Skocz do zawartości

Apartura DX5e


Piotr_95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem nowy i to mój pierwszy temat.

 

Jako, że budowa RWD-5 jest już na ukończeniu to mam teraz dylemat jaką aparaturę zakupić.

 

Warunek mam taki, ta aparatura ma być do wszystkich modeli samolotów.

Teraz do sterowania RWD-5 a bardzo możliwe, że jak cała budowa i loty rwd pójdą mi dobrze i wszystko się powiedźie to na 100% zacznę budować jakiegoś górnopłata ale już spalinowego. Więc chciałbym aby ta aparatura nadawała się także do modeli z napędem spalinowym.

 

I teraz przejdę do sedna.

Podjąłem decyzje, że kupię DX6i i byłem już na 100% tego pewny.

 

Ale przeglądając sklepy z aparaturami natrafiłem na Spektrum DX5e i ta aparatura bardzo mnie zaciekawiła.

 

Wolałbym aparaturę bez komputera,( nie wiem, może jestem w błędzie ) i wydaje mi się, że jest to porządny sprzęcik.

 

Proszę o opinie o tej aparaturze i o rady co kupić aby było to już na przyszłość a przede wszystkim było porządne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba jednak nie czytasz forum dobrze.

Komputer uwierz mi jest bardzo potrzebny, DR/ELEVON, tego bez aparatury z komputerem nie ustawisz :D Co prawda są aparatury które można ustawić, aczkolwiek dziala to na zasadzie podłączenia pod komputer. Tutaj oczywiście problem, bo ew. Trzeba tachać ze sobą laptopa na lotnisko. ew. Przed lotami ustawić ,a gdy masz aparaturę z komputerem wtedy raz dwa ustawisz wszystko bez problemu. Poleciłbym CI tutaj aparaturę o niebo lepszą od DSM2 ,czyli Turnigy. Do tego dokupujesz Frsky z telemetrią ,bądź bez i masz w cenie Dx6i&Dx5E. Zauważ co prawda odbiorniki (nie oryginalne) są tanie do spectrumów, ale mam zrazę co do DSM2 (Spectrum) Do drogiego modelu, nie wsadziłbym już Podrób odbiorników spectruma. Druga sprawa , spectrum ma długie logowanie ,po ewentualnym braku zasięgu, bądź po problemie z zasilaniem tudzież odbiornika. Frsky ma na prawdę szybkie logowanie i komunikowanie między odbiornikiem a nadajnikiem Cena odbiorników (oryginalnych) Jest Ciut większa od podrobionych odbiorników DSM2 (Spectrum). Przemyśl to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że jest potrzebny ale jak dla mnie zupełnie DX5e wystarczy.

Oczywiście ja nie chcę oszczędzać na aparaturze tylko ta DX5e mi się spodobała.

 

Chciałbym się tylko dowiedzieć czy ktoś miał z nią do czynienia.

Jak się sprawdza a przede wszystkim jaki ma zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... DR/ELEVON, tego bez aparatury z komputerem nie ustawisz :D Co prawda są aparatury które można ustawić, aczkolwiek dziala to na zasadzie podłączenia pod komputer. ......

A tu sie mylisz ;)

W czasach aparatur bez komputera radzono sobie z tym poprzez moduly mikserow.

Jednak nie zmienia to faktu ze lepiej kupic radio z komputerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, Powiedz mi po co się tak uparłeś na tego spectruma, przeczytałeś gdzieś? kolega który z modelarstwem ma tyle wspólnego co hydraulik z weterynarzem ? Mówię Ci że będziesz żałował jak zakupisz Dx5e bądź 6'stkę. Turnigy 9x to to samo radio (plastiki, wykonanie) co Spectrum "niższej półki" Ale w sumie co taki stary dziad może wiedzieć. :crazy: :crazy: Wiesz najlepiej :D

 

 

W czasach aparatur bez komputera radzono sobie z tym poprzez moduly mikserow.

Owszem, ale teraz jest teraz ,a nie "kiedyś" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tą terminologią. Chłopak zastanawia się nad PIERWSZYM radiem w życiu modelarskim.

Piotr_95, Twój RWD-5 wymaga max 4 kanałów, bez żadnych 2,4 GHz bo dalej jak 50 m od siebie nim nie odlecisz na początek.

 

Ja zaczynałem z modelem EasyStar z aparaturą Hitec laser 4, wszyscy doradzali mi żebym kupił aparaturę wypasioną którą będę mógł latać modelami po 3m rozpiętości z pełnym wypasem (klapy, podwozia, hamulce aero itp.)

ALE WTEDY NIE WIEDZIAŁEM CZY MODELARSTWO MI SIĘ SPODOBA.

 

Potem kupiłem Hitec Optic 6 i latałem spalinami, elektrykami, motoszybowcami po 2,4 m i na to wszystko wystarczała mi do tej pory aparatura Hitec Optic 6 :-). Dopiero po 4 latach przesiadam się na inną.

 

Reasumując:

 

Na początek polecam prostą aparaturę, bez komputera itp. Do tego potrzebny jest model który "dużo" wybacza. RWD-5 jest takim modelem :-). Polatasz takim prostym modelem to zbudujesz, albo kupisz coś bardziej "żywego", ale aparatura 4 kanałowa wystarczy Ci do tego żeby sprawdzić czy modelarstwo Cię wciągnie.

 

Na alledrogo można czasami poczytać, "sprzedam nadajnik Hitec Eclipse 7 ponieważ modelarstwo mnie nie wciągnęło"

 

Krótko mówiąc, bo się rozpisałem, załapiesz "bakcyla" to sobie później kupisz radio z takim wypasem, że nikt z Twoich kolegów nie będzie wiedział jakim przełącznikiem jaki mixer włączasz, i jak się dzieje że podchodząc do lądowania i nie ruszając żadnego przełącznika model wysuwa Ci klapy i delikatnie osiada na trawce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel, a powiedz mi po cholere wydawać dwa razy na to samo kasę? (w krótkim odstępie) Lepiej kupić raz a dobrze

ja ładnych kilka lat temu za hitec laser 4 zapłaciłem 400 zeta. Teraz może wygląda to inaczej. W mojej wypowiedzi chodziło o to, żeby chłopak nie wydawał 1000 PLN, dopóki nie stwierdzi że hobby mu się podoba.

 

Skoro Turnigy 9x jest aparaturą która wystarczy na proste modele i kosztuje 250 PLN to nie ma się co zastanawiać. Nie wiem jakie ta aparatura ma opcje, tylko żeby się chłopak nie pogubił na początek w D/R, EXPO, tak jak ja to ostatnio zrobiłem na nowym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiwak

 

Zazwyczaj dużo osób piszę takie własnie posty ,gdy nie mieli w użytku owej aparatury. Na początek wystarczy, aż nadto. Później po zmianie modułu ,oprogramowania. Aparatura staje się o niebo lepsza od nie których markowych Nadajników.

 

Czy modułowi Turnigy 2,4Ghz czegoś brakuje (oprócz telemetrii), aby go zmieniać ?

 

Bardzo wiele osób pisze, aby zmienić ten moduł na coś innego, ale właściwie nie rozumiem dlaczego.

Czy wszyscy którzy to zalecaja mieli jakiś problem (zasięg, niestabilna praca etc) z oryginalnym modułem, czy jest to raczej "owczy pęd" ?

...bo nie sadzę, aby wszyscy nagle potrzebowali telemetrii, która można kupić również oddzielnie za ~70$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lepiej kupić raz a dobrze

Turnigy 9x (250zł)...

 

Czego brakuje temu radiu, gdy używa je powiedzmy modelarz średnio zaawansowany, a nawet zaawansowany ?

 

Pytam poważnie, bo latałem na: 4014, MC-15, MC-16, FC-16, FC-28 i teraz T9X.

Nie widze jakiś rażących mankamentów ostatniego nadajnika :wink:

 

Ps Pytam jak najbardziej poważnie i staram się maksymalnie ograniczyć tzw "onanizm sprzętowy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, napisałem w późniejszym czasie. Do aparatury żadnych przesądów nie mam, aczkolwiek do modułu no... Jest po prostu do bani. Czy napisałem że od razu telemetria? Podałem najrozsądniejszy Moduł nadawczy jaki teraz jest na TOPIE. Napisałem również że po zmianie oprogramowania , można również i moduł zmienić, lecz no... Nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.