Skocz do zawartości

3-ci model Artexu - Katana 125cm


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Korespondowałem dzisiaj z panami z Artexu w innej sprawie. Bardzo miły i rzeczowy kontakt, potwierdzam tym samym opinie innych forumowiczów. Firma naprawdę na wysokim poziomie!

W odpowiedzi na moje pytanie dostałem zajawkę z kolejnym modelem firmy.

Skoro się mi pochwalili, to chyba nie tajemnica (zapomniałem zapytać), więc zarzucam fotkę, którą dostałem.

 

Katana.Rozpiętość 125cm. Waga kpl. kitu około 550-600g.

Powinien ukazać się za 2-3 tygodnie.

 

aKatana.jpg

 

W stosunku do Extrima poza rozpiętością i wagą ze zdjęcia widzę takie różnice

- profilowane lotki

- kesony na skrzydłach

- podwozie duralu

- skrzydło chyba na bagnet

 

I co wy na to?

 

dodam tylko, że nic więcej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mocowanie pod spaline jest w zestawie .

Podwozie to nie dural ,ale jeszcze inny patent, zresztą bardzo fajny.

Skrzydła faktycznie składane na "rurach".

 

W tej chwili trwają ostatnie prace nad modelem i pewnie nie długo rozpocznie sie produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przypomina Katanę S30 od Silvestri, którą miałem okazję latać. Jednak zdecydowanie wolę sam złożyć i okleić model - jakoś nie ufam chińczykom po doświadczeniach z modelami od nich :)

Wyrazy uznania dla producenta, że zdobył się na produkcję tych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wprawnego oka Krzysiek(Pilot) :shock:

 

Akurat dziś wybieram sie do Artex-u ,więc pewnie dowiem się więcej o modelu , cenie itd.

A przy okazji porobię zdjęcia .

 

Ja też jakoś nie mam przekonania do Chińskich wyrobów.

Miałem 2 (1 jeszcze nadal mam) i poza nazwą "cegłolot" nic mi do głowy więcej nie przychodzi.

 

Jeśli waga 550-600g podawana przez Artex jest prawdziwa to gotowy model (1,25m rozpiętości) zamknie się w 1-1,1kg (elektryk) :shock: :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wprawnego oka Krzysiek(Pilot)

 

Dzięki :D

 

...Jeśli waga 550-600g podawana przez Artex jest prawdziwa to gotowy model (1,25m rozpiętości) zamknie się w 1-1,1kg (elektryk)

 

To chyba nie jest możliwe :shock: Moja do lotu wyszła ok. 2,3kg !!!

 

EDIT: Kurde coś mi się pokręciły wagi :oops: Katana ważyła ok. 1,3kg a inny model (Kabriolin) 2,3kg. Przepraszam za małe zamieszanie. Jak wyjdzie 1,1 kg to i tak będzie lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego mozemy sie spodziewac na pewno bedzie znacznie tansza od tej z Sebartu a jakosciowo nie bedzie odbiegac delikatna na 100% ale co zrobic zeby była lekka musi byc delikatna. Moze firma Artex pomysli tez nad wiekszymi modelami chetnie bym kupił taki kit na 1.8m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot

już wiem ,że na pewno ma być ekstremalnie lekka i pod takie wyposażenie jest przygotowana, więc cegłolota 1,3 raczej sie nie da z niej zrobić !

 

Radek.

Nie wszystko na raz, ale plany maja naprawdę szeroki , nawet do 2,5m.

I nie tylko akrobaty ,ale też makiety. (Z wypraskami o dużej ilości detali).

 

edit:

Miało być: cegłolota 2,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.