Skocz do zawartości

Budowa modelu ESA


RobertWave
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 lat temu nikt nie myślał o zestawach a modele latały i każdy miał inny .

Nie bój się samemu wycinać .Wystarczy pamiętać że najprościej wszystko, tzn silnik skrzydła statecznik ustawić na zero + przednie wyważenie i model musi latać.

Teraz ludzie kombinują wykłony,śmigła ,mocne silniki ,akrobacyjne wyważenia a 7 cięć w locie zrobił .... :? na zerowych ustawieniach , zwykłym dzwonku i śmigle GWS 8x4

Poczytaj starsze posty.Ja zrobiłem kiedyś np. model ze śmieci wyrzuconych przez "Rzeźnika".

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee , Marian się takich nie boi . :mrgreen: . jak już sam sobie wytniesz model ESA to zabierz sie do samodzielnej budowy silniczka elektrycznego a potem to już tylko troszkę prostej elektroniki kończąc na aparaturze i EMERYTURA tuż,tuż :mrgreen: . Dobra a teraz POWAŻNIE :evil: . Kup zestaw modelu który Ci się najbardziej podoba najpopularniejszy silnik ( są może ze 3-4 rodzaje bez odkrywania ponownie Ameryki) jak i resztę potrzebnego wyposażenia i zacznij sklejać model jak natrafisz na jakieś problemy lub będziesz miał pytania to ten DZIAŁ jest od tego aby Ci pomóc :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś sam popróbować, to masz tu trochę całkiem fajnych planów http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1012551. Sam zbudowałem z nich dwa latadła i naprawdę całkiem nieźle się spisywały. Stosowałem depron 6 mm (taniocha, za KILKA złotych i dwa-trzy wieczory masz model) , a i tak konstrukcja była dosyć wytrzymała- ale to materiał raczej do zabawy i treningu. Bo jak będziesz chciał powalczyć, to jednak EPP będzie niezastąpione - bo depron po pierwszej kolizji w powietrzu rozsypie się tak że nie będzie co naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam plany mam zmieszane skrzydła od innego i kadłub od innego i kombata nie będzie będzie coś podobne.

Sorki, ale nie pojmuję o co ci chodziło, o to, że masz inne skrzydło niż kadłub ???

I teraz z czego zrobić skrzydła i czym wyciąć równo styropian o grubości 3 cm

Najlepiej ramką do wycinania rdzeni. Ale broń Boże nie rób ich ze styropianu, bo jedna kraksa i będzie śnieg padał :D . Najlepiej to załatw sobie EPP i z tego tnij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.