Skocz do zawartości

Ultimate 30" z depronu


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja również rozpocząłem budowę Ultimate 30.

Robię go w całości z EPP, w wersji park flyer. Podczas budowy na pewno natkę się na pewne problemy. Dlatego, idąc za radą Roberta podpinam się pod temat, żeby go na pw nie zamęczyć :lol:. Wszystkie elementy z EPP mam już wycięte, jak robota ruszy dalej to dam zdjęcia. Uprzedzam, że prace mogą się trochę ślimaczyć ze względu na brak czasu, mam nadzieję, że ta relacja trochę pogoni mnie do roboty. Będzie to moja pierwsza relacja, więc mnie nie bijcie, za błędy które na pewno gdzieś popełnię. Liczę na Waszą pomoc i konstruktywną krytykę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace troszkę ruszyły.

Odciąłem i z ukosowałem lotki oraz stery. Zawiasy usterzenia wykonane są UHU por'em, niestety kleju brakło i zawiasy lotek zrobię dopiero jutro.

post-8445-0-17429400-1391969933_thumb.jpg

 

W skrzydła planuję dać po jednym pręcie węglowym. Czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozawiasowałem już (dopiero) lotki, za chwilę będę wklejał wzmocnienia w płaty. Przymierzam się do klejenia kadłuba. Robercie jak rozwiązane jest u Ciebie mocowanie podwozia? Serwo lotek masz skierowanie do dołu?

Chcę dziś i jutro jak najwięcej zrobić, bo w poniedziałek jadę do szpitala i ucieknie mi część ferii. Mam nadzieję, że uda mi się skończyć Ultimate przed ich końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMGP3167.JPG

 

Drut stalowy 2mm przyszyty drutem do kawałka sklejki, a szycie zalane żywicą. Płytka sklejki przyklejona na tasmę dwustronną do skrzydła.

Podwozie miało być na tymczas i miało odpadać w razie niefortunnego lądowania w trawie, jednak okazało się na tyle udane a taśma dwustronna na tyle mocna, że zostało docelowo i idealnie spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

A serwo lotek gdzie jest umieszczone? Widzę je tylko na jednym zdjęciu. Domyślam się, że w dolnym, bo górne lotki miałeś spięte i unieruchomione do oblotu, dobrze widzę? A popychaczy w ogóle nie mogę znaleźć. Są wpuszczone w płat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.