Skocz do zawartości

bagnet węglowy


ambresil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

Chciałbym wymienić bagnet stalowy Φ8x250 ( 100g) w Elipsoid Evo na węglowy o takich samych wymiarach .

Ile waży np. 1m pręta węglowego o Φ8 - chcę oszacować ile zyskam na wadze .

Nie chce kupować przysłowiowego browaru - gdzie można kupić pęt w dowolnych długościach

różnych od 1m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym pozostawił ten pręt stalowy. Te niby węglowe pręty są nic nie warte. Miałem taki w modelu motoszybowca Roxi i przy twardszym lądowaniu w trawie pękł w miejscu łączenia płata. Po wyjęciu i oględzinach okazało się, że jest to taka cienka foliowana rurka, a w środku napchane różne śmieci węglowe i to wszystko był razem sprasowane. Wymieniłem na stalowy pręt i wszystko jest teraz OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jako łącznik pręt węglowy średnicy 6mm i długości 12cm w szybowcu termicznym o rozpiętości 1,7m. Na razie trzyma nawet przy mniej spokojnym lataniu (korkociągi, pętle i takie tam). Proponuję abyś polatał modelem z bagnetem stalowym a potem zadecydował, czy rzeczywiście jest Ci potrzebny węglowy. Te kilkanaście PLN za węgiel dorzuć do lepszego akumulatora lub silnika.

 

[edit] odpowiadając na Twoje pytanie. Mój bagnet 12x0,6cm waży 5g, czyli o ile dobrze policzyłem Twój bagnet o wymiarach 25x0,8cm będzie ważył 18,52g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

Chciałbym wymienić bagnet stalowy Φ8x250 ( 100g) w Elipsoid Evo na węglowy o takich samych wymiarach .

Ile waży np. 1m pręta węglowego o Φ8 - chcę oszacować ile zyskam na wadze .

Nie chce kupować przysłowiowego browaru - gdzie można kupić pęt w dowolnych długościach

różnych od 1m .

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak ten pręt węglowy wygiąć ?

Elipsoid ma podwójne załamanie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

Chciałbym wymienić bagnet stalowy Φ8x250 ( 100g) w Elipsoid Evo na węglowy o takich samych wymiarach .

Ile waży np. 1m pręta węglowego o Φ8 - chcę oszacować ile zyskam na wadze .

Nie chce kupować przysłowiowego browaru - gdzie można kupić pęt w dowolnych długościach

różnych od 1m .

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak ten pręt węglowy wygiąć ?

Elipsoid ma podwójne załamanie skrzydła.

 

Tutaj należałoby zapytać użytkowników modelu lub fm Nastik, czy bagnet jest wygięty. Przy małym kącie załamanie bagnet może być prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ,bo przekombinujesz,zostaw ten stalowy lub zrób nowy twardy.ale oczywiście stalowy

 

"Dla informacji model na pusto bez wyposażenia z bagnetem (100g) waży ok. 1000g."

A zwysposażeniem będzie wazył 1600 (ok) to po jaką ch... chcesz zmniejszać wagę modelu 2,8 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.