Skocz do zawartości

Dylemat z zasilaniem MC19


Deem

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ktoś będzie zorientowany i pomoże mi rozwiązać pewien dylemat. Posiadam nadajnik Graupnera MC19. To świetny nadajnik, ale ma pewną wadę. 900 plus 490 gram daje wagę która po pewnym czasie zaczyna zwyczajnie wkurzać. Na stronie graupnera znalazłem takie coś Według opisu podchodzi pod mój nadajnik.

Do rzeczy; wg. danych technicznych zamieszczonych w instrukcji napięcie zasilania ma wynosić 9,6...12V. Trzy celowy lipol po naładowaniu ma 12,75V, czyli nieco więcej. Problem w tym czy podłączając naładowany pakiet do nadajnika nie spowoduję uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pakiet jest rekomendowany do mc19 ale ciekawe jak bedzie się miała sprawa

z wkaźnikiem rozładowania ? czy mc19 ma opcje jaki pakiet bedzie ja zasilał? Jak podłączysz pakiet do aparatury to wtedy pakiet będzie obciążony i napięcie napewno bedzie miało bezpiczną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy celowy lipol po naładowaniu ma 12,75V

Powiedzmy, że ma 12,75V (skąd ta wartość 8), bo powyżej 12,6 V w życiu nie widziałem ).

Patrząc na max napięcie ładowania (instrukcja Pulsara) naładowany pakiet 8 Nixx ma chyba 14,8V (1,85V na ogniwo).

Sprawdzałeś ile volt bez obciążenia ma Twój świeżo naładowany pakiet Nixx?

 

Wg mnie jeżeli masz 8cel Nixx, to możesz bezproblemowo włożyć 3 lipolki.

Zwłaszcza, że w opisie pakietu do którego link podajesz jak byk jest napisane że pasuje do MC19.

 

Poza tym popraw tytuł na taki, żeby tylko zainteresowani mieli dylemat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mc19 ma opcje jaki pakiet bedzie ja zasilał?

Gdyby miał opcje to problemu by nie było. Menu jest intuicyjne i łatwo było by znaleźć.

Powiedzmy, że ma 12,75V (skąd ta wartość 8) , bo powyżej 12,6 V w życiu nie widziałem ).

Patrząc na max napięcie ładowania (instrukcja Pulsara) naładowany pakiet 8 Nixx ma chyba 14,8V (1,85V na ogniwo).

Sprawdzałeś ile volt bez obciążenia ma Twój świeżo naładowany pakiet Nixx?

Używam Jeti Char 30. Ładuje lipol do 4,25, a NiMh do 1,46 na ogniwo. Przy 8NiMh daje 11,68V (zawsze równo).

Sam jestem ciekaw jak było by ze wskaźnikiem. Wskazuje do max 11,1, a "dzwoni" przy 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miał opcje to problemu by nie było. Menu jest intuicyjne i łatwo było by znaleźć.

 

 

no to jak wsadzisz lipole to i zasilanie tez bedzie intucyjne :D . Skoro alarm wzbudza sie przy 8V to tu juz jest problem bo przy Li-Po musiałby włączać sie przy 9,0 - 9,3V , ale ja pisze Anasazi moze da sie grzebnąć i wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja w MC-15 bez problemu stosowałem zasilanie z 3 cel Lipoli. Nie czekałem na pojawienie się alarmu , tylko przy spadku napięcia na wyświetlaczu do 9 V przestawałem latać . Stosowałem pakiet 2200 a to wystarczało na kilka dni latania . Oprócz automatyki jest jeszcze zdrowe myślenie . Leszek b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego problemu-dylematu tu nie widze :D

 

mam również MC-19, testowałem zasilanie z Li-Pol 3s i jest OK. Nadajnik pokazuje napięcie zasialania max11,2V. ale wyższe napięcie mu nie przeszkadza. W miarę spadku napięcia wskaźnik zacznie pokazywać 11,1V ...11,0V ...x..... 9,3V i w tym momencie jest alarm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego problemu-dylematu tu nie widze :D

 

mam również MC-19, testowałem zasilanie z Li-Pol 3s i jest OK. Nadajnik pokazuje napięcie zasialania max11,2V. ale wyższe napięcie mu nie przeszkadza. W miarę spadku napięcia wskaźnik zacznie pokazywać 11,1V ...11,0V ...x..... 9,3V i w tym momencie jest alarm :D

 

I dokładnie tak samo jest u mnie w MC-12. Zasilanie pakiet 3S li-ion z laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest super :) potwierdzam, ale czy wazy jak kobyla? hmmm, mysle ze faktycznie wazy wiecej niz przecietny nadajnik ale czy to az takie nieznośne? ja bym nie ryzykowal zmiany oryginalnej konfiguracji, ale to moze tylko Ja ;) wynika to pewnie stad ze na lipolach sie nie znam i dla mnie to byloby ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.