Skocz do zawartości

SBACH 342 30CC Tunderbolt


Rekomendowane odpowiedzi

Tak robili 100 lat za murzynami. Kupujesz trójnik i wstawiasz go na zasilaniu między gaźikiem a ssakiem.

A co było 100 lat za murzynami?:) Bo chciałbym się dowiedzieć kim jestem :D

 

Ja podobnie jak Darek stosuję 3 wężyki i tankuję zbiornik nie przez wlew a wężyk w środku modelu. Zawsze to estetyczniej i widać kiedy już nie trzeba pompować paliwa. W przeciwnym razie(przelaniu zbiornika i wycieku przez odpowietrzenie) często można zalać element drewniany, albo inny. Mnie denerwuje zapach benzyny i szczerze powiedziawszy przelewając bałbym się, że zabrudzę tapicerkę samochodu(resztki z wycieku mogłyby zostać na jakimś elemencie i w najmniej odpowiednim momencie skapnąć na tapicerkę). Paliwa po locie nie wypompowuję, tylko zamykam ssanie i staram się model trzymać poziomo, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby wyciekło paliwko. Co do wężyków to się zgadzam z wami, macie może jakieś inne(tańsze) odpowiedniki Tygonów, które po czasie nie sztywnieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3A to wg mnie za mało do serw około 10kg w modelu 30ccm zdecydowanie lepszy będzie ten

http://www.nastik.pl/regu...owy-p-1407.html

Radek, masz oczywiście rację, ale ja ten ubec podałem jako przykład regulatora napięcia zamiast diody, a nie regulatora właściwego dla serw stosowanych, w tym konkretnym modelu.

Jednak baziu123 i tak chce mieć diodę :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze 2s LiFe 2300mah na serwa to zloty srodek, możesz wsadzić diodę w obwod i ci troche obnizy napiecie i bedzie idealnie.

Odbiornik jak Pisze Makler, najlepiej zasilić bezpośrednio z 2s Li-Fe, najszybciej i najprościej. Serwom nie zaszkodzi i odbiornikowi pewnie też nie.

Teraz(również z wygody) zastosowałem Li-Fe z 2 diodami dla obniżenia napięcia.

Koledzy kilka postów wyżej polecali zastosować diodę ,też jestem ciekaw o jaką chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w benzynie na początku miałem na odbiornik i na zapłon ( ten nowy 7,2v) żelazówki z 2 diodami umożliwiającymi spadek napięcia o 0,2v ( chyba, nie jestem pewien, zapomniałęm :D ) ale teraz mam na odbiornik żelazówkę na odbiornik bezpośrednio bez diod, a na zapłon Li-pola z becem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się diody prostownicze (spadek napięcia ok. 0,7V). Ja takiego rozwiązania

używam dla zasilania serwa S9257 na ogonie śmigłowca. Jednak to jest tylko jedno serwo.

Dla zasilania odbiornika wraz z kompletem serw nie odważyłbym się użyć tego "patentu".

Ilość ciepła wydzielana na diodzie może się skończyć nieprzewidywalnie.

Zawsze stosuję UBEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się diody prostownicze (spadek napięcia ok. 0,7V). Ja takiego rozwiązania

używam dla zasilania serwa S9257 na ogonie śmigłowca. Jednak to jest tylko jedno serwo.

Dla zasilania odbiornika wraz z kompletem serw nie odważyłbym się użyć tego "patentu".

Ilość ciepła wydzielana na diodzie może się skończyć nieprzewidywalnie.

Zawsze stosuję UBEC.

Dzięki wielkie za konkretną w końcu odpowiedz.... jakiś punkt odniesienia mam wreszcie.Taki patent daje tylko na zapłon a tam nie ma wielkiego poboru prądu więc myślę ze da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do pierwszego sklepu z częściami elektronicznymi i poproś zwykłą diode prostowniczą na niskie napięcie w miarę wysokoamperową (policz ile Amperów wezmą serwomechanizmy + rezerwa). Zapłacisz około 50 gr za sztukę.

Nic Ci się nie będzie grzać, nie bój się.

Jeżeli chcesz się zabezpieczyć na 100% to kup dwie i połącz równolegle. Jak Ci jedna padnie i dostanie przerwy to przejmie pracę druga a jak dostanie zwarcia to po prostu nie obniży Ci napięcia.

 

Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze, że jedna dioda lub dwie równolegle obniży napięcie o około 0,7V. Możesz połączyć dwie szeregowo i dostaniesz spadek napięcie 1,4v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.