Skocz do zawartości

STINGER 64 EDF


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piankowe modele mają to do siebie, że z czasem się trochę odkształcają (szczególnie tam gdzie materiał jest najcieńszy, czyli np. na sterach) - najprawdopodobniej sprawka warunków atmosferycznych. Oczywiście mogę się mylić, bo doświadzczenia nie mam, ale spotkałem się z czymś takim Pionner 1400 i Yaku 54 Epp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też pomyslałem o odkształceniu, ale na oko nie widać aby jakiekolwiek części płatowca były odkształcone bardziej niż to u piankowców sie zdarza, a porównując do innych modeli z pianek skrzydła i powierzchnie sterowe są relatywnie grube.

Posprawdzam jeszcze na sucho, a w najgorszym razie lekko strymuję w aparaturze. Poza tą lekką tendencją w sumie lata super.

Ale dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po roku żadnych tendencji do odkształcania czy samo deformacji modelu nie zauważyłem, chyba że po spotkaniu z drzewem co miało u mnie miejsce ;-) hehe. Dobrze że znalazłem człowieka z 13-metrowym wędziskiem bo podchodząc do lądowania posadziłem model na samym czubku drzewa.

Wracając do sedna:

Jedyne co mi dokucza to krótki czas lotu i jednak zbyt mały ciąg oraz prędkości jakie rozwija to cudo. Życzył bym sobie aby szedł pionowo w górę i latał dwa razy szybciej. Właśnie, może ktoś już robił jakieś upgrady?

A może ktoś już testował stingera w barwach hawajskiej koszuli na 4S? Mnie boli że w dalszym ciągu nie można kupić samej skorupki (KIT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Widzę że temat zdechł więc spróbuję go w tym roku jeszcze zreanimować zamieszczając filmik z lotów jeszcze jak było ciepło ;-)

a tu dowód że da się latać nawet jak silnie wieje:

może zachęci to jeszcze kogoś do podzielenia się swoimi przeżyciami i przemyśleniami odnośnie tej konstrukcji, która mi przypadła dosyć do gustu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety i stety. W gruncie rzeczy jak miałbym teraz drugi kupować to sama skorupkę. Do środka wsadził bym znacznie mocniejsza turbinę na 4S. Była kiedyś taka Mercury na HK ale nie zdążyłem kasy uskładać zanim znikła ze sprzedażny. Dawała niesamowita moc dla tego modelu. Wiadomo ciężar samego modelu też znacznie większy, ale w powietrzu przecinak. A teraz sam nie bardzo wiem co włożę gdy bym kupił kolejnego stingera. Dużo by tez pomogło, jak by się wypowiedział ktoś, kto ma ta II wersje, czy warto brać zestaw wyposażony. Ja w swoim dodatkowo wzmocniłem skrzydła i ogon płaskownikami węglowymi. Skrzydła jak skrzydła ale zaczęła odłamywać się mi wysokość, gdy zacząłem nim latać maksymalnie agresywnie. Jak ktoś zainteresowany mogę udostępnić foto przeróbek. Teraz jest bardzo sztywny. Również snapy z zestawu się wycierają i trzeba co jakiś czas je kontrolować wraz z dźwigniami. Ogólnie po tym co ten model spotkało z mojej strony to mogę tylko podpisać się imieniem i nazwiskiem pod rekomendacją. Przeżył kilka poważnych kretów, w tym ostatni gdy dupłem w ziemie latając jeszcze po 17 godz bez oświetlenia (księżyc świecił :] ). Po krecie do gara, masaż tajski, suszenie i uhu por + CA czynią cuda. Model nie do zajeżdżenia w przeciwieństwie do pakietów... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem filmik więc i jest:

 

Ciekaw jestem Marcinie czy na pakietach z 40C lata On lepiej mimo wieszczej wagi? Mój na tym filmie latał na nanotechu Turnigy 25C 2200mAh 3S

Mam tez 1500 mAh 3S 35C także nanotechy Turnigy, ale potrafiły się zajeździć w połowie sezonu :(

 

Ciekaw jestem czy ktoś znalazł to:

no i kto pierwszy się skusi?!

 

Na razie wszystkie stingery można spotkać tutaj http://search.bananahobby.com/psearch/svc/search.php?uid=2&q=stinger&x=0&y=0&mode=all&f[101]=RC+EDF+Fighter+Jets

 

a6477075-197-2013-10-26%2013.45.49.jpg

 

no i kto pierwszy się skusi?!

 

P.s.

Obecny sposób pisania postów i durne ograniczenia działaja mi na nerwy ~! :angry:

 

Podany link to kolejny filmik, ale "z powodu zbyt dużej ilości mediów" silnik forum nie pozwala go normalnie wyświetlić. Co za idiotyzm....

 

Ale on szybki i do tego bardzo fajnie się prezentuje w locie ;)

Bardzo fajny model i tak się zastanawiam czy da rade go zrobić pod śmigło ? :)

Jakis problem z youtube. podaje raz jeszcze link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.