Skocz do zawartości

Początek modelowania


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Nóż do drewna Excel No7

Żywica Epidian 53 100g

Tkanina szklana 33g/m 2m2

Balsa 1,5 mm

3x3x1000 mm

Bowden wzmocniony 1 m

Balsa 5 mm

Balsa 2 mm

Ostrza Excel 20005 - 5 szt.

 

i dwa arkusze zielonego depronu karbowanego z jednej strony 5,5mm

 

Jeszcze musze kupić klej, wiertełka i wkręty :)

 

Mam jeszcze papier ścierny chyba 600 ale wodny - będzie sie nadawać ?

 

Planuje budować Zefirka, czy czegoś mi brakuje, ale czy coś zle kupilem ?

 

Problem jeszcze jest taki, że to jest mój PIERWSZY model i nie mam nic do modelowania prócz tych rzeczy ;) (stanowiska też nie mam). Może jakieś porady pod tym względem ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko z tym będzie :P Bo mamy modelarnie, ale taką do modeli plastikowych i papierowych, także to troche inna zabawa. Do modeli RC chyba nigdzie nie ma... może w Katowicach, ale mam do tych Katowic 40km i jakoś nie uśmiecha mi sie tam dojeżdzać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wybrac jedna z wersji wzmocnienia dziobu:

Żywica Epidian 53 100g

Tkanina szklana 33g/m 2m2

lub

3x3x1000 mm

to drugie domyslam sie ze to sosna. w moich zefirach wybralem sosne-1m starcza na styk do zrobienia ramek i bocznych zwmocnien. Ptrzeba przynajmniej poltora metra.

i nie wiem jeszcze po co

Balsa 2 mm
i
Balsa 1,5 mm

u mnie nic takiego nie ma, no chybaze robimy dwa inne zefiry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze klej vikol, papier -120 , 240 , 360. Warto zrobić kostke z drewna - sosna np 2cm na 10cm na 5cm. oklej sobie ją papierem. Świetnie się nią szlifuje i gdy raz spróbujesz będziesz miał kostkę juz na zawsze.

 

A może być z czegokolwiek ta kostka? :) jakiejś zwykłej deski ? Bo takich mam w domu pełno i mógłbym bez problemu sobie taką kostke wyciąć, a szkoda mi kasy wydawać na taki klocuszek, skoro wiem, że moge to zrobić z domowych pierdółek...

 

A co do kleju, tam Pan Piotr radził "Polimer firmy Dorex" albo Poxipol, a Ty radzisz wikol, to który mam wybrać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły mi te rzeczy, które zamówiłem... Brak noża - zamawiane na mdele.sklep.pl

Jeśli sie nie wyjaśni, to będe 15zł w plecy i będe musial kupic w jakims innym miejscu i znow za przesylke bulić ;|

 

Na dodatek w desce jest dziura, ale dobrze że w miare z brzegu, także nie ma jakiejś tragedii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.