Skocz do zawartości

EXTRA 260 2.64m Topmodel


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku awarii jednego z odbiorników lub zasilania na jednej stronie da się bezpiecznie sprowadzić model na ziemię?

Z pozycji całkowitego dylentanta w tak skomplikowanym systemie sterowania, to co zapropnował Darek wydaje się być trochę iluzoryczne. Jeżeli "wysiądzie" jeden odbiornik to mamy np. martwe serwo steru pionowego i poziomego -> w takim wypadku żeby mówić o skutecznym sterowaniu serwa strony przeciwnej muszą pokonać opór powietrza /co jest mniejszym problemem/, ale również opór równoległego serwa, które nie jest zasilane. W przypadku lotek nie ma tego ostatniego problemu, ale czy z działającą jedną lotką można bezpiecznie wylądować? Nigdy nie miałem takiego przypadku, ale chyba raczej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podłączenia do RX1:

Kanał 2 - Lotka Prawa Zewnętrzna Aileron Right Outboard

Kanał 6 - Lotka Lewa Wewnętrzna

Kanał 3 - Wysokość Lewa

Kanał 4 - 1-sze serwo Kierunku

 

Podłączenie do RX2:

Kanał 5 - Lotka Lewa Zewnętrzna

Kanał 7 - Lotka Prawa Wewnętrzna

Kanał 8 - Wysokość Prawa

Kanał 9- 2-ie serwo Kierunku

Ja widzę to tak, że jak padnie jeden odbiornik to wszystkie stery dalej będą pracowały oprócz jednej połówki wysokości :)

No chyba, że zblokuje serwo tak jak napisał Paweł ale to chyba raczej w przypadku awarii serwa a nie zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz nie wiem jak chcesz zastosowac 2x 5ch skoro na drugim odb. Podpina sie pod ch 6,7,8,9 ? Chyba ze to dziala na innej zasadzie???

 

Chyba masz rację, że z dwoma piątkami to tu nic się nie da zrobić w ten sposób to by się tylko zdublowały kanały.

Competition jest w ef3m.

Zobacz, że go nie ma na stanie a przy obecnym kursie to nie liczyłbym na taką cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker ma rację. Każdy z odbiorników to pełna 9-tka ja używam AR9000. Wykorzystujemy kanały od 1-9 tylko częśc w jednym a częśc w drugim odbiorniku.

 

Chojna też masz rację, że jeżeli podzielimy serwa (8szt.) na dwa odbiorniki (po 4szt.) to obciążenie prądowe dla każdego bedzie mniejsze. Są odbiornki z PB np. http://www.nastik.pl/spektrum-ar9100-dsm2-power-safe-p-2654.html , ale ja niestety takich nie mam. W przypadku podobnych odbiorników może zdecydowałbym się na zrezygnowanie z szyny prądowej.

 

Malker - przy jednym odbiorniku zasilanie serw ( +, masa ) moim zdaniem powinno iść koniecznie poza odbiornikiem (PB lub szyna prądowa).

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latalem na JR to mialem te odbiorniki wysokopradowe - swietna sprawa, zero problemow, 2s a123 na zasilanie, proste, mile i przyjemne.

 

Na futabie uzywam Powerboxow i jestem zadowolony, slyszalem ze bardzo duzo osob dzieli na dwa odbiorniki i bez zadnych extra zestawow lataja.

 

Uwazam ze podstawa to listwa albo jakas inna forma zdjecia obciazenia pradowego z odbiornika, mam na zapasie smart-flya pod odbiornik futaby 14ch jesli by ktos potrzebowal.

Czy to bedzie smart fly czy to ciekawe urzadzenie z linku powyzej, czy moze PB - wszystko jedno, wazne zeby przez odbiornik nie przechodzily wysokie prady - a serwa HV lubia duzo lykac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Competition można go kupić np. w HK ale PowerJack 6014 to bardzo fajna i dość tania opcja.

Chcę kupić Savoxy 1256TG ale są one do 6v próbował je ktoś zasilać z 2cel LiFe przeżyją to bo jeśli nie to trzeba zastosować jeszcze jakieś regulatory do tej listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do odbiornika Spektrum

Dołączona grafika

 

ciekaw jestem jak jest w nim rozwiązane zasilanie. Z tego co widać na zdjęciu, to ma on wyjście na dwa osobne pakiety. Czy jak podłącze powiedzmy dwa pakiety 2S LiFe do odbiornika, to czy te prądu się nie zsumują? Chyba, że jest tu wbudowany jakiś menedżer zasilania? Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak jest w nim rozwiązane zasilanie. Z tego co widać na zdjęciu, to ma on wyjście na dwa osobne pakiety. Czy jak podłącze powiedzmy dwa pakiety 2S LiFe do odbiornika, to czy te prądu się nie zsumują? Chyba, że jest tu wbudowany jakiś menedżer zasilania? Może ktoś wie?

Oczywiście, że prądy się nie sumują, tak jak w menadżerach power box. Jest tutaj podwójne zasilanie, "duża szyna zasilania zaprojektowana by wytrzymywac wysokie obciążenia" i możliwość podłączenia 4 odbiorników, satelit, ale brak wbudowanych regulatorów napięcia. Używam tego odbiornika 3,5 roku, zasilanie 2 pakiety LiFe podłączone bezpośrednio bez regulatorów napięcia.

Gdy kupiłem ten odbiornik sprzedawca doradził mi żebym do niego podłączył LiPola, i tak zrobiłem, serwa cyfrowe HS5645 Hitec i spektrum wytrzymały, ale serwo analogowe Hitec się spaliło jeszcze podczas docierania silnika. Latałem tak 2 miesiące zanim sobie uświadomiłem, że odbiornik nie ma regulatorów napięcia i do serw dociera 8 volt i co jest powodem awarii serwa analogowego, w tedy zmieniłem aku na LiFe.

Tak więc serwa wytrzymają zasilanie bezpośrednio z pakietów LiFe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.