Skocz do zawartości

Ach te ceny...


d.a.r.o.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem części do mojej zabawki na zimową niepogodę i znalazłem. Tylko szczęka mi opadła jak zobaczyłem przelicznik dolara. Oto przykład:

cena azjatycka i nasza krajowa. :shock:

Do tego jeszcze ten koszt przesyłki też rzuca na kolana. No ale cóż, wolny rynek w końcu mamy...nie podoba się to nie kupuj :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, działalność firmy, to nie tylko koszty zakupu. Dochodzą koszty transportu, VAT-u, ZUS-u, podatki, płace...

Takich elementów nie sprzedaje się na "tony" a trzeba to kupić i położyć na półkę, co wiąże się z zamrożeniem aktywów.

Chyba nie Uważasz, że sklep modelarski kupuje kilka pozycji, które "na pniu" sprzedaje, i zakupuje następne.

Magazyn w takim sklepie to z reguły dziesiątki tysięcy złotówek, "zamrożonych" złotówek.

Darku, jak to taki "złoty interes" (jak się Tobie chyba wydaje), to nic nie stoi na przeszkodzie, otwieraj sklep z częściami i modelami RC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście jest bardzo nieuczciwym pobieranie opłaty za wysyłkę wyższą niż w rzeczywistości jest wraz z opakowaniem.

W cenie winna znajdować się cena produktu jak i kompletnej usługi, prowadząc sklep internetowy.

I właśnie - 13zł za priorytet PP to dla sprzedawcy połowa tej ceny + grosze za zapakowanie. Na tym nie powinno być zarobku, a wszelkie inne czynności związane z wysyłką powinny być darmowe w sklepie internetowym.

 

Zawsze, jeżeli różnica jest niewielka, kupuje droższy produkt w sklepie z tańszą wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/helikopter-9958-9958-03-serwo-prawe-servo-czesci-i1953188197.html#tabsAnchor

A to widzieliście? Niestety kolegom którzy nie prowadzili takiej działalności wydaje się czasem, że cena przesyłu powinna być ułamkiem ceny towaru. nawet jeśli ta druga to grosze. Kolega Artur częściowo to wyjaśnił. Po trzecie ceny usług pocztowych są zryczałtowane (najczęściej wagowo od-do gram - taka stawka, itd) czy przesyłamy towar za 100 czy za 1,50 zł nie ma znaczenia- stawka ta sama. A jako składnik wliczony do ceny, byłby pokrzywdzeniem tych którzy odbierają towar osobiście (jeśli jest taka możliwość).

Wielcy usługobiorcy często mogą sobie wynegocjować upusty, więc mogą mieć taniej. Nie chcę tu wypowiadać się za firmę, bo nie znam konkretów, ale tak ma zapewne większość. Sam nieraz za duperelkę wartą 3zł płacę z porto 20, bo nagle potrzebne, a jechać osobiście to jeszcze więcej wyjdzie :idea:

no niestety tak już jest i najwyżej możemy.. nie korzystać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami. Można zamówić w HK czekać tygodniami i w końcu przyjdzie. Ale ostatnio połamałem ostatnie łopatki w modelu i na gwałt potrzebne nowe bo pogoda ładna.

Wyjazd do gdańska 45 km, stanie w korkach, strata 3h czasu - wyszło pewnie z 50 zł jakby policzył paliwo, czas i ilość wypalonych papierosów w korkach.

Ceny w sklepie nie powalają na kolana, tyle samo zapłaciłbym w sklepie internetowym, tyle że wysyłka kołpaka i kilku zestawów łopatek wyszła by 25 zł a nie 50 :-)

 

Ot takie to hobby :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yle że wysyłka kołpaka i kilku zestawów łopatek wyszła by 25 zł a nie 50

Pomijając czas i nerwy, to w tym wypadku strata 25 zł, dla mnie ok. Ja czasami wole pojechać, pooglądać i pomacać i mieć od razu. Do tego czerpie przyjemność z jazdy więc zdażało mi się jechać i ponad 100km po jakieś rzeczy, uprzednio sprawdziwszy trasę - nienawidzę marnować czas w korkach- to mnie zabija ;x

Po prawdzie to poza kwotą na paliwo dochodzi zużycie elementów mechanicznych w samochodzie i robi się 52zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny wysyłek, to zobaczcie sobie jak to się praktykuje w innym serwisie aukcyjnym eBay. Podejrzewam, że część osób handlujących na Alledrogo, zaczyna praktykować te same metody. Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze... a konkretnie o prowizję dla serwisu aukcyjnego

Serwisy aukcyjne, pobierają prowizję od wartości sprzedanego towaru, w koszty wysyłki nie wnikają. Już często widziałem towar o wartości 100zł sprzedawany był za 9,99 "kup teraz" + wysyłka kurierem 90zł... Logiczne ? sprzedawca płaci prowizję od 9,99, a nie od 90zł, bo za wysyłkę zapłaci 10zł (przy dobrej umowie z firmą kurierską)

Ja zawsze poszukując towaru na serwisach "aukcyjnych", przeszukuję z wykorzystaniem filtrowania "cena wraz z wysyłką" Działa to szczególnie korzystnie w serwisie eBay.

 

d.a.r.o. Chwila "śledztwa" z wujkiem Google, dała efekt odnalezienia "złoczyńcy" i jest to firma DeXter -> DeXter części do zabawek heli

Części droższe, wysyła tańsza, bilans wychodzi na zero ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.