Skocz do zawartości

EXTRA 260 2.64m Topmodel


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu się zdecydowałem (a trwało to dłuuugo) i na następny sezon szykuję model pod silnik 100cm.

Miała być extra 260 z Hangar 9 ale cena i opinia, że Extra z z Topmodel wcale nie jest gorsza od tej z Hangar 9 zdecydowało, że wybór padł na nią - mam nadzieje, że nie będę żałował i że do wiosny zdąrze wszystko skompletować i poskładać :wink:

Jak zwykle zaczynamy od zdjęć zestawu.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Model bardzo ładnie zrobiony, na pokryciu zero zmarszczek (narazie :( ). Tylko galanterie mogli dać lepszą bo snapy niestety metalowe no i dźwignie sterów też budzą wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też zastanawiam się nad zakupem modelu pod 100CC i muszę przyznać że bardzo fajnie to wygląda.

Na Twoich zdjęciach wygląda to wszystko zupełnie inaczej dużo lepiej niż na fotkach ze sklepu.

Jak możesz to wstaw jeszcze zdjęcia całego wyposażenia jestem bardzo ciekawy co tam dali w zestawie.

Wygląda na bardzo fajny model gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to wstaw jeszcze zdjęcia całego wyposażenia jestem bardzo ciekawy co tam dali w zestawie.

Dołączona grafika

Po rozmowie z Pawłem, który lata tą extrą już chyba ze trzy sezony postanowiłem, że snapy będą wymienione na kulkowe. Dźwignie zostają z tym, że dam po dwie na na serwo a nie jak w instrukcji po jednej.

Koła są z pianki ale z twardej - masywne, prawdopodobnie nie będę wymieniał na gumowe.

Dołączona grafika

Podwozie ma 5mm grubości, chyba z duralu mocowane na sześć śrub. Owiewki solidne z dość grubego laminatu mają już wstawione kotwy do przykręcenia do podwozia. Tylne kółko skręcane jest z trzech warstw powinno dobrze amortyzować. Mam pewne obawy co do mocowania bo nie jest wkręcane śrubami w kotwy ale trzema wkrętami bezpośrednio w kadłub.

Dołączona grafika

Zbiornik paliwa- chyba litrowy i wzmocnienia pod serwa kierunku i gazu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo się zastanawiałem jakie serwa wybrać do tego modelu i po rozmowie z kilkoma osobami wybór padł na kupione w niezawodnym http://www.ef3m.pl/savox,128.html Savoxy 1256TG

Na serwa będą założone dźwignie SWB 1,5", chyba nie muszę nikogo przekonywać, że do agresywnego latania nie ma co ryzykować patentu z przykręcanymi metalowymi dźwigniami na plastikowe koło. Zresztą jak ktoś nie czytał to polecam ten artykuł i będzie wszystko jasne http://www.ef3m.pl/akcesoria-swb-metalowe-dzwignie-serw-co-to-daje-gdzie-i-co-stosowac-,136.html

Nie mogłem się oprzeć i musiałem zrobić zdjęcie tej gromadce. Prawda że piękna ;D

Dołączona grafika

Żona jak zwykle puka się w czoło i raczej nie wygląda na zadowoloną z moich zakupów. Jeszcze parę lat zabawy w modelarstwo i chyba będzie rozwód :wink:

No dobra teraz trzeba rozejrzeć się za tłumikami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiego power boxa wkladasz? Niestety savoxow nie da sie programowac wiec powr box jest wymagany.

Ja planuje ominac power boxa i jak juz to zastosowal bym na lotki i sk hiteca 7954sh a na wysokosc savoxy 1256tg wtedy moge zaprogramowac dzialanie lotek, na sk mam mocne serwo i omijam power boxa a na sw wystarcza savoxy bo sa po 1szt :D

Obliczylem i to wyjdzie najtaniej :)

 

Pytanie tylko jak puścić prady omijajac odbiornik, moze jakas listwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety savoxow nie da sie programowac wiec powr box jest wymagany.

O to dziwne bo Boogie powiedział mi, że można ominąć powerboxa z tymi serwami.

Pytanie tylko jak puścić prady omijajac odbiornik, moze jakas listwa ?

No i właśnie tu się robi problem :D Możesz kupić Smart-flaya tani też nie jest albo bawić się w listwy samoróbki. Nie wiem jakie masz radio bo są też odbiorniki z porządną sekcją zasilania tylko tu znowu cena takiego odbiornika powala. Ja jednak kupię powerboxa i chyba się zdecyduję na taki http://www.powerbox-systems.com/e/powerbox_systeme/powerbox_competition_srs/start.php albo na trochę tańszy w wersji na jeden odbiornik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety savoxow nie da sie programowac wiec powr box jest wymagany.

 

Model na 8 serw cyfrowych (4xA, 2xE, 2XR) + przepustnica można zaprogramować bez użycia powerboxów czy też dodatkowych equalizerów. Można to zrobić jeżeli pozwala na to nadajnik (9-10 kanałów i dobry soft) na mikserach proporcjonalnych. Da się ustawić end-pointy, sub-trim, prędkość każdego z serw.

U mnie (JR10x) takie rozwiązanie działa i jest chyba najprostrze i najpewniejsze - bez dodatkowej elektroniki. Do tego listwa prądowa i wystarczy. Jeżeli komuś bardzo zależy to można dołożyć drugi odbiornik i rozdzielić serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na 8 serw cyfrowych (4xA, 2xE, 2XR) + przepustnica można zaprogramować bez użycia powerboxów czy też dodatkowych equalizerów. Można to zrobić jeżeli pozwala na to nadajnik (9-10 kanałów i dobry soft) na mikserach proporcjonalnych. Da się ustawić end-pointy, sub-trim, prędkość każdego z serw

Dokładnie o to chodziło Boogiemu, podobno na Fx 30 którą mam można to zrobić tylko jest trochę klikania.

Jeżeli komuś bardzo zależy to można dołożyć drugi odbiornik i rozdzielić serwa.

Rozumiem, że wtedy idzie oddzielne zasilanie na każdy odbiornik i można by wtedy zrezygnować z listwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wtedy idzie oddzielne zasilanie na każdy odbiornik i można by wtedy zrezygnować z listwy?

Z listwy bym nie rezygnował! Z dwoma odbiornikami chodzi o to aby zachować kontrolę nad modelem w przypadku awarii jednego z odbiorników lub któregoś z serw. Np. u mnie:

 

Podłączenia do RX1:

Kanał 2 - Lotka Prawa Zewnętrzna Aileron Right Outboard

Kanał 6 - Lotka Lewa Wewnętrzna

Kanał 3 - Wysokość Lewa

Kanał 4 - 1-sze serwo Kierunku

 

Podłączenie do RX2:

Kanał 5 - Lotka Lewa Zewnętrzna

Kanał 7 - Lotka Prawa Wewnętrzna

Kanał 8 - Wysokość Prawa

Kanał 9- 2-ie serwo Kierunku

 

 

Nadajnik musi obsługiwać skrzydło na 4 serwa tzw. Quad Flaps - włączony. w JR przypisane kanały jw. + Mixer 2 (Aileron) > 7 (Aux 2) . Miksery 100% na K3>K8 i K4>K9. Trymowanie wspólne na wszystkich miksach. Gaz obojętne do którego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik musi obsługiwać skrzydło na 4 serwa tzw. Quad Flaps - włączony. w JR przypisane kanały jw. + Mixer 2 (Aileron) > 7 (Aux 2) . Miksery 100% na K3>K8 i K4>K9. Trymowanie wspólne na wszystkich miksach. Gaz obojętne do którego odbiornika.

witam!!!

 

czy w radiu JR DSX9 da się ustawić powyższą konfigurację i jak się podłącza dwa odbiorniki??

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listwy bym nie rezygnował! Z dwoma odbiornikami chodzi o to aby zachować kontrolę nad modelem w przypadku awarii jednego z odbiorników lub któregoś z serw. Np. u mnie:

Dokładnie ale chyba w przypadku rozbicia serw na dwa odbiorniki prąd przechodzący przez odbiornik jest dużo mniejszy i ścieżki powinny wytrzymać. Wiadomo lepiej listwę założyć dla świętego spokoju :)

Jeżeli bym się zdecydował na takie zasilanie bez powerboxa to który smart-flay będzie optymalny do modelu 2,6m bo na stronie producenta jest kilka wersji.

Zauważyłem, że w USA takie rozwiązanie jest często stosowane czy to znacz, że jest lepsze niż pakowanie powerboxa?

Czy w przypadku awarii jednego z odbiorników lub zasilania na jednej stronie da się bezpiecznie sprowadzić model na ziemię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tylko, że tym sposobem trzeba zastosować 2 odbiorniki 14CH lub 1 8Ch i jeden 14CH o ile jest taka możliwość.

 

Teraz trzeba policzyć co wyjdzie taniej, wstawianie power boxa i latanie na jednym odbiorniku czy wstawienie 2 odbiorników 14CH. Na plus do PowerBoxa dochodzi jeszcze to, że mamy większe bezpieczeństwo i nie trzeba już kombinować z listwami.

Najtańszy PB, który ma możliwość programowania serw to chyba PB Competition - na dzien dzisiejszy ok. 1300zł

 

Jeśli ktoś wie czy na 8FG/20FX da się zaprogramwać w ten sposób model to proszę o odpowiedź :)

 

Ew. jakich funkcji szukać. Jeśli do czegoś to prowadzi to mam możliwość wyboru typu skrzydeł na 2AIL i 2AIL + 2FLAP <- To to? Wtedy wychodzi po 2 serwa na skrzydło.

Oprócz tego też jest możliwość zmiksowania dowolnych kanałów a 2FLAP mogę oczywiście wartości zmieniac dowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tylko, że tym sposobem trzeba zastosować 2 odbiorniki 14CH lub 1 8Ch i jeden 14CH o ile jest taka możliwość.

Dlaczego tak myślisz? Ja z tego co napisał Darek rozumiem, że wystarczą dwa odbiorniki 5CH

Gdzie znalazłeś tego copetetiona za 1300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.