Skocz do zawartości

Apartura DX5e


Piotr_95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz Spektrum to minimum DX6i, odbiorniki Orange są po 40zł. Na dzień dzisiejszy 6 kanałów ci wystarczy, obsłuży wszystko, heli, samolot z V-tail, itp. Sam mam DX6i. Jeśli chodzi o Turnigy 9x to niech inni się wypowiedzą.

Zmienię trochę temat, ale czy jesteś wstanie w tym radiu zmiksować v-tail 2 serwa (głębokość) z np klapami 2 serwa ?

W T9X jakoś mi to nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Climek, ale ja wiem, że chcesz dobrze i polecasz mi tanią aparaturę z mnustwem funkcji.

Ale jednak obawiam się bo pare osób mi powiedziała, że jest tania i bardzo słabej jakości.

 

 

Powiem szczerze, nie chcę żeby karzdy wytykał mi, że mam tanią budżetową aparaturę.

 

Wolę dołożyć raz tyle i kupić coś lepszego.

 

Abyśmy się zrozumieli podam dwa warunki:

 

- aparatura bez komputera: min 300zł do max 500zł z odbiornikiem

 

- aparatura z komputerem: min. 450zł do max 600 - 700zł ewentualnie 800zł z odbiornikiem

 

 

Pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli ja rozmawiam z doświadczonym użytkownikiem aparatury.

Ja mówię o Turnigy nie ze swojego doświadczenia tylko opinie zasłyszane od innych i to nie tylko z tąd. Ale wczoraj też jednen z kolegów polecał mi właśnie ją!

 

 

Climek a coś o tej Sanwie.

Sprawdziłem, odbiornik RX600 181zł to chyba dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przeszło parędziesiąt nadajników Turnigy9x i FlySky.

Wszystkie działały bez problemu - przed i po przeróbkach.

Z dwoma był tylko kłopot

- nasi skośnoocy bracia nie poupychali dobrze kabelków do środka obudowy - dokręcili wkręty i poprzecinali część przewodów - mała ingerencja z lutownicą i było ok.

- nieprawidłowo polutowany był koncentryczny przewód łączący moduł z anteną - rozwiązanie jak wyżej.

 

Mam FlySky (jak Cimek) i T9x oraz futabę 10 - ale do moich niskobudżetowych latadeł najczęściej używam 2 pierwszych - nie muszę się martwić - wrzucam na tylne siedzenie samochodu i jadę - przez swoją cenę nie muszę się z nimi obchodzić jaj z jajkiem (oczywiście o nie dbam - bez przesady ;) ).

Korzystam z oprogramowania er9x - dla mnie rewelacja.

Jedyną modyfikacją poza zmianą oprogramowania i dodaniem podświetlenia była wymiana sprężynek na mocniejsze - oryginalne są miękkie i moje kowalskie łapy kiepsko czują drążki :).

DX5e moim zdaniem (widziałem, używałem) są funkcjonalnie jak e-sky. Tor radiowy jest tylko innej generacji. Polecanie tego nadajnika (za kasę jaką trzeba za niego zapłacić) to bzdura.

W podobnej cenie można kupić wiele nadajników kilka klas lepszych tyle że używanych.

A Turnigy czy FlySky to moim zdaniem optymalny wybór dla zupełnie początkującego - tanie, tanie odbiorniki, kupione w polskim sklepie mają gwarancję, możliwości futaby dziewiątki (miałem, używałem).

Uff - to tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Climek a coś o tej Sanwie.

Sprawdziłem, odbiornik RX600 181zł to chyba dobra cena.

Popatrz. W tej cenie odbiornika, masz 3 jak w sumie dobrze trafisz to 4! odbiorniki do Turnigy ;)

 

Uwierz mi na początku kariery z modelarstwem na prawdę każdy grosz się liczy, bo pojęcie "kret" jest wtedy bardzo znane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kretach wiem, jestem przygotowany szczególnie psychicznie.

Latam Beltem, na początku go rozbiłem, za części dałem 140zł i dalej latam.

Jednak wróciłem do dawnych planów i postawiłem tylko i wyłącznie na samoloty a Belt będzie do sprzedania.

 

 

Tak się tylko zapytam, bo RWD już prawie na ukończeniu czy mogę chwilowo, zanim kupię już docelową aparaturę oblatać go na tej e-sky od Belta, ona pracuje na 2,4 Ghz

 

Czy raczej poczekać powiedzmy do końca stycznia i wtedy oblatać.

 

Wstrzymuje się jeszcze z kupnem bo czekam na oferty używanych nadajników ale już z dosyć wysokiej przynajmnie dla mnie półki.

A i gdybym dostał ofertę mógłbym Was prosić o jej prześwietlenie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na tą aparaturę?

Optic 6 latałem około 2 lat. Super aparatura, jednak nie za tą cenę. Poza tym jest na pasmo 35mHz - od którego już się odchodzi (dużo zakłóceń).

 

Szczerze mogę optica na początek polecić, potem poradzi sobie też z większymi modelami. Ja na Opticu latałem spalinami po 1.4 i 1.6 metra.

Kanałów ma 6, miksery potrzebne na początek wystarczą.

 

Znajdź taką na 2,4 GHz z dobrym modułem i w lepszej cenie i bierz, nie zastanawiaj się, bo "każdy żyd swój towar chwali" - i każdy będzie pisał że on ma najlepszą aparaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zakłócenia raz są, raz ich nie ma. Na to nie ma reguły. Fakt jest taki że te częstotliwości są bardziej podatne na szumy radiowe niż częstotlowiść 2.4

 

To ile ten Optic jest warty to potargowałbym się ze sprzedawcą?

Ja swojego sprzedałem za 300 zł 1,5 roku temu. Wiecej niż 280 zł bym za niego nie dał - zależy w jakim jest stanie. Ale zastanów się nad optic -iem na 2.4 Ghz (nie cudujesz z kwarcami, na lotnisku nie musisz biegać i pytać czy ktos nie lata na Twoim kanale itd.)

 

Zerknij na to:

http://allegro.pl/hitec-optic-6-2-4-ghz-frsky-i2021908665.html

 

Kup jakąś używkę za 300 - 400 złotych na początek spokojnie wystarczy. Ten link do allegro to ktoś z forum tutaj wstawia, może się dogadasz z ceną jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że raz są raz nie ma.

 

Ale jakoś nie boję się tego 35Mhz

Ale możemy razem latać razem w jednym czasie na 35mhz ?

 

 

 

Panie Mariuszu, właśnie najbardziej odpowiada i najbardziej jestem przekonany do tego DX6i

 

Tylko albo ja nie wiem gdzie szukać albo nie ma.

Może Podacie gdzie szukać używanych aparatur do 400zł

 

 

 

Postanowiłem sobie, że przez styczeń będę szukał a jak nie trafię to kupię nową DX6i

Kolega ma hitec laser 4 , widziałem kiedyś tą aparaturę za 200zł na allegro a teraz

nigdzie nie widzę.

 

Ona choć już nie jest taka młoda bardzo mi się podoba. Może ktoś ma na sprzedaż to do 200zł odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że raz są raz nie ma.

 

Ale jakoś nie boję się tego 35Mhz

Ale możemy razem latać razem w jednym czasie na 35mhz ?

 

Tak o ile ma się różne kanały (bezpieczna "odległość" kwarców to dwa -czyli np 64 i 62)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możemy razem latać razem w jednym czasie na 35mhz ?

Tak, pod warunkiem że będziecie mieli kwarce z innymi kanałami.

najbardziej jestem przekonany do tego DX6i

ja od niedawna mam DX7 i jak na razie jestem bardzo zadowolony

 

Może Podacie gdzie szukać używanych aparatur do 400zł

na allegro załóż sobie subskrypcję kategori APARATURY i będziesz dostawał codziennie maila jak coś się pojawi.

Kolega ma hitec laser 4 , widziałem kiedyś tą aparaturę za 200zł na allegro

Latałem nią na samym początku EasyStarem. 4 kanały wystarczą tylko do bardzo prostych modeli i to na sam początek. Kupując Laser 4 - jeżeli latanie Ci się spodoba, to musisz liczyć się z wydatkiem na kolejną aparature.

 

A tak z ogóle to znalazłem Laser 4 w schowku właśnie, używałem jej do symulatora.

Za 200 zł mogę Ci ją odsprzedać razem z kablem do komputera i symulatorem AFPD :-)

Dorzucę odbiornik Hitec HFS-06MT i komplet kwarców (nadawczy i odbiorczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i robi się ciekawie!

 

To znaczy mi ta aparatura powinna wystarczyć.

Teraz do RWD spokojnie a po RWD czyli zaraz po oblocie planuję zacząć budować spalinowego górnopłata ale najlepiej ze wzniosem. I też powinna wystarczyć.

 

 

 

Propozycja jak dla mnie ciekawa, jeśli jakiś odbiorniczek do niej by się znalazł to już się powarznie zastanowie nad Twoją propozycją. Powiec coś o niej, jakieś zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.