Skocz do zawartości

Silnik DL 50


czhomik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał sie z tym silnikiem ?? Wiem że jest to kopia DA 50 .Cena sporo niższa od DA.. Podobno chiński odpowiednik jest godny polecenia ... Czy to prawda ?

 

Podstawowe dane techniczne silnika:

Pojemność: 50,8 ccm

Moc 5,2 HP / 7500 rpm

Ciąg statyczny 13,6 kg

Gaźnik WALBRO

Zapłon 4,8-6,0 V, CDI Ignition

Waga 1.550g (z zapłonem i tłumikiem)

Min obroty 1.400 rpm

Max obroty 9.000 rpm

Zalecane śmigła 22-24 X 8-10

50ccod1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Od paru dni ma taki silnik mój kumpel i zacytuję część naszej korespondencji bo nie na wszystko mi jeszcze odpisał:

 

-membrana jest zrobiona z płytki laminatowej

Tu pytałem się jak wygląda membrama czy tak jak w DA 50 ? jak wygląda można obejrzeć w skleoie RCskorpion

 

-> Mirek na tym filmiku facet pokazuje że skopali gwint pod świecę

> oglądałeś u siebie mam nadzieję że jest ciaśniejszy niż na filmie

>

> http://www.youtube.com/watch?v=LgMVMEDK4Lc

 

Darek te silniki chyba wszystkie są tak zrobione na piaście gwint jest

też lużny , reszty nie rozkręcałem ale raczej będzie to samo

do tego jeszcze pare dziwnych rys na tłoku i cylindrze co prawda

poprzecznych raczej w trakcie składania zrobionych , najlepiej

byłoby kupować w sklepie z dziesięciu by coś wybrał .

Dlatego pisałem o membranie bo jak jest zrobiona tak samo jak cała

reszta to będą problemy

 

Czekam jeszcze na opis jak go odpali,sam dopiero będę miał go okazję zobaczyć w akcji w listopadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie coś nie bardzo chce wierzyć w to co niektórzy mówią na temat tego silnika. Mianowicie twierdzą, że silniczek chodzi jak DA. Może wygląda podobnie ale nie wierze, że za cenę mniejszą o połowę niż inne silniki tej klasy mogę kupić niezawodny, świetnie pracujący silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już ten film, ale mimo wszystko nadal do mnie nie przemawia;) Sam mówisz, że silnik jeszcze nie dotarty także nie wiadomo co on za parę- pare naście lotów sobą będzie reprezentował.

 

 

swoja droga bardzo ciekawy model:p benzynowy shock flyer:p ile to to waży? i na jakim smigle silnik pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając od już dłuższego czasu podobne tematy na forum dochodzę do jednego wniosku.

 

Nie ważny jest pomysł, nie ważne gdzie to jest produkowane, nie ważne co kto sprzedaje, nie ważna jest marka! Ważne jest by solidnie za to kasował! W każdym innym przypadku sprzedaje bubel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś w tym przypadku silnik kosztuje 50% ceny silników takich jak DA czy ZDZ to musi skądś ta oszczędność sie brać. jeżeli jest to kosztem materiałów no to niestety tańszy materiał= gorszy materiał. Jest jeszcze jakość obróbki wiadomo mniej dokładnie= szybciej, szybciej= taniej. I mamy silnik za 1200zł...

 

 

i może ten silnik będzie chodził dobrze ale niech nikt nie mówi że to ten sam silnik co DA tylko tańszy... zasada stara jak świat za jakość sie płaci i tyle na ten temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabbitlkr - tylko zapytam :)

 

Czy sądzisz iż wszelkiej maści różnych firm (nawet markowych) spalinowy sprzęt ogrodniczy to - bubel? Przecież całe narzędzia kosztują poniżej ceny DA50? Czy sądzisz iż silnik lotniczy potrzebuje zdecydowanie bardziej rozwiniętej technologi produkcyjnej? Skąd się bierze taka różnica cenowa?

 

Czy sądzisz iż różnica w cenie pomiędzy (przykładowo) tym i tym silnikiem wynika z różnych kosztów oraz procesów produkcyjnych?

 

Takich wyliczanek można robić sporo :) na cenę - ma wpływ zdecydowanie duuuuużo więcej czynników niż tylko materiał czy jakość wykonania. Nie jest tak iż cena idzie w parze z jakością wykonania czy materiałów. Na rzetelne opnie będzie trzeba po prostu poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z reguły choć nie zawsze jest adekwatna do jakości. To że silnik chodzi teraz jest ok. ale jak bedzie chodził po np. 60 litrach wypalonego paliwa ? Pożyjemy zobaczymy . Moje doświadczenia wskazują na kilka ważnych wniosków. Np. w silnikach ZDZ cylinder wykonany jest przez pokrycie obrobionej powierzchni stopu aluminium warstwą nikasilu (piszę fonemami tak jak brzmi) czyli nie ma żadnej wstawianej tuleji, technologia motocyklowa z aprilli bo czesi cylindrów nie robią a robi aprillia czyli znana włoska marka motocyklowa.Wniosek niska waga.Temat mam przećwiczony .Jestem po remoncie ZDZ u producenta i wieloma osobistymi z nimi rozmowami. Cena to jakość. Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cenę - ma wpływ zdecydowanie duuuuużo więcej czynników niż tylko materiał czy jakość wykonania.

 

wcale tego nie neguje;) aczkolwiek w duuużym skrócie tak to sie przedstawia;)

 

Czy sądzisz iż wszelkiej maści różnych firm (nawet markowych) spalinowy sprzęt ogrodniczy to - bubel? Przecież całe narzędzia kosztują poniżej ceny DA50?

 

owszem silniki modelarskie tylko przez to, ze maja w nazwie "modelarskie" są droższe ale maja większą moc i niezawodność niż wszelkiego rodzaju przeróbki a przynajmniej stosunek mocy do wagi. Także jednak za coś sie płaci;)

 

 

co do silnika DA to ja uwazam ze przy tym silniku sporo placi sie za marke fakt jest to chyba jeden z najleprzych silnikow na swiecie

 

to w końcu za co sie płaci za markę, czy za najlepszy silnik na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto się spierać o rzeczy jasne i proste wszyscy wiemy ze za jakość sie płaci z drugiej strony koszty produkcji w stosunku do ceny są niebotycznie zawyżone, poczekajmy na recenzje użytkowników silnika i wtedy będziemy wiedzieć czy jest on chociaż w części wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze za marke Fakt wykonany jest bardzo dobrze wszystko jest dopracowany chodzi jak marzenie ale dlaczego cena ta tak sie rozni od np silnika od podkaszarki sthil?? lub innych lotniczych a te silniki tez chodza rewelacyjnie i bardzo dlugo tu cala role gra glowny znacze DA nie ma codow z kosmosu materialow na niego niewzieli jedynie co to obrobka napewno jest precyzyjniejsza niz w innych silnikach oznaczonych np. Made in China :D

Ale to tylko moje zdanie nie kazdy musi sie z nim zgadzac

Pozdrawiam Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno ten silnik do modelu Zlin 50.Jest to mój drugi silnik benzynowy.Pierwszy jest produkcji niemieckiej i kosztował sporo.Było z nim tez bardzo dużo kłopotów.Był zdecydowanie przereklamowany.Zobaczymy jak będzie sprawował sie DL. Wygląda solidnie ,gwint świecy rzeczywiście luźny ale świeca trzyma sie pewnie.W przyszłym tygodniu odpale to będę mógł coś więcej napisać.

Zapomniałem :oops: , nie ma czerwonych srub :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpaliłem silniczek. :lol: Stoi na podwórku i pyrkocze przez dwie godziny przepisowe na paliwie 1/30.Nic w gaźniku nie regulowałem .

Pierwsze spostrzeżenia:

Bardzo łatwo zapala.Po odezwaniu sie silnika na ssaniu zapala przy trzecim obrocie śmigła.

Szybko i pewnie wchodzi na obroty.

Ze śmigłem Bambula 22/8 rozkręca sie do 7300 obr/min.

Nie jest szczelny układ wydechowy.Z pod śruby mocującej Tłumik wydostaje się olej.

Przy tej ilości oleju w paliwie , nie jest on spalany i pryska wokoło z rury wydechowej.

Zbiornik 0,5l wystarcza na 75 minut pracy z 2500 obr/min.

Zdjęcia wieczorem.

Edit

Najniższe stabilne obroty 1200. Silnik mocno trzęsie , łatwo wchodzi na obroty , nie gaśnie przy zdjęciu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

znalazlem w koncu chwile zeby odpalic silniczek. Pali bardzo latwo, nic nie regulowalem, dzis przechodzil godzine, jeszcze godzinke w modelu na ziemi, i w gore :) Jak na ssaniu sie odezwie, to pali maksymaline przy 3 szarpnieciu za smiglo. Ponizej 2tys obr troche szarpie. Z tlumika troche pryska, ale dalem mu troche wiecej oleju niz 1/30, ale spod srob tlumika nic nie wylazi, wszystko suchutke.

 

zdjcie081hv8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w dziale akrobacja/ 3D rozwinęła się mała dyskusja odnośnie silników DA/DL jak ktoś chce sie wypowiadać, a nie miał do czynienia z tymi silnikami, to zapraszam tutaj:

 

http://www.flyinggiants.com/forums/fg68/12712-dl-50-gas-engine-50cc-9.html

 

użytkownicy mający DA i DL opisują plusy i minusy, i często DA dostaje w :ass:

 

U nas jeszcze jest mało takich doświadczeń, a dużo gadania bez poparcia tego konkretnymi faktami i dlatego pozwoliłem sobie na wklejenie tego linku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.