Skocz do zawartości

Nadajniki pulpitowe


chaosmaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w FC-18 nie ma spelnia oczekiwan;

brak spowalniacza serw

Fazy lotu sa, ale tylko dwie - jezeli tak mozna nazwac przelaczanie pamieci modeli

 

Pozatym to tak jak napisal Leszek, to jest chyba jakas okrojona wersja Junior. Trudno powiedziec jaka wersja softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe jaki odsetek kolegów stosuje nadajniki pulpitowe - po odpowiedziach wnoszę że niewielki ...

Nie jest tak źle z pulpitami :D latam na nich ...naście lat i jest OK.

Rzeczywiście to ciut mniejsza popularność tego typu nadajników.

Każdy typ nadajnika ma swoje plusy i minusy.

Na kilku imprezach modelarskich przyjmowałem nadajniki do depozytu i wiem o czym pisać.

{miałem kupę sprzętu do podpatrzenia :) }

Jutro zrobię fotę i napiszę coś jeszcze o moim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tez w dobrej cenie MPX-Profi Mc-4000

Do tego dojdzie clo i podatek. Mianowicie ten sprzet znajduje sie w Szwajcarii.

 

Nie umniejszajac zalet nadajnikow Multiplex, jako "szukajacy" nie orientowalbym sie wedlug najwyzszej ceny (bo to, z jakich wzgledow inni sa gotowi zaplacic za pewien nadajnik nieproporcjonalnie wiecej, moze miec rozne podloze), lecz predzej wedlug stosunku ceny do jakosci i mozliwosci sprzetu wchodzacego w gre. W zwiazku z tym chyba jednak sklanialbym sie w kierunku Graupnera lub Futaby. Na przyklad ten FC-28 z odbiornikiem, CAM-Pac, pulpitem i kuferkiem zmienil wlasciciela za 167,- Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed MPX-ami miałem Graupnera FM 314 ale krótko go używałem był za prosty i miał kilka wad.

Potem już MPX 3010.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Kupiony na eBay-u jeszcze za czasów RFN czyli za marki :D

To jest trochę słabsza wersja.

 

Drugi też na eBayu gdy Niemcy były w UE.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Miałem znajomego który tam mi kupował bo nie wszystko jest wysyłane do Polski.

Skończyłem na Futabie bo już czekałem na MPX ROYAL pro ale się w kraju nie doczekałem.

Futaba FX najbardziej mi przypomina MPXa i nawet to trzymam wieszam na pasku MPXa :D

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

O reszcie sprzętu i jego typie ,firmie nie wspomnę bo to za stara historia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o serie FX

Zastanawiałem się wczoraj po co ten nadajnik ma wymienny moduł i może pracować w 35 MHz. Aby wykorzystać wszystkie kanały w tym wypadku trzeba korzystać z nadawania w PCM G3 i takich samych odbiornikach. Takich odbiorników nie ma nawet pokazanych na stronie Rc Skorpion. A nawet gdyby były to ta cena :shock: :shock: . Chyba, że patrzę na to z polskiej perspektywy. Może na zgniłym zachodzie mają lepiej :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o serie FX

Zastanawiałem się wczoraj po co ten nadajnik ma wymienny moduł i może pracować w 35 MHz.
A konkretnie o jaki nadajnik pytasz? Moge tylko zgadywac, ze chodzi o FX-30, ktory juz nie nalezy do konstrukcji najnowszych. W okresie jego powstawania trudno bylo przewidziec, jak szybko pasmo 2.4GHz zyska na popularnosci i jak dlugo pasmo 35MHz utrzyma sie jeszcze na rynku. Zapewne pomimo wprowadzania urzadzen na pasmo 2.4GHz, producent nie chcial pozbawiac uzytkownikow pasma 35MHz mozliwosci kupna nowego nadajnika. U nas i tak juz ptaszki na galeziach cwierkaja o tym, ze niebawem nalezy sie spodziewac nowej generacji FX-30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - ryzykuję całe 80 eurasów plus jakis bonus za fatygę . Mam nadzieję

pod koniec przyszłego tygodnia spotkać wspomnianego kolegę . Ciekawe czy mu się modele aparatur nie pomyliły :D

A tak nawiasem mówiąc , koledzy nie są zbytnio wylewni w dzieleniu się opiniami ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.