Skocz do zawartości

Problem z kamerą brelok


Lomis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem kamerę brelok . Niestety przerosła moje możliwości,

po podłączeniu do komputera po wielkich bojach udaje mi sie ją uruchomic jako czytnik karty oraz jako kamerę intenetową . Nie jestem w stanie zmusić jej do nagrania filmów według wszelkich dostępnych w necie instrukcji. Zachowuje sie tak:

po włączeniu przyciskiem (on/off) zapala sie lampka, która po chwili zamryga dwa razy za moment znowu dwa razy i swieci się dalej cały czas, nie reaguje na przycisk "narywania" można ją tylko wyłaczyć przytrzymując przycisk (on/off).Pomocy....!

Plik z data utworzyłem na karcie ale chyba go nie czyta , według instrukcji powinna go po przeczytaniu skasować :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w tym breloczku ale w moim musiałem kartę sformatować gdy była włożona i plik z datą tam się sam pojawił dopiero po formacie karty ustawiłem datę i godzinę i działa a jeżeli chodzi o włączenie to w moim jak włączę brelok dioda świeci się cały czas i żebym kamerę uruchomił muszę przytrzymać przycisk włączający kamerę aż dioda zgaśnie wtedy nagrywa (dioda się wtedy nie świeci ) i żeby wyłączyć nagrywanie to tylko na duszam przycisk i dioda się zapala i filmy są na karcie pamięci może i tam tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset nie pomagał ale pomogło formatowanie karty. Dzieki Jarku :jupi:

 

Ale pojawił sie inny problem ...ustawinie daty

 

Robie wszystko (przynajmniej tak mi si ewydaje) zgodnie z instrukcja tz. tworze na karcie plik .txt a w nim

[data]

2011/12/12

18:00:00

 

uruchamiam kamerkę, nagrywam filmik i podłączam do kompa. Plik znika z karty ( to dobry objaw ) ale data sie nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wojowałem z ustawieniem daty dłuższą chwilę.

Z tego co pamiętam... a było to już kawałek temu, problemem było to, że tekst pliku "kopiowałem i wklejałem". Myślę, że były tam ukryte znaki typu "TABULATOR" czy coś innego.

Spróbuj może w ten sposób a może się uda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno, tylko na pewno można zmienić w #11 Fokker :) Kupiłem brelok z datą a po wgraniu kawałka firmware dostepnego w necie zmieniła się z brelok bez daty. I w drugą stronę jest to tak samo możliwe. Żaden problem.

 

Zauważyłem u mnie, że po kolejnym otwarciu pliku przez jakis "przypadek" w Wordzie zapisałem plik tag.txt który nie chciał się "wchłonąć". Pliczek musi być utworzony w notatniku. Word dodawał jakieś swoje dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Nie bede zakładał nowego tematu i zapytam tu.

Pojawia mi sie czasami problem z kamerką brelok. Po właczeniu i naciśnięciu przycisku nagrywania diodka normalnie zamryga i się wyłączy co ozncza ze zaczeło się nagrywanie. Wykonam kilka lotów i nagrań a po powrocie do domu okazuje się że nagrały się np dwa filmiki na pięć wykonanych. tzn jest pięć plików tylko dwa normalne a trzy po 2-5 sekund. Pamięci na karcie sd jest wystarczająco.

Wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 2-5sek. nagrania to są te który wykonane zostały najpóźniej czy czasami jest to nagarnie pierwsze a czasami ostatnie ?

bo jeżeli jest to loteria, to stawiam na uszkodzony mikro przełącznik, nie mam tej kamerki ale miałem podobny problem z innym elektronicznym urządzeniem które właśnie sprawiało podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pięciu filmów nagrało mi trzeci i czwarty. To właśnie tak wygląda jakby po włączeniu odrazu się wyłączyło nagrywanie. Teraz dokładnie oglądałem filmiki i mają 1-2sek. czyli to może być jak piszesz ten włącznik. A musze sprawdzić jeszcze bo po skończeniu nagrywania powinna sie zapalić znowu dioda więc jak włącze nagrywanie i poczekam kilka sek. zanim zacznę lot i sie dioda nie zapali to teoretycznie powinna nagrywać. Zobaczymy jak będzie w praktyce po zgraniu plików z dzisiejszych prób.

Dzieki za podpowiedź od czego zacząć sprawdzanie.

Pozdrawiam

 

 

 

 

EDIT

Właśnie sprawdziłem kamerkę. Okazało się, że to właśnie włącznik nagrywania. Po włączeniu zaczekałem chwilke i dopiero zaczynałem lot i wszystkie filmiki sie nagrały, raz zrobiło zdjęcie a chciałem włączyć nagrywanie. Muszę rozebrać i zobaczyć czy da rade to wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ! Odświeżę wątek, zamiast zakładać nowy, bo tematyka podobna. Testuję 808#16 (na razie na kocie, który po zostawieniu go samego w domu przewraca wszystko do góry nogami :) ). Czy to normalne, że kamerka nagrywa tylko dwudziesto minutowe filmy ? Niby zaczyna nagrywać potem kolejne pliki, ale nigdy nie ma tego, gdzie na końcu widać mnie jak podchodzę i ją wyłączam. Czy to kwestia ustawień, wada ? Nie doprowadzam do rozładowania baterii, więc raczej nie to.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest to, że standardowo nagrywa 20 min sekwencje, potem nastepne 20min i tak do zapełnienia karty. Możesz to zmienić w sofcie na krótsze lub dłuższe sekwencje. Raz po skonczonym locie nie wyłączyłem jej i nagrały się dwa bloki po 20min plus następny, który już zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.