Skocz do zawartości

Sukhoi SU 26 - RELACJA Z BUDOWY :)


ozokarol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

Witam modelarzy doświadczonych i niedoświadczonych (takich jak ja).

 

Przedstawiam tutaj mój budujący się właśnie model SU 26. :)

 

Oto link do producenta sprzedającego na Allegro:

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=su+26+mx

 

Skleiłem mu kadłub klejem uniwersalnym, polimerowym DRAGON?. Rozcieńczanym denaturatem.

 

Oklejałem właśnie skrzydła papierem pakowym (szarym), lecz produkcję muszę zawiesić do ferii, co jest dla mnie tragedią, ponieważ są od 13 lutego :cry: Mama dała mi szlaban :)

 

Kupiłem do niego następujące wyposażenie:

 

?aparatura E-Sky 4ch 2.4GHz

?odbiornik w kpl.

?silnik TURNIGY CDROM c35-30 ( dzwonek )

?regulator Tower Pro 40A

?4 serwa HXT 900

?trójnik

 

Zamierzam zamówić w najbliższym czasie:

 

?pakiet TURNIGY 3s 2200 mAh

?3 śmigła 11x5.5 TGS

?kółka 2 sztuki 60x18.5 i jedno na ogon 40x11

 

Co do śmigła, może się wydawać za duże, ale kadłub jest strasznie szeroki i chcę zapas wiatru pod skrzydła.

Po oklejeniu papierem, chcę go pomalować lakierem samochodowym DECO COLOR niebieski metallic tło i żółte płomienie, lakierem również tego producenta, tyle że zwykły połysk. Trochę jak REDBULL.

:jupi:

 

Niedługo zamieszczę zdjęcia postaram się to zrobić jak najszybciej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

CO do silnika racja. Ale jeśli to Twój pierwszy model to tego sukhoia nie polecam :lol: Zbuduj coś prostego i naucz się latać, później przełóż wyposażenie i lataj sukhoiem.

 

Szkoda żebyś się namęczył i Twoja praca żeby poszła w...

 

Czekamy na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem. Pewnie to sprawka Mikołaja :lol:

Po prostu martwimy się z kolegami, że się zniechęcisz pierwszymi niepowodzeniami, które możesz, ale nie musisz, napotkać. Nie będę dalej ciągnął tego wątku, bo to nie jest odpowiedź na twoje pytania. Życzę powodzenia i będę Ci dopingował! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiam, czy nie lepiej by było, żeby pomalować go na niebiesko, a płomienie zrobić z żółtej folii ;) Lakier żółty nie wiem czy nie zetnie niebieskiego i tu problem :? A co do zniechęceń, to raczej nie bo naprawiany model po krecie ma większą wartość sentymentalną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na forum jestem krótko (aktywny). Jednak kupiłem ten sam model i wiem jedno. Silnik 35-42 śmigło 12 -13 cali. Pakiet 3s 2200 wystarczy

 

Teraz najważniejsze, na zdjęciu widzę serwo kierunku (chyba) w ogonie. Ten model jest pod spalinke. Pod elektryka trzeba wszystkie bebechy przenieść możliwie najbliżej przodu. Ja serwa do ogona mam na skrzydle (kierunek pull-pull). Kierunek i wysokość serwa w rozmiarze standard (2x SG 5010 ) lotki 2x HXT 900. Z tak umiejscowionym wyposażeniem i chęcią mocowania aku w kabinie muszę wysunąć silnik przed kadłub tak daleko że głowa mała. Wszystko po to, aby dało się wyważyć model.

 

Powodzenia w budowie.

 

Jeśli będą pytania o ten konkretny model to chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W sumie to nie za wiele z nim zrobiłem. W międzyczasie kupiłem trenerka z depronu którego w 2. locie rozwaliłem w jakiś dziwny sposób :blink: Papierem okleiłem kadłub, krzywo zaszpachlowałem :wacko: i pomalowałem. W wakacje chciałem okleić skrzydła. Zacząłem od zrywania i zeszlifowania papieru pakowego przyklejonego "Dragonem". Potem oklejałem cienszym papierem też szarym który na sucho wydawał się wytrzymały, ale po nałożeniu wikolu zaczął się targać i zasechł. Będę znów zrywał i szlifował te skrzydła :angry: W przerwie świątecznej i ferie bo będą tuż po świętach chcę go skończyć. Jestem zły na siebie bo mogłem go skończyć dawno lecz w wakacje też remontowałem sobie silnik SHL 175. Pakiet trzeba możliwie blisko przodu. Serwa SK i SW chcę umieścić w skrzydłach. Myślałem aby zrobić dostęp do pakietu z dołu lub boku tuż przy samym początku kadłuba. Dać sklejkę na wręgę i do tego przykręcić aluminiowe łoże z silnikiem. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie. Spróbuję się pospieszyć i dorzucić fotki z moimi rozwiązaniami :D Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.