Skocz do zawartości

Apartura DX5e


Piotr_95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzeju, napisałem w późniejszym czasie. Do aparatury żadnych przesądów nie mam, aczkolwiek do modułu no... Jest po prostu do bani.

Dlaczego ?

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Konkretną odpowiedź? Proszę bardzo.

 

 

Aparatura jest zrobiona na poziomie (Ocena 4) Można porównać z jakością Spectrum. Dx7

 

Moduł jest zrobiony tak jak by nie miał być dedykowany własnie do tej aparatury ,tylko do jakieś Eskayowej za 50zł, Już piszę dlaczego.

 

1. Na prawdę słabe elementy które są użyte w module.

2. Odbiorniki jak i moduł ,zawsze ma słabo przylutowaną antene

3. W odbiorniku mogli rozwiązać problem z anteną w inny sposób, czyli tak jak w spectrumach ,badź podobnych markach, dwa wystające anteny i spokój, a tak trzeba delikatnie posługiwać się tą długaśną anteną, gdzie tylko 3cm odbiera sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura jest zrobiona na poziomie (Ocena 4) Można porównać z jakością Spectrum. Dx7

 

Moduł jest zrobiony tak jak by nie miał być dedykowany własnie do tej aparatury ,tylko do jakieś Eskayowej za 50zł, Już piszę dlaczego.

 

1. Na prawdę słabe elementy które są użyte w module.

 

Co to powoduje ?

 

 

2. Odbiorniki jak i moduł ,zawsze ma słabo przylutowaną antene

 

3. W odbiorniku mogli rozwiązać problem z anteną w inny sposób, czyli tak jak w spectrumach ,badź podobnych markach, dwa wystające anteny i spokój, a tak trzeba delikatnie posługiwać się tą długaśną anteną, gdzie tylko 3cm odbiera sygnał.

 

Jest to delikatnie zrobione, ale działa jak należy

 

 

... a co z zasięgiem, stabilnością pracy ???

Przecież to jest najważniejsze.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg okolo 500-600 metrów

Stabilność pracy, różnie to bywa, zauważyłem że gdy temperatura spadnie po niżej zera, to potrafi odbiornik szaleć i to dość mocno. Jedynym plusem jaki widzę, to szybki powrót zasiegu (tzn. Szybkie łączenie , po utracie zasięgu, badź problemach z zasilaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg okolo 500-600 metrów

Stabilność pracy, różnie to bywa, zauważyłem że gdy temperatura spadnie po niżej zera, to potrafi odbiornik szaleć i to dość mocno. Jedynym plusem jaki widzę, to szybki powrót zasięgu (tzn. Szybkie łączenie , po utracie zasięgu, badź problemach z zasilaniem)

 

Hmm sam sprawdziłem 3 odbiorniki na ziemi na odległość 700m i działały (co ciekawa nadajnik jak i odbiornik były na wysokości ok 1,5m)

Przecież to warunki skrajnie niekorzystne.

 

Poniżej zera jeszcze nie sprawdzałem, ale będzie okazja.

 

PS Na rc groups chwalą to radio i nie ma specjalnie uwag do zasięgu.

To jak to jest naprawdę ?

Mam pozbyć się tego radia, bo przez nie zniszczę model i kupić futabe, hiteca, czy graupnera za 1500zł, czy mam na nim latać i wszystko będzie dobrze ?

CHCIAŁBYM TO WIEDZIEĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiwak

 

Zazwyczaj dużo osób piszę takie własnie posty ,gdy nie mieli w użytku owej aparatury. Na początek wystarczy, aż nadto. Później po zmianie modułu ,oprogramowania. Aparatura staje się o niebo lepsza od nie których markowych Nadajników.

Nie uzywalem, ale mialem okazje ogladac jakies dwa lata temu.

Dobrego wrazenia nie zrobila.

Ale nie jestem jej przeciwnikiem, jest to dobra niskobudzetowa alternatywa. Dzieki cenie duzo ludzi moze pozwolic sobie na kupienie radia. To taki odpowiednik malucha ktory mial za zadanie zmotoryzowa nasz kraj. Ale moim zdaniem nie ma co jej porownywac do firmowych nadajnikow z "wyzszej " polki. To jest pomylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju nie rozumiem jednego, co Ty się tak wszystkiego dopytujesz... Tak jak byś chciał ze mnie zrobić idiotę?

Jeżeli się tak czujesz to przepraszam, ale jak słyszę, że "moduł jest słaby" to chciałbym wiedzieć dlaczego i czy w takim razie mogę bezpiecznie na nim latać.

 

 

To tak jak z autami. Lanos też jest "słaby" w porównaniu do Mercedesa, ale nie świadczy to o jego niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem teraz pod loginem Piotr_SM bo od Piotr_95 zapomniałem hasła.

 

Widzę, że duża dyskusja o aparaturach się rozwinęła.

 

Czyli z tego co wyczytałem jednak polecacie w moim przypadku bez komputera.

 

Czyli jeszcze raz proszę, czy na tej DX5e da się latać w miarę bezpiecznie i dosyć daleko.

Jak jest z zasięgiem ( może ktoś wie ile wynosi ) ?

 

 

Ja oczywiście nie wykluczam innych propozycji tylko naprawdę już teraz nie wiem co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czyli jeszcze raz proszę, czy na tej DX5e da się latać w miarę bezpiecznie i dosyć daleko.

Jak jest z zasięgiem ( może ktoś wie ile wynosi ) ?

 

 

Ja oczywiście nie wykluczam innych propozycji tylko naprawdę już teraz nie wiem co kupić.

Wszystko zależy jak bardzo wciągnie Cię modelarstwo.

Do jednego modelu który budujesz wystarczy prosty nadajnik.

Jak połkniesz bakcyla to radio może być niewystarczające.

 

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, modelarstwo tak naprawdę to wciągnęło mnie już na 100%

 

Miałem Cessnę 747 jednak ona nie chciała latać, zbyt słaby fabryczny silnik.

Zraziłem się do samolotów i postanowiłem, że kupię helikopter to sobie polatam.

I tak też się stało, kupiłem Belta CP V2 lata całkiem, całkiem jednak to nie jest to,

tak naprawdę to mnie samoloty interesują a przede wszystkim to, że jak się coś samemu zbuduje to lata.

 

Więc po RWD już wiem, że zbuduje spalinowego górnopłata ale ze wzniosem, ja wole takie proste samoloty. Stąd moje zainteresowanie DX5e bo ona zasięg powinna mieć dobry a kanałów wystarczy.

Ale o tym spalinowym to napisze w odpowiednim czasie na forum bo za jakimiś planami muszę się rozglądnąć i popytać doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, modelarstwo tak naprawdę to wciągnęło mnie już na 100%

To kup coś rozwojowego (czyt z komputerem i wyświetlaczem)

 

Ludzie chwalą Turnigy 9x, Spectrum.

Oczywiście mamy jeszcze firmy które mają długą tradycję Graupner, Futaba.

 

Hitec też dobry.

 

Czego byś nie wybrał to powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje.

 

To kupię z komputerem.

Tylko chciałem się zapytać czy są jakieś zamienniki tych odbiorników oryginalnych spektrum bo tak to 300zł to trochę dużo.

 

A co powiecie na tą sanawę: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4568,aparatura-sd-6g-2-4ghz-fhss-sanwa

 

 

Jest ona warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Spektrum to minimum DX6i, odbiorniki Orange są po 40zł. Na dzień dzisiejszy 6 kanałów ci wystarczy, obsłuży wszystko, heli, samolot z V-tail, itp. Sam mam DX6i. Jeśli chodzi o Turnigy 9x to niech inni się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.