Skocz do zawartości

Nadajniki pulpitowe


chaosmaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dłuższym romansie z Opticiem i stareńką Futabą przyszła pora na zmiany - wiem już że

preferuję nadajniki pulpitowe i znam swoje oczekiwania co do parametrów . Jako że nie stać mnie na drogi sprzęt ,będę oscylował w kwocie max 1 tys. i tu rodzi się problem stary jak świat - którą wybrać :)

Chciałbym zakupić nadajnik 35 mhz i zaszczepić do niego moduł FrSKy ( do którego mam już kilka odbiorników). W "idealnym" sprzęcie ,poza standardem znalazło by się przypisywanie /zmiana wyjść odbiornika z menu nadajnika ,fazy lotu oraz spowalniacz pracy serwa - pewnie z moimi oczekiwaniami w tej kwocie to raczej powinienem udać się do Ery ale czasami może zdarzyć się jakaś okazja ...

Na rynku wtórnym nie ma zbyt wielu modeli - graupnerowskie MC , Futaba Fx i może Multiplex serii 3000 / 4000 .

Jakie macie opinie/ uwagi do tych pulpitówek ? Na co zwrócić uwagę - jakie są mocne i te słabsze strony tych aparatur ?

Zauważyłem też że sporo aparatur prawdopodobnie ma bardzo podobne menu (lub wręcz takie samo) więc może nie warto przepłacać ...

I jeszcze jadna kwestia - czy ktoś natknął się gdzieś w sieci na zestawienie dat produkcji danych modeli oraz opis różnic je dzielących ?

Sporo pytań - ale może odpowiedzi na nie przydadzą się również innym kolegom mającym podobne dylematy :)

 

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuje polowac na allegro lub niemieckim ebayu

Masz pare godzin na decyzje, jest Futaba FC-28 do kupienia na allegro. Mnie odstarszaja od niej malowane na czerwono nakladki (nie oryginalne), pare tygodni wczeniej byla wystawiona analogiczna ale juz w normalnych barwach. Warto polowac bo aparatura pod wzgledem mechanicznym i oprogramowania ma wszytko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, te czerwone nakladki wygladaja brutalnie.

 

Poniewaz fundusze ograniczone, tez raczej bylbym sklonny zaproponowac szukanie nadajnika uzywanego znanej firmy, ja na przyklad FC-28. U nas teraz bardzo duzo osob przesiada sie na 2,4 GHz, wiec na eBay pojawia sie sporo dobrych nadajnikow na inne pasma, a ich ceny sa bardzo przystepne. Na przyklad tutaj, czy tutaj...

 

Niestety, na temat sprzetu Multiplex nic nie moge powiedziec, bo nigdy takowego nie uzywalem. Podobnie z nadajnikami Graupnera - choc kilkakrotnie mialem mozliwosc ich wyprobowania, to tez raczej nie wystarczy do wystawienia opinii. Ale Futabe FC-28 z czystym sumieniem moge polecic. W okresie, kiedy nadajnik ten byl dostepny w sprzedazy oraz znajdowal sie w szerokim uzyciu, nalezal zdecydowanie do czolowki pod wzgledem jakosci i funkcjonalnosci. Mysle, ze pomimo uplywu czasu nie stracil tych walorow, a jedynie w wyniku postepu technicznego zostal "wyprzedzony" przez nowoczesniejsze modele, jak FX-20, FX-30, FX-40. Zapewne jakosc potencjometrow i mechaniki drazkow w tym nadajniku nadal mozna uwazac za postawiona na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje polowac na allegro lub niemieckim ebayu

Masz pare godzin na decyzje, jest Futaba FC-28 do kupienia na allegro. Mnie odstarszaja od niej malowane na czerwono nakladki (nie oryginalne), pare tygodni wczeniej byla wystawiona analogiczna ale juz w normalnych barwach. Warto polowac bo aparatura pod wzgledem mechanicznym i oprogramowania ma wszytko co potrzeba.

... a jak w przypadku takiej futaby fc-28 wygląda sprawa przeróbki na 2,4Ghz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak w przypadku takiej futaby fc-28 wygląda sprawa przeróbki na 2,4Ghz ?

W takim wypadku, pomimo, ze troche drozej, juz chyba lepiej byloby od razu siegnac po nowa FX-20. Ale to, zdaje sie, ze wzgledu na ograniczone fundusze nie bylo rozwiazanie preferowane przez Tworce watku.

 

Jednak pod wzgledem technicznym taka przerobka jest mozliwa. Patrz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jadna kwestia - czy ktoś natknął się gdzieś w sieci na zestawienie dat produkcji danych modeli oraz opis różnic je dzielących ?

http://www.pitlab.pl/aparatura.html

może Multiplex serii 3000 / 4000 .

A Multiplex Royal Evo / Royal Pro? To takie "pół pulpitowe" aparatury. Drążki wyraźnie szerzej, w komplecie długie drążki do trzymania dwoma palcami, potencjometry na wierzchu.

 

To wprawdzie nie dział giełda, ale jakbyś był zainteresowany MPX RE9, to pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że fc28 ma przesówne trymery - czy to oznacza że przy zmianie modelu za każdym razem trzeba trymować od nowa ?!

Powiem tak, mam FC-18 - biedniejsza siostra FC-28.

W FC-18 jest takie menu TRIMM MEMORY. Trymujesz model uruchamiasz ta opcje i powracasz z trymerami do neutrum. W ten sposob wszytko jest jak trzeba. Przegaldalem instrukcje do fc-28 i jak mnie pamiec nie myli to jest tak samo zrobione.

 

Faktycznie, te czerwone nakladki wygladaja brutalnie.

 

Delikatnie ujete :) Jak dla mnie to profanacja :P Cena z tego powodu nie powinna byc wysoka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplex 4000 ma inne menu i ciut inna "ideologię" - mozna poprzestawiac wszystko co wielu uzytkownikom sprawia duzy kłopot. Przypisania, spowalniacze i inne dziwne rzeczy to MPX 4000 jest najlepszym wyborem.

Cześć,

Armand ma wiele racji. Po takich jak Twoje rozterkach zakupiłem MPX 3030. Elastyczność niespotykana nigdzie indziej. Możesz zrobić wszystko ze wszystkimi kanałami.

Bardzo łatwa rozbudowa / zmiana na 2,4 GHz dość szeroko opisana w necie.

Swój nadajnik - praktycznie nieużywany - kupiłem za niewielkie pieniądze na www.ebay.de

 

A i jeszcze jedno, martwisz się o trymery suwakowe (osobiście uważam, iż nie ma lepszych) w MPX przy zmianie / wyborze modelu, z automatu, znajdujesz się w opcji ustawienia trymerów do położeń zapamiętanych dla wybieranego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich jak Twoje rozterkach zakupiłem MPX 3030. Elastyczność niespotykana nigdzie indziej.

To jest odwazne stwierdzenie. Zupelnie, jakbys doskonale znal pelne mozliwosci wszystkich innych (z naciskiem na "wszystkich") nadajnikow. Bo przeciez inaczej nie da sie ich porownac, by dojsc do tak jednoznacznego wniosku. Bez wzgledu na walory sprzetu Multiplex (czy jakiejkolwiek innej marki), a takze na mniej lub bardziej indywidualna mozliwosc interpretacji pojecia "elastycznosc", taki stan rzeczy wydaje sie byc malo prawdopodobny.

 

 

...martwisz się o trymery suwakowe (osobiście uważam, iż nie ma lepszych)...

Owszem, istnieja "lepsze". Na przyklad trymery obrotowe. Ze wzgledu na brak mniej lub bardziej wystajacej dzwigienki, niebezpieczenstwo przypadkowego ich przestawienia jest wyraznie mniejsze, anizeli w trymerach suwakowych. Takze trymery w formie przelacznikow samopowrotnych z funkcja opozniajaca (software) sa "lepsze" od trymerow suwakowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć,

1, ) No dobra, ujmę to tak: "elastyczność spotykana jedynie w wielokrotnie droższych nadajnikach" co przy założeniach podanych we wcześniejszych postach (budżet) na jedno wychodzi a pisze się krócej.

A przy okazji - nie znam wszystkich nadajników, ale mi pomożesz? - ile nadajników, w określonym wcześniej przedziale cenowym, umożliwa przypisanie np 9 serw do 4 kanałów i różne oraz swobodne miksowanie każdego z każdym?

 

2,) Zaznaczyłem "osobiście..."

 

A tak w ogóle to polemika miała być merytoryczna czy lingwistyczna? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony w ogole nie chodzilo (i nadal nie chodzi) o polemike. Predzej o drobne sprecyzowanie poruszonych kwestii. Juz wczesniej napisalem, ze nie czuje sie na silach do oceny sprzetu Multiplex, czy Graupner, ale moge sluzyc pewnymi informacjami na temat nadajnikow Futaba, z ktorych kilka przewinelo sie juz przez moje rece. Mysle rowniez, ze trudno byloby znalezc speca, ktory dysponowalby az tak szerokim zakresem szczegolowych wiadomosci, by moc dokonac obiektywnego porownania szerszej gamy istniejacych na rynku nadajnikow. Stad moja wczesniejsza reakcja, ale zaznaczam, ze nie byla ona pomyslana jako zlosliwosc, wiec mam nadzieje, ze nie poczules sie urazony.

 

 

...ile nadajników, w określonym wcześniej przedziale cenowym, umożliwa przypisanie np 9 serw do 4 kanałów i różne oraz swobodne miksowanie każdego z każdym?

Mozliwosc przypisania wiekszej ilosci serwomechanizmow do mniejszej ilosci kanalow powinien posiadac praktycznie kazdy nadajnik zdatny do sterowania modelami smiglowcow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplexy Profi sa nie do zdarcia. Uzywam MPX4000 od ladnych kilku lat. Myslalem by kupic cos nowego to i przeszedlem przez pulpitowe Futaby, jakies JRy, Graupnerow kilka. Potem, przy pierwszej okazji kupilem na ebay.de mastepnego MPX4000 by miec rezerwe.

Nie jestem jedynym ktory doszedl do tego wniosku, stad te ceny. MPX3030/3010 sa duzo tansze ale i tak mozliwosciami bija konkurencje (w podobnej grupie cenowej) na glowe.

Jeszcze jedna rzecz - pulpitowe to nie znaczy ze nie potrzebyjesz pulpitu - chcesz latac wygodnie - musisz zrobic/kupic pulpit. Najlepiej zrobic - zaden z fabrycznych nie ma miejsca na puszke z piwem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz - pulpitowe to nie znaczy ze nie potrzebyjesz pulpitu - chcesz latac wygodnie - musisz zrobic/kupic pulpit.

Bardzo sluszna uwaga. Dokladnie stad bierze sia nazwa tej grupy nadajnikow, gdyz sa one przeznaczone do uzywania z pulpitem. Ale zapewne tworca watku zdaje sobie z tego sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.