Skocz do zawartości

Nieuport 28C


Dj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś dostałem świeżutki zestaw jak w tytule. Marek wyciał w/w model na moje życzenie ale jednocześnie wprowadził do sprzedazy bo wygląda obiecująco. W kolejnych postach postaram sie pokazać kolejne etapy budowy, koncząc filmem z oblotu...

 

http://www.cyber-fly.pl/produkt-1991.html

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zacząłem montaż modelu od wklejenia lotek w dolnym skrzydle:

Dołączona grafika

 

Zawiasy - najprostsze fizelinowe

Dołączona grafika

 

Górne skrzydło wymaga tylko wklejenia prętów wzmacniających

Dołączona grafika

 

Ster kierunku z wklejonymi zawiasami ze sztyftem. Będzie poruszał sie bardziej "płynnie"

Dołączona grafika

 

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! A co Ty spania nie masz czy zabrakło Ci porannej kawy i zastąpiłeś ją modelarskim hobby ? :mrgreen:

Tak ja dziś wogóle mam wszystko poprzestawiane, teraz jade... A4 z Katowic ;)

 

Będę kibicował Dj.

Dzięki postaram sie nie zawieść oczekiwań.

Następna porcja informacji dopiero jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, rewelacja.

 

Już spodziewam się efektów :D

 

Nieuport 28 wyprzedzał rozwiązaniami swoją epokę, Jarku mam nadzieję, że tchniesz jakąś nowością w ten model a może będzie to stara dobrze sprawdzona technologia która potwierdzi, że to co sprawdzone to najlepsze?

 

EEEE i tak efekt końcowy nas zaskoczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki:

Kadłub modelu to po prostu połówki, które należy skleić ze sobą i żadnej komplikacji tu nie ma.

Dołączona grafika

 

Ster wysokości i kierunku również znalazły swoje miejsce:

Dołączona grafika

 

Trochę zmieniłem wygląd SK - jako pow. płytowa, ale myslę że nie razi to tak mocno majac na uwadze redukcyjnośc jaka prezentują modele ESA

Dołączona grafika

 

Teraz pokażę jak montuję serwa w skrzydłach moich modeli ESA-EPA

Dołączona grafika

 

Po odrysowaniu pow. serwa na skrzydle wycinam na wylot otwór o rozmiarach w/w

Dołączona grafika

 

Wkładam weń serwo, ale poniewaz model Nieuporta ma dość cienki profil serwo wyrównuję do górnej powierzchni, od dołu wypełniam cienkim plasterkiem EPP aby było ładnie ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście można wyciąć na gorąco grotem lutownicy gniazdo na serwo, ale ja lubię tak...

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wiesz gdzie złamie się to skrzydło dokładnie tam gdzie kończy się lotka . Zrobiłeś wzorowy karb potęgując efekt wyciętej lotki wykonując tam otwór na serwo. Należało to serwo zamontować w 1/3 odległości lotki od kadłuba i kolejnym powodem tego było umieszczenie napędu w okolicy połowy lotki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie złamie się to skrzydło dokładnie tam gdzie kończy się lotka

Wiem, tam gdzie mocniej "oberwie" model.

Zrobiłeś wzorowy karb potęgując efekt wyciętej lotki

Oczywiscie, ale fakt ten jest mało znaczący przy "przeciążeniach i prędkościach " modeli WWI

Celne uwagi, ale w modelach ESA stosuje pewną dowolnosc nazwijmy to interpretacji, dlatego nic nie zamierzam poprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało czasu mam na cokolwiek , wiec i praca przy modelu sie ślimaczy. Tak naprawde to modelik tego typu można zrobic w 2 wieczory...

Połączenie serwa z lotką:

Dołączona grafika

 

Tak rozwiązałem napęd steru kierunku i wysokości:

Dołączona grafika

 

Serwa SK i SW zamocowane jak najbliżej przodu kadłuba ze względu na srodek cięzkości:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku nie lepiej mocowanie bowdenta dać na dźwignie serw

Zwykle tak właśnie robie, ale tu chodzi o miejsce na pakiet. Mocowanie bowdena podwyższy niejako serwo i może być bardzo ciasno.

Myślę, że to dlatego, że po montażu nie będzie dostępu do serw w celu regulacji.

Nad serwami będzie półka z otworami wiec, regulacja jakaś będzie.Zwykle serwa montuje po wyzerowanoiu ich na testerze...

 

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem rodzaj wręg wzmacniających przednią częsc kadłuba, oraz półkę na pakiet

Dołączona grafika

 

Umocowałem bowdeny. Lubią sie giąć i wtedy występują przekłamania na sterach

Dołączona grafika

 

wkleiłem wręgę silnikową z EPP

Dołączona grafika

 

zaokrągliłem osłonę silnika

Dołączona grafika

 

Wyglad spodu kadłuba z pakietem w środku

Dołączona grafika

 

Zbliżenie na typ silnika aby nie było wątpliwosci

Dołączona grafika

 

Na koniec dzisiejszej relacji dodam, że model bez górnego skrzydła, podwozia i śmigła - z: pakietem, silnikiem, serwami i odbiornikiem - waży ok 335g

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znów prace ruszyły. Model juz przypomina dwupłatowca:

Dołączona grafika

 

Zamontowałem podwozie:

Dołączona grafika

 

Te opadające płaty to bląd obiektywu. Nie żebym sie usprawiedliwiał - informuję bo co niektórzy patrza mi uważnie na ręce. Krytyka jest OCZYWIŚCIE mile widziana...

 

Taka jest waga modelu z powyższego zdjęcia, czyli jakiś zapas został na dowazenie, choć wydaje sie to nie potrzebne...

Dołączona grafika

 

Można powiedzieć, że model jest gotowy do oblotu. Nie wiem jednak kiedy to będzie, bo póżno wracam do domu, a po ciemku nic nie widać...

Prawdopodobnie będe dalej montował detale jak: KM-y, wiatrochron, pilota. Na razie nie będzie malowania bo może sie okazać coś z katami skrzydła, itp.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś niespodziewanie całkiem udalo sie oblatać nieuporta. Zgodnie z przewidywaniem model jest poprawnie wywazony. Nic w zasadzie nie trzeba poprawiać. Wytrymowany, "chodzi za drązkiem". Pierwszy start odbył sie na wychyleniach 50%. Szybko okazało sie, ze trzeba pominąc takie ustawienie i dopiero pełne wychylenia dały oczekiwaną reakcje. Jak to zwykle bywa z modelami WWI - domiksowałem SK do lotek. Powiem jest naprawde OK. Niestety filmu nie ma bo byłem sam na lotnisku, ale obiecuje że nastepne loty już pokażę w formie "ruchomych obrazków'.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piękne słonko, piękne niebo, oblatywacz w domu wiec model i kamera w łapkę i tak to wygladało:

 

Model jak widać lata całkiem sprawnie. Kamuflaż niestety"zimowy" bo nie dokończyłem jeszcze malowania. Brakuje modelikowi kilka detali. Powolutku wszystko uzupełnie i pokarzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.