Problem z Bixlerem 1400


erapin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten model. Dziś byłem na polu , z racji , że ładna pogada chciałem polatać.

Aparatura włączona , pakiet podłączony. Ostatnie sprawdzenie servow i w górę. Po wyrzuceniu modelu gaz na maksa i po 2-3s buuuu - koniec mocy , śmigło aby tyle , że się kręci. Kilkakrotnie odłączam i podłącz wszystko , lecz nadal to samo... silnik chodzi przes 2-3s i staje , po czym zaczyna pikać paręrazy po czym znów na 2s śmigło sie kręci i znów pikanie. Wszystko działa oprucz silnika... Myślę sobie , że pakiet rozładowany chodź ładowałem go przed lotem.. No nic , zanoszę sprzęt do domu , podłączam ładowarkę i właśnie parę minut temu odłączam w celu sprawdzeniu czy problem nadal jest. Podłączam , serva chodza dużo lepiej z racji tego , że pakiet jest na full , ale silnik ani drgnie. Nie wiem co jest...

Chciałem jeszcze powiedzieć , że przy podłączaniu pakiety jest takie charakterystyczne pikanie. Identyczne jak tu w 12,04 min

Wcześniej był taki sam dzwięk , lecz teraz brakuje tego ostatniego pik na końcu ( tego takie jakby dzwięk sie unosił do góry i wszystko wskazuje , że jest git) Nie wiem , czy coś zepsułem , ponieważ nie mam doświadczenia , czy coś źle robię. Bardzo proszę o POMOC :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety.. nadal nie działa silnik.. Wszystko inne OK. Ciągle nie ma takego charakterystycznego 4 i 5 piknięcia , który jest na filmiku. :D Co mam robić ? :?

 

EDIT:

 

Teraz podłączyłem pakiet byly tylko te pikniecie " 4 i 5" i jak dalem drazek gazu na maksa to silnik włączył sie na 1s i znów wyłączył. Jak drążek wezmę inaczej niż "na maksa" to nic sie nie dzieje. Zaraz wsatwię filmik.

 

Proszę o POMOC :

 

http://erapin.wrzuta.pl/film/2g5F2rqvYMP/bixler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź do ręki jakiś multimetr. Zmierz woltomierzem napięcia pakietu - główne, na zaciskach, oraz każdej celi (na złączu do ładowania: 1 z 2, 2 z 3, 3 z 4 itd.

 

Odłącz silnik i zmierz, za pomocą omomierza, ustawionego na najmniejszy zakres, przewody z silnika, na zasadzie "każdy z każdym: i powiedz co ci wyszło.

 

To już da jakiś obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam pakiet , żadnego pikania , silnik nie działa. Jak rusze którymś sterem to nagle zaczyna świrowac i wszystko samo sie rusza , serva same sie ruszaja... Moze poprostu regulator źle ''podaje prąd'. mam Multimetr ale nie wiem jak to zmierzyc ... taty nie ma i nie ma mi kto pomoc. :( 2 latania i elektronika popsuta.. SUPER !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz aparaturę?

 

Wygląda na typowy przypadek braku komunikacji z nadajnikiem. Silnik się nie włącza, bo to takie zabezpieczenie, żeby nie uruchamiał się bez sygnału z aparatury.

 

Albo się rozbindował odbiornik (2,4GHz) lub np. poluzował kwarc (35MHz), albo poszedł moduł nadawczy.

 

I jeszcze głupia sprawa... Sprawdź zasilanie w nadajniku. Jak masz pakiet - naładuj, jak baterie - wymień na nowe.

 

Bo jak przypuszczam, nie robisz takiego głupstwa, że włączasz model przy wyłączonym nadajniku? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , Madrian mi to wszysto świetnie i szczegółowo opisał na PW , że chyba 10 latek by zrozumiał 8) , za co bardzo dziękuje ;) Pakiet ma ma napięcie 7-8V , więc jak już uzgodniliśmy z Mateuszem , najprawdopodobniej ładowarka padła. Wybiorę już jakaś dobrą ładowarkę , żeby takich problemów nie było. "Pomógł" należy się tak samo Mateuszowi jak i Panu Madrianowi. Jeszcze raz ślicznie dziękuję. Zostaje mi tylko czekać z lataniem , aż ładowareczka dojdzie. No nic , jak coś będzie nie tak to się odezwę i pomożecie :D

Pozdrawiam Ernest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem paczkę ze wszystkim. Mój problem jest niby rozwiązany, ale nie wiem o co chodzi z moim nowym regulatorem ESC Budget 30A 2-4S. Na początku wogóle nie reagował na drążek gazu. Teraz już wszystko działa tylko zastanawiam się , dlaczego jak jest wyłączony silnik to regiel co 4-5s robi któtkie bip. i tak ciągle. Jak silnik włączony to nic.. Nie wiem czy coś jest źle czy on porostu tak ma. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim reglu HK 30A nic takiego (pikanie) nie było. Fabrycznie nowy, wczoraj podłączyłem pod silnik Bixlera i po prostu działa. Na wszelki dałem prosty prog., ale nic to nie zmieniło. Silnik kręci tak jak powinien. O prostym programowaniu regli było nie raz. Odpalamy aparaturę. Trymer gazu w neutrum, manetka na full, podpinamy zasilanie pod regiel, po 3 bipie z silnika manetka gazu na 0, bib z silnika, odpinamy pakiet od regla. Gotowe. Zatankować fazy i fruu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.