Skocz do zawartości

Ile kosztuje nasze hobby..?


waldi1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Siedząc w pracy naszło mnie na podliczenie z ciekawości - jaki to kapitał na dzień dzisiejszy mam ulokowany w sprzęcie, modelach i rzeczach związanych z tym hobby.. Nawet nie sądziłem, że jestem tak bogaty ;D I co ważne - żona o tym nie wie.. He,he.. :)

 

Na dzień dzisiejszy mój cały sprzęt (po cenach zakupu) jest wart 8300zł (z małym hakiem).

 

A jak sprawa wygląda u was..?

 

P.S.

 

Może niepotrzebnie poruszyłem ten temat, bo każdy się boi policzyć ile wydaje na swoje hobby, ale bądźmy odważni Panowie.. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle Bartek utopiłeś kasy, a to troche dziwne, bo zdecydowana większość :wink: modelarzy kupuje okazyjnie /modele, silniki, radia/ po niskich cenach a odsprzedaje z duużym zyskiem; i to chyba niemodelarzom, bo bo zdecydowana większość :wink: modelarzy kupuje okazyj.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duże ryzyko ze "niewłasciwa " osoba przypadkiem to zobaczy ...

 

więc jak zawsze ...stówkę bo wyprzedaż była :rotfl:

i tej wersji będę sie trzymał

 

 

faktura?

- nie wiem kochanie chyba nie dali ...

Zgadzam się w całej rozciągłości, ba więcej powiem stówkę razem z przesyłką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez rok utopiłem coś koło 1900zł, a na następny rok nie będę liczył, zwłaszcza, że buduję RWD i jeszcze mam kilka modeli do wyposażenia, także lepiej nie. Ja nie muszę stosować żadnych wykrętów, moi rodzice wiedzą o wszystkich kosztach modeli. Tylko znajomi jak się pytają ile na to wydaję to wychodzą im gały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w rozbitych modelach też się liczy? :twisted:

Liczy, się liczy...

Amortyzacja. Typowa pierdółka księgowa... :devil:

 

Kiedyś słyszałem, że jeden z naszych kolegów (palcem nie pokażę ;) ), stracił model w wypadku samochodowym, za co dostał odszkodowanie...

Dziś się chwali nową modelarnią... :rotfl:

 

Bynajmniej nie twierdzę, że jedno z drugim ma coś wspólnego...

 

Ja sądząc po wydatkach, rozdałem dobrym ludziom ze sklepów, tak z 7 złotych... kilo.

Opieram się na pomiarze okresu zajmowania się hobby modelarstwa RC, przez średnią co miesięcznych wydatków... Choć muszę przyznać, że były miesiące wybitnie ponad średnią... :P

 

I co gorsza... Mam dziwne przeczucie, że wkrótce przyjdą następne. ;)

Widziałem w jednym ze sklepów fajne OSD... Na szczęście dla mego budżetu... nie było go na stanie... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.