Skocz do zawartości

EXTRA 260 2.64m Topmodel


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wagę, którą podałeś (13,4) to z paliwem czy na pusto. Jeśli na pusto to "ciężko" jak na 120 dm2 powierzchni.

Niestety bez paliwa :( Liczyłem że będzie 13kg ale kupiłem silnik cięższy o ok 300g niz planowałem no i pakiety można dać lżejsze.

Węglowe śmigła są sporo cięższe i z tego napisałeś to będziesz miał jeszcze większy problem z wyważeniem modelu.

Kurcze a myślałem, że to węglowe będzie lżejsze :mellow:

przenieś serwo kierunku na koniec kadłuba na sztywnych popychaczach to pomoże Ci zostawić w domu kolejne 200-300g.

Dobry pomysł tylko nie wiem czy da się to zrobić.

 

Gratulację ! Ciesze się, że Extra w końcu poleciała :)

 

Z ciekawości, przy okazji zważę swoją katanę 2.6m.

Odważny z Ciebie gość, że wsadziłeś NanoTech'y :) Ludzie je przeklinają na wszelkie sposoby.

Ja latam na 2x 2200mAh zwykłych 25C i starczają z palcem w nosie i mam zapas.

Jakie masz snapy? Tak jak Ci pisałem, miałem ze snapami MP-JET małą przygodnę, na szczęście wylądowałem cało :) (Snapy mają chyba 3mm kwadrat i snap 3mm ledwo się trzymał, trzeba by wkręcać 3.5mm choć nie wiem czy i to by starczyło).

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnych lotów, może się kiedyś spotkamy na jakimś pikniku :)

 

Snapy razem z popychaczami założyłem secrafta. MP-jet masywne ale ten prostokątny otwór to porażka.

Co do pakietów to też gdzieś czytałem, że lepsze te niebieskie ale na zasilanie serw powinny wyrobić.

Ja latam na 2x 2200mAh zwykłych 25C i starczają z palcem w nosie i mam zapas.

Na ile lotów starczają ci pakiety? U mnie cztery loty po 15 min i zeszło 3000mAh czyli wychodzi po 750 na lot, chyba coś dużo :wacko: Zapłon łyknął ok 1100mAh - czyli w normie.

Już po paru lotach mogę napisać, że latanie akrobacji precyzyjnej w porównaniu z modelem 2,2 to nawet nie ma co porównywać. Ciekawe jak będzie z 3D? :)

Pochwalisz się jakimś filmikiem ?

 

Z tym może być problem bo zdjęcia nie ma kto zrobić a co dopiero mówic o filmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na ile lotów starczają ci pakiety? U mnie cztery loty po 15 min i zeszło 3000mAh czyli wychodzi po 750 na lot, chyba coś dużo :wacko: Zapłon łyknął ok 1100mAh - czyli w normie.

Już po paru lotach mogę napisać, że latanie akrobacji precyzyjnej w porównaniu z modelem 2,2 to nawet nie ma co porównywać. Ciekawe jak będzie z 3D? :)

 

Na pewno serwa na lotkach masz dobrze ustawione i nie walczace ze soba? Podlacz amperomierz i sprawdz, bo mi sie cos tutaj nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno serwa na lotkach masz dobrze ustawione i nie walczace ze soba? Podlacz amperomierz i sprawdz, bo mi sie cos tutaj nie podoba.

 

Mi też :)

Neutrum i końcowe ustawiane na powerbox czyli powinny być ok. Serwa nie walczą ze sobą ale sprawdzę jeszcze amperomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Węglowe śmigła są sporo cięższe i z tego napisałeś to będziesz miał jeszcze większy problem z wyważeniem modelu.

 

Darek

 

Dodam również że po przeprowadzanych kiedyś na lotnisku testach śmigła węglowego (bodaj PT Model) w 50-tce -23x8 dużo większą sprawność wykazywało drewniane śmigło Xoar(oczywiście ten sam rozmiar) dające ciąg statyczny na ziemi o ok 0,9 kg więcej !

Nie wiem jak wygląda sytuacje w przypadku renomowanego śmigła węglowego np.mejzlika.

Generalnie wygląd węglowego śmigła jest extra ale nie idzie to zawsze w parze z osiągami..

 

I jeszcze Malker -niekoniecznie nano-techy są przeklinane..mój syn miał takie 1800/3s 25C w Adictionie i niczym nie ustępowały te pakiety innym a a lekko nie miały. Jak to w życiu bywa ile ludzi tyle opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, serwa na na lotkach pracują wszystkie nie ma tak, że któreś jest matrtwe i blokuje drugie. Po wypięciu skrzydeł z zasilania na postoju nie zauważyłem żeby jakoś drastycznie spadł pobór prądu (odczytywałem na bieżąco z powerboxa, nie sprawdzałem miernikiem) czyli serwa nie walczą ze sobą. Natomiast przy próbie regulacji silnika zauważyłem, że serwo na przepustnicy nie pracuję prawidłowo. Nie dociąga do końcowych za każdym razem a jak już to ze sporym opóźnieniem w stosunku do drążka. Po za tym bierze więcej prądu niż wszystkie cztery na lotkach. Według mnie jest za słabe ma chyba 6kg i nie radzi sobię. Jutro założę Hs 5625mg albo Hs 645mg i zobaczę czy będzie lepiej.

A igłami do regulacji to bym mógł sobie kręcić do usranej śmierci a i tak z tym serwem bym go nie wyregulował :) Tylko dziwne jest, że wcześniej latałem na innych modelach z 635 na gazie i nie miałem problemów albo dokładnie tego nie sprawdziłem.

Co do śmigieł Darek to latałem tez na Xoarze i powiem ci, że jeżeli chodzi o obroty to jeszcze lepiej wkręca się Fiala. Różnica na DA 50 jakieś 600 obrotów. Tylko nie wiem czy obroty to wszystko i Fiala ma większą sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwo na przepustnicy nie pracuję prawidłowo. Nie dociąga do końcowych za każdym razem a jak już to ze sporym opóźnieniem w stosunku do drążka. Po za tym bierze więcej prądu niż wszystkie cztery na lotkach. Według mnie jest za słabe ma chyba 6kg i nie radzi sobię.

HS635 jest wystarczająco mocne, na gaz nie trzeba dużej siły, potrzebne jest tylko serwo precyzyjne i szybkie. Dlatego tak jak powiedziałeś zmień je. Jeżeli masz serwo gazu na bowdenie to sprawdż po rozłączeniu jak pracuje ten bowden bo raczej z "niedociąganiem i dużym poborem prądu" to tu będziesz miał "coś do zrobienia".

 

XOAR dobry, FIALA też - do 3D BIELA D jest the best!!! ;)

 

Pozdrowienia,

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładna, napracowałeś się :) Paweł a ty jakie masz w wyposażenie, ważyłeś ją?

Wstawiłem na przepustnice HS5625mg teraz ładnie dociąga, ciekawe czy pobór prądu spadnie? To HS635 albo za słabe albo walnięte i świrowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec wszystko oklejał więc z tym moim wkładem pracy to jest różnie :)

W extrze mam DA100, canistry zimmermana, powerbox evolution, 6x HS5955TG i dwa 5745MG na kierunku (te duże). Nie ważyłem jej nigdy ale wątpie żeby była lżejsza od Twojej. To czy model waży 12 czy 14 kilo, czy ma taką powierzchnie skrzydeł czy inną... dla mnie liczy się jak lata, a ta extra lata świetnie, bardzo przewidywalnie, nie ma żadnych dziwnych zachowań. Do tego bardzo ładnie prezentuje się w powietrzu i nie trudno o to żeby nasz lot spodobał się publiczności (no, o ile takowa jest :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.