Skocz do zawartości

Szd-9 Bocian 1E SP-3101


mavericknt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc jest to kolejny projekt modelu ze stajni Aeroklubu Nowy Targ.

Pierwszy to jak dla mnie po 30.08.2011 pamiętny Jak-12M SP-AAG.

Drugi Junior SP-3468 na którym uczyłem się latać na termice nad Gorcami.

Czemu bocian tak wyszło miałem budować Zlina 526AFS ale zapał miną (lecz wróci kiedyś)

Bocian to bardzo poczciwa maszyna robiłem w tym roku Kurs Instruktorski i troszkę nim polatałem. I jak dla mnie to taki Bentlej szybowcowy.

Model ma prawie 3m waga jeszcze nie wiem będę dziś ważył i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Oblot może w przyszłym tygodniu znaki się wycinają i na pewno będzie relacja foto i video.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku odkupiłem taki sam szybowiec jak ten powyżej, miał zniszczone skrzydła i nie znam jego przeszłości. Szybowiec jest już dawno odbudowany ale mam pytanie:

 

Skrzydła są łączone na płaskim bagnecie i z kadłuba wystają dwa 5mm kołki ustalające - i to wszystko? Nie ma tam w oryginale żadnych mocowań dodatkowych? Dosyć to nie poważnie wygląda.

 

Może ktoś miał okazję oblukać normalny "fabryczny" egzemplarz i zna oryginalne mocowanie skrzydeł? Dodam iż ta część szybowca nie była tykana przy odbudowie ale co było kiedyś tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, odpuść sobie. Biorąc uwagę jakie modele prezentowałeś na forum to Boćka na 100% nie zrobisz. Zacznij od modeli, które są proste w budowie np balsowe rzutki, potem jaskółki i proste 2 metrowe szybowce. Jak już będziesz miał doświadczenie to zabierz się za Boćka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale bez urazy ale czemu się pan czepia? A kto powiedział że będę go budował sam? A zakład że nie zrobię boćka? Mam do pomocy kolegę z makowa podhalańskiego . Jeździ na loty i buduje szybowce oraz motoszybowce więc coś mi pomoże. Więc gdzie mogę tanio (do 100zł) kupić wyrzynarkę włosową. Może być używana. I jeszcze jedno jakiej grubej balsy mam użyć do budowy SZD - 9 Bociana? (I bardzo proszę o nie takie odpowiedzi jak zademonstrował Pan moderator typu,,Nie poradzisz sobie"). Panie moderatorze ja uwielbiam wyzwania. Jak pan nie chce pomóc to byłbym bardzo wdzięczny żeby Pan nie demotywował. Ok? Jak tak to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakład że nie zrobię boćka?

Ja mogę się założyć :P Co prawda o flaszkę Tymbarka, bo nie mam zamiaru kontrolować czy rzeczywiście robisz go sam, ale mogę.

 

A tak poważnie, to rób co uważasz. Pewnie będzie to wyglądało tak, że nazadajesz masę pytań, może nawet kupisz jakieś materiały i powycinasz kilka części. A potem watek się urwie, z powodu 'braku czasu', 'wyczerpanej baterii w aparacie' itp. Nie pomyślałeś, że koledzy chcą Cie uratować przed brnięciem w bezsensowny projekt, bo wiedzą ile czasu, umiejętności i pieniędzy to wymaga? Może niech kolega z makowa podhalańskiego pomoże Ci zbudować np. Guppy'ego? Sprawdzony model z planami, opisami budowy na forum. Z tego co pamiętam jest nawet lista materiałowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.