Skocz do zawartości

Silnik DL 50


czhomik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
tak jak pisze Lukasz 4 celki starcza, nawet jak je bardzo rozladujesz to silnik chodzi nadal, tylko iskra jest slaba i przy dodawaniu gazu wypadaja zaplony

No to żeby ci te zapłony przypadkiem nie wypadły przy hoveringu lub przy rollingharier bo co powiesz"sorry modeliku ale latałeś na 4 celach i wypadły ci zapłony" :lol2: :devil: 4 cele na zasilanie centralki to według mnie kompletna bzdura bo tam jest potrzebna naprawdę porządna iskra a nie byle co :twisted: Panowie modelarze ja jako początkujący bo od dwuch lat z hakiem wyposażyłem EXTRA (widoczny na awatarze) odbiornik 5cel NIMH 2700 mah centralka zapłonu 5 cel NICD 1500 mah SANYO więc nie bez powodu doaje sie cely z prądem a juz napewno nie dla wagi :rotfl:A juz przed podlaczeniem baterii zrobiłem im cyklowanie tak że radze robić to wszystko powoli i z przemyślunkiem a nie wypadną wam żadne "zapłony "nawet jeden :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet odbiornika mam 4,8V, a raczej dwa pakiety po 4,8V 1800mAh sanyo scr. Niektore cyfraki nie powinny pracowac na 6V, np.FUTABA. Na zaplonie mam 4,8 1200mAh, po pelnym naladowaniu mam ok 2h spokojnego latania, jak sie konczy to slychac, oprocz tego mam dodatkowy wskaznik.

 

 

4 cele na zasilanie centralki to według mnie kompletna bzdura

Wielu producentow zaplonow nie zaleca stosowaniem wiecej niz 4 cele, gdyz moze to grozic uszkodzeniem zaplonu.

 

radze robić to wszystko powoli i z przemyślunkiem a nie wypadną wam żadne "zapłony "nawet jeden :jupi:

 

ja od siebie radze nastepnym razem lepiej zweryfikowac swoja wiedze przed wykpiewaniem powszechnie stosowanych rozwiązań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentow zaplonow nie zaleca stosowaniem wiecej niz 4 cele, gdyz moze to grozic uszkodzeniem zaplonu.

Od tego są regulatorki napięcia, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę a co do weryfikacji wiedzy to nie jest wykpiewanie się ale opis tego czego używam bo z doświadczenia wiem że to bardzo dobrze działa i co najważniejsze taki system jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są regulatorki napięcia, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę

 

Regulatory to dopiero jak zasilamy z 2s lipol, przy 5 celach to sie raczej mija z celem. 5 cel to tak ni w kij ni w oko, niby działa a producent zaleca jednak 4celki. Po mojemu stosowanie 4 pojemnych celek jest wystarczające, chyba że walczymy o zupełnie co innego wtedy lipol + reg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Czytam ten temat z zainteresowaniem bo sam niebawem będę miał DL-50.Regulator napięcia raczej nie zadziała poprawnie na 5 celach ni-xx bo różnica napięcia wejściowego i wyjściowego jest za mała do poprawnej pracy stabilizatora, no chyba że będzie to stabilizator typu LDO .Naładowane 4 celki ni-xx dają około 6v natomiast 5 celek może dać już około 7,5v więc nie wiem czy zapłon to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wtrace sie bo dyskusja dobra. jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich. Jak myslicie czy taki ZG 38 z magnetem zywcem zdjetym z podkaszarki rozni sie czyms od standardowego Still-a? Nie wydaje mi sie, moze dopiero 62 lub Boxer. DA w UK kosztuje ok 420funtów, a DL w Polsce znalazłem za cene ok 1100zł. naprawde nie wielka roznica w cenie, zwlaszcza ze kurs teraz jest niski, wiem ze kurs $$ tez spada, wiec moze lepiej cos takiego z USA przytargac?

jesli ktos potrzebuje cos z UK, piszccie smialo, duzo wyprzedaja teraz bo kazdy zachlychniety Spectrum i McGregor robi furore na swoich DX9.

 

a oto wszystkie dostepne DL50 w Uk .

http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=dl50&_fromfsb=&_trksid=m270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Chciałbym się podzielić pewnym spostrzeżeniem a mianowicie od pewnego czasu w moim DL-u było słychać lekkie brzęczenie przy niskich obrotach .Silnik ma wylatane może z 50 godzin .Dziś rozebrałem zjadacza ryżu i tu zonk, łożysko dolne korbowodu ma luz tak z 0,3-0,4mm.Cała reszta idealna co świadczy o prawidłowej mieszance.Latałem na E98 i oleju Sthila 1:40 a śmigła używałem 22x10.Czyżby to była wada materiału użytego na sworzeń?

Jak do tej pory silnik spisywał się rewelacyjnie ,świetnie reagował na dodanie gazu ,zapalał bez problemu (i nadal zapala) oraz ani razu nie zgasł w powietrzu.Czy ktoś ma inne spostrzeżenia co do jakości tych silników?Myślę że wał nie będzie drogi ale zobaczymy.Na ebayu około 30 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak z tłumikami do tego silnika?

 

Poszukuję wstępnie tłumika typu Pitts tak, żeby umiejscowić go za cylindrem. Widziałem w ModelPartner, ale niestety bez wymiarów.

 

Ktoś może umiałby podać wymiary takiego tłumika, ew. gdzie jeszcze szukać?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, czy mógłbyś podać mi orientacyjne wymiary tego tłumika. Najbardziej zależy mi na jego szerokości, bo pod owiewkę cylinder się zmieści, ale czy tłumik to już nie wiem...

 

i jeszcze subiektywną ocenę czy jest cichszy od oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem Marek ale parę informacji udzielić również mogę;) Mowa tu o Puszce HL? Jeśli tak, poziom hałasu w moim odczuciu jest taki sam. Szerokość to około 115mm.

 

Proponowałbym jeszcze podwieszenie tłumika z drugiej strony. U mnie mocowanie na samych śrubach skończyło się tak:

 

album_pic.php?pic_id=343

 

album_pic.php?pic_id=342

 

Na szczęście wszystko udało się ładnie pospawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tłumik również ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to aby miał się rozlecieć. W stosunku do tłumika oryginalnego pracuje trochę ciszej i dźwięk jest bardziej przyjemny dla ucha. Jest to niestety okupione spadkiem obrotów o ok. 300 (praca oczywiście w tych samych warunkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.