Skocz do zawartości

Samolot" R.E.P typ N" styrodur relacja z budowy


turel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super wygląda podobają mi się te czarne kontury i kratownica .

Są pomalowane farbą czy czymś innym te czarne .Ja teraz też dostałem trochę bejcy brązowej i chcę kratownicę pomalować to nada mu kontrastu tak jak u ciebie .

Napisz czym zrobiłeś te kontury czarne są naprawdę super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiec drewno bejca a kontury markerem,nie wiem czemu ale mam taka manie podkreslania koncowek czarnym kolorem.Obecnie zakupuje farby akrylowe i aerograf,bede staral sie malowac precyzyjniej,dzieki wielkie za uznanie,modelu,choc ja sam uwazam ze jak jeszcze nie lata ,to nie samolot, tylko rekwizyt. :lol: ale pomalutku,bedzie smigal.

 

I jeszcze koleczka,wykonane wlasnorecznie. :rotfl:Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam ponownie po dłuuugiej przerwie

 

dzieciaki męczą mnie o jakieś latadło i po przegrzebaniu allegro znów trafiłem na forum :D

 

i mam kilka pytań nt. REPa

 

 

kwestia zaawansowania "pilota" - czy totalnie zielony da sobie z nim rade ??? - w sensie czy 7-mio i 10-cio latki opanują go ??? - jak wygląda latanie nim bez lotek ??? bo mam porównanie latania modelem bez i z lotkami i nawet na moje mikre doświadczenie różnica jest kolosalna , ale może ta konstrukcja jest przewidziana do braku lotek ??

 

zalecane/polecane wyposażenie - żeby kupić od razu to co trzeba bez wpadek i kombinowania

 

kwestia ogólna latania "styropianem" w zimie - jak to się zachowuje a temperaturach w okolicy zera ???

 

i pytanie do konstruktora - jaki będę miał rabat przy dwóch sztukach - bo z jedną to nie mam co sie w domu pokazywać :angry: zbudujemy dwa a latać będziemy jednym - w razie poważniejszej wpadki będzie drugi na otarcie łez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak mniej więcej będzie wyglądał montaż poszycia wcześniej przygotowanego tj. szpachlowanego lekką szpachlą SEM-LIGHT. (bardzo przyjemna i łatwa czynność)

 

Niezbyt skomplikowana rzecz, a efekt końcowy to sztywne, gładkie po przeszlifowaniu, niepomarszczone, lekkie bo 15g poszycie .

 

W nowej Konstrukcji widać miejsce na akumulator . Mocowanie podwozia również jest zmienione oraz materiał z którego jest wykonane.

 

Na zdjęciach oczywiście widać fragment poszycia natomiast całe poszycie składać się będzie z 13 elementów.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten model i szukam materiałów - zdjęć oryginału, najlepiej w kolorze :lol2: . Jakoś te białe mi nie pasują. Znalazłem zdjęcia REP na francuskiej stronie. Wersja z takim kształtem steru kierunku oznaczona jest jako K 80 a nie N ... chyba że się mylę

Witam.

Tak mniej więcej kolorystycznie wyglądał REP.

Postanowiłem wprowadzić kilka zmian do projektu .

Nowa wersja REP-a będzie w końcu mogła wyglądać jak na zdjęciach.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziękuję Tequilla :)

 

 

Niżej kilka zdjęć z nowymi elementami poszycia

Poszycie po szpachlowaniu jest gładkie i nadal lekkie.

Do białej szpachli dodałem trochę czarnej farby.

Cały kadłub łącznie z sterem wysokości kierunku oraz pozostałą częścią poszycia waży 81g.

W tym tygodniu spróbuję wyprodukować fajne skrzydła konstrukcyjne do kompletu. Myślę że ten kadłub zasługuje na takie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

O widze nowe foty sa,ladnie wyglada.Ja jestem szczesliwym posiadaczem I wersji,i w koncu,kupilem dzis pakiet,na ktorym(mam nadzieje)poleci?Tyle lat.i w koncu.Mam pytanie.czy mozna jakos wszystko podlaczyc tz.(na sucho)nie montujac w samolocie,bo chyba spalony mam odbiornik,zreszta w miare szybko postaram sie o zalaczenie zdjec.

 

post-8410-0-86557100-1383575744_thumb.jpgpakiek ktory kupilem

[attac.hment=20643:DSC_0228.jpg]jego waga

post-8410-0-06411700-1383576166_thumb.jpg waga samolotu.

 

post-8410-0-84636300-1383576489_thumb.jpg

post-8410-0-92094700-1383575827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie.To jest wogle pierwszy moj raz kiedy to podlaczam wszystko,wyzej dalem foto -radia i odbiornika,ma on szesc wejsc+id set.moze spalony odbiornik???

 

Elektryka,nigdy nie byla moja silna strona,moze ktos zapoda,jakies fotki mniej-wiecej to polapac?samolot , jest ozdoba sciany, ponad dwa lata,czas poleciec,albo choc kreta strzelic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.