Skocz do zawartości

Stop ACTA !


wojt88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akurat co do googli to w ich polityce prywatności dużo się nie zmienia, głównie unifikacja danych w ich wszystkich usługach. Google od zawsze zbierało nasze dane. Z jedną różnicą, nie po to by działać przeciwko nam, ale dzięki spersonalizowanym reklamom odnosić większe zyski. Poza tym oferują tyle usług za darmo, że sądzę że są w 100 % usprawiedliwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli zaczyna do niego docierać co mu ludzie zrobią jak ACTA zostanie wprowadzona.

Chyba trafiłeś w sedno! Liczę że człowiek się opamięta. W kilku miejscach wyraziłem swój sprzeciw, w elektroniczny sposób podpisałem się pod listami przeciwko ACTA. Tak ze nie kręcę się jak g*wno w przerembli i wiem po której jestem stronie 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.tech.wp.pl/martykul.html?wid=14199686& ten tylko zrobił portal i za darmo pojdzie siedzieć. Ciekawe co bedzie jak do nas sie przypieprza. Wchodzimy na forum a tu ban od ACTA... Chomikuj przestanie istnieć... YT to juz nie bedzie to samo... Peb pewnie na dniach zamknięty... Ciekawe czy meile beda blokować gdy w załączniku bedzie zdjecie... Ech...

Silne jakoś te ACTA :D Wystarczy tylko o tym mówić by przyniosło efekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do googli to w ich polityce prywatności dużo się nie zmienia, głównie unifikacja danych w ich wszystkich usługach. Google od zawsze zbierało nasze dane. Z jedną różnicą, nie po to by działać przeciwko nam, ale dzięki spersonalizowanym reklamom odnosić większe zyski. Poza tym oferują tyle usług za darmo, że sądzę że są w 100 % usprawiedliwieni.

I jesteś pewien, że globalnie agencje bezpieczeństwa takie czy inne nie ma dostępu do nich po "11 września"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nawet Tusk powiedział że Polska jej nie ratyfikuje jeżeli będą podstawy do sądzenia że ogranicza ona wolność

Uważaj, bo...

Mało ma podstaw, by sądzić, że ACTA ogranicza wolność słowa? To czemu wyraził zgodę na podpisanie umowy w Japonii?

Poza tym on już kiedyś coś mówił o podatkach i ich podwyżce. Dla mnie jego słowa nie mają żadnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteś pewien, że globalnie agencje bezpieczeństwa takie czy inne nie ma dostępu do nich po "11 września"??

oczywiście że mają

Nasze zasady ochrony prywatności pozostają niezmienione. Nigdy nie sprzedamy ani nie udostępnimy nikomu danych osobowych użytkowników bez ich zgody (z wyjątkiem rzadkich przypadków, np. po otrzymaniu uprawnionego żądania prawnego).

Ale to już naprawdę poważne przestępstwo trzeba by popełnić... Poza tym co za dane zbierane przez google mogłyby działać przeciwko nam ? O google nie mam aż takich obaw.

 

 

Uważaj, bo...

Mało ma podstaw, by sądzić, że ACTA ogranicza wolność słowa? To czemu wyraził zgodę na podpisanie umowy w Japonii?

Poza tym on już kiedyś coś mówił o podatkach i ich podwyżce. Dla mnie jego słowa nie mają żadnej wartości.

Myślę że Tusk się boi że jak sprzeciwimy się na tle europy z ACTA to nam obetną dotacje unijne itd. itp. W przeciwnym razie nie ryzykowałby przy takich protestach... Teraz dopiero widzi że nie tylko my jesteśmy przeciw, że reszcie państw członkowskich też się to nie podoba. A sam trybunał europejski uznał ACTA za niezgodne z europejskim prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej strony. Ile z osób wypowiadających się o ACTA przeczytało umowę i ją zrozumiało i na tej podstawie wyraża swoją opinie, a ile jedynie powtarza tylko cudze opinie zasłyszane w jakiś filmikach zamieszczonych w sieci? Jak myślicie czy ktoś zarabia na tej panice?

 

Jestem pod wielkim wrażeniem zrywu społeczeństwa w obronie wolności ale jednak wydaje mi się, że byłbym jeszcze pod większym wrażeniem gdyby ten zryw był bardziej świadomy.

 

Nie jestem zwolennikiem wprowadzania kary śmierci za ściąganie filmów czy muzyki. Ale wszystko ma swoje granice. Mierzi mnie trochę jak jakiś 15latek wyraża opinie, że ściąganie wszystkiego co się da, jak się da jest normalne, nie widzi w tym nic złego a jego jedynym argumentem za jest fakt, że rząd nie sprawił żeby było go stać na zakup tego co ściągnął. Mnie nie stać na mercedesa to mam go ukraść?

 

Żeby było wiadomo o co mi chodzi. Cieszy mnie fakt, że tak się walczy o ACTA ale szkoda, że to raczej panika niż świadoma walka.

 

 

 

ps Żeby uciąć komentarze. Nie jestem za wprowadzeniem ACTA. Nie jestem też za obecnym rządem ale niestety sam sobie odebrałem prawo krytyki bo nie głosowałem. Prezesa też nie popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

HAHAHA, myślałęm że je**** jak zobaczyłem http://biuro-gov.cba.pl/

Niech mi ktoś pomoże jaka piosenka leci na tej stronie w tle..bo szukam i nie mogę znaleźć.Bardzo prosze :mrgreen:

Delinquent Habits - Return of the Tres ;]

 

 

a co do ACTA

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=K_B2p_EOh_M

 

:mrgreen:

 

 

 

A ja głosowałem na naczelnego "pajaca" czyli Janusza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światełko w tunelu... I to z grubej rury.

http://www.pomorska.pl/ap...SWIAT/993980591

Raczej pokaz dziwnego traktowania sprawy przez sąd Belgijski który z ACTA nic wspólnego nie ma. Polskie prawo reguluje odpowiedzialność na tym obszarze jak i odpowiedzialność właściciela strony/administratora i raczej brak jest podobnych przejawów w Polsce co nie oznacza iż podobne (w szczególności administratora strony) spory się pojawiały. Jedyny fakt z tego artykułu jest taki, iż przeciętny Polak Europejski Trybunał Sprawiedliwości może sobie o kant dupy potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie po staremu: hacker przeciw hackerowi. Nic nowego, skąd to znam? :P

Zawsze mi mówiono że w jedności siła, ale chyba nie u nas i to nigdy.

Nic nowego. Obok ogłupiania narodu znakomitym PR, rząd świetnie opanował dzielenie Polaków. W naszej tragicznej historii niejednokrotnie tego doświadczaliśmy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziel_i_rz%C4%85d%C5%BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli zaczyna do niego docierać co mu ludzie zrobią jak ACTA zostanie wprowadzona.

Chyba trafiłeś w sedno! Liczę że człowiek się opamięta. W kilku miejscach wyraziłem swój sprzeciw, w elektroniczny sposób podpisałem się pod listami przeciwko ACTAi n. Tak ze nie kręcę się jak g*wno w przerembli i wiem po której jestem stronie 8)

Nie licz na to, to nie ten typ ludzi, prędzej sprzeda swoją córeczkę do ( usunięte przez ACTA) ...... niż zrobi coś dobrego dla kogokolwiek oprócz siebie samego . Tu nie chodzi o to czy nasze protesty zmuszą go do czegoś tylko o organizację gigantycznego, ponad państwowego systemu zniewolenia ekonomiczno-społecznego całych mas ludzi. No i oczywiście o krycie tyłka, o dobrą posadkę w EU po wypi... go po wyborach z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam obejrzenie w całości tego filmu:

Nawet jeśli pewne kwestie w trakcie wydadzą Wam się przesadzone (tak jak mnie) to warto dotrwać do końca, bo większa część z tego co gość opowiada brzmi z sensem.

 

Dorzucę jeszcze ciekawostkę odnośnie pewnej kwestii, która dobrze obrazuje, że ochrona praw autorskich sięgnęła w pewnych obszarach kuriozalnych granic.

Otóż wyobraźmy sobie sytuację, że osoba powiedzmy grająca na gitarze usiądzie, weźmie "na warsztat" jakiś znany kawałek, powiedzmy nieśmiertelne "Stairway to Heaven" Zeppelinów, a następnie ze słuchu rozpisze go (w nutach lub w tabulaturze), to umieszczając taką tabulaturę w necie już dopuszcza się naruszenia praw autorskich. Tabulaturę, która posłuży jedynie i w najlepszym przypadku do tego, aby inny pasjonat gitary, który jest słabszy, lub jest po prostu początkującym grajkiem i nie potrafi zagrać całego utworu ze słuchu mógł się nauczyć grać swojego ulubionego kawałka w zaciszu swojego pokoju, albo ewentualnie zagrać go garstce znajomych na ognisku. Na dowód polecam zajrzeć TUTAJ Jak bardzo chora stanie się ta sytuacja? Trzeba zacząć gromadzić dobre książki, tak długo, jak jeszcze jest możliwość dotarcia do ich papierowych wydań. A takii 1984 Orwella, to proponuję nabyć w kilku egzemplarzach. Wszystko wskazuje na to że to najważniejsza książka w dzisiejszym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krajowa rada adwokacka podała jakie prawo obowiązywać bedzie od 26 stycznia w sprawie ACTA. Za pobranie filmu z np: torrenty grozi kara do 3 lat wiezienia za udostepnienie tego pliku czyli tzw seedowanie bo jest to nazwane rozpowszechnianiem do lat 5 jednak sądy będą mogły odstąpić od aresztu jeśli zapłacimy kare za nielegalne pobranie z sieci filmów czy muzyki{PIRACTWO}. Za pobranie 1 pliku muzyki kara 3 złotych za film 8 złotych + koszty sądowe. W sumie nie jest to duża kwota lecz policząc ile filmów i muzyki ściągamy w miesiącu suma mała nie będzie.Jak zwykle rząd jnformuje nas dzien przed wejciem prawa w zycie.Ciekawe kiedy usłyszymy w mediach a raczej szybciej dowiemy sie z internetu o pierwszych przypadkach aresztowań kub karania grzywną. Pozdrawiam /skopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych... pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie...? Zapamiętajcie datę 26 lutego 2012, bo to początek nowej epoki. Witamy w NWO! /skopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.