Skocz do zawartości

XI OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI WILCZE LASKI


Piotrek Pindral

Rekomendowane odpowiedzi

No od dwóch lat mam mocne postanowienie poprawy i zamiar pojechania na główne polskie zloty...żeby zobaczyć "stare gęby" :-), i zobaczyć czy jeździ jeszcze ktoś z czasów zlotów w Pile u Binia, u Romka w Prusicach, czy w Oleśnicy pierwszy chyba w 97r. Pamiętam jak Piotrek zapraszał mnie na pierwszy zlot - było to którymś zlocie w Pile niestety nigdy nie udało i się pojechać :-(, wiadomo brak czasu, rodzinka itp itd :-). Na razie rozplanowuję kalendarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

No od dwóch lat mam mocne postanowienie poprawy i zamiar pojechania na główne polskie zloty...żeby zobaczyć "stare gęby" :-).

Radziu, od kilku lat Cię namawiam na Wilcze, i mam nadzieję że wreszcie w tym roku się pojawisz w Wilczych. :)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum i zlotu w Wilczych Laskach można powiedzieć że jestem stałym bywalcem od 8 lat tam przybywam z coraz większa ekipą atmosfera wspaniała lecz pragnę poruszyć przy okazji nowy temat a mianowicie nie spotykany na innych piknikach i zlotach sposób i miejsce postoju modeli i biwaków zaraz przy pasie .

Z całym szacunkiem dla uczestników tak byc nie powinno jest tyle miejsca że można na tym lotnisku wytyczyć osobną strefę prostopadłą lub równoległa oddaloną od pasa startowego dla osób biwakujących i podobną strefe dla serwisu i postoju modeli.

Te strefy musza być poza pasem i nie moga bezpośrednio z nim sąsiadować.

Pilot modelarz będzie miał komfort startu i podejścia do ziemi z każdego kierunku bez możliwości naruszenia strefy .

To tyle liczę na przychylne odebranie i przemyślenie niektórych propozycji wszak jest sporo czasu do zlotu więc można spokojnie porozmawiać jeszcze raz pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum i zlotu w Wilczych Laskach można powiedzieć że jestem stałym bywalcem od 8 lat tam przybywam z coraz większa ekipą atmosfera wspaniała lecz pragnę poruszyć przy okazji nowy temat a mianowicie nie spotykany na innych piknikach i zlotach sposób i miejsce postoju modeli i biwaków zaraz przy pasie .

Z całym szacunkiem dla uczestników tak byc nie powinno jest tyle miejsca że można na tym lotnisku wytyczyć osobną strefę prostopadłą lub równoległa oddaloną od pasa startowego dla osób biwakujących i podobną strefe dla serwisu i postoju modeli.

Te strefy musza być poza pasem i nie moga bezpośrednio z nim sąsiadować.

Pilot modelarz będzie miał komfort startu i podejścia do ziemi z każdego kierunku bez możliwości naruszenia strefy .

To tyle liczę na przychylne odebranie i przemyślenie niektórych propozycji wszak jest sporo czasu do zlotu więc można spokojnie porozmawiać jeszcze raz pozdrawiam Andrzej

Wydaje mi się, że to dobry pomysł :) Ja jestem przychylny temu :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli Mentor przeżyje oblot, to z nim a jeżeli nie przeżyje, to pojadę jako widz.

 

Adam powodzenia w lotach z wody. Mój w wersji lądowej lata już prawie dwa lata i tylko na śmigle ma ślady po skoszonej trawie i zamordowanych muchach i komarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może "z pewną dozą nieśmiałości" ja coś "wtrącę" :) :

 

Mam przyjemność zaprosić wszystkich modelarzy lotniczych do wspólnego latania na „XI Ogólnopolskim Pikniku Modelarskim”. Impreza odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia 2012 na lotnisku przy wsi Wilcze Laski koło Szczecinka. Nieodzowną częścią PIKNIKU jest „XI Ogólnopolski Zlot Wicherków i OLD TIMERÓW”. W sobotę miłośnicy tych konstrukcji będą mogli wziąć udział w zawodach. Premiowana będzie jakość wykonania (zgodna z dostarczoną dokumentacją), precyzja i płynność pilotażu. Wieczorem odbędzie się ognisko i nocna rewia modeli podświetlanych (przewidziane wyróżnienia).

Niedziela będzie dniem wielkiego PIKNIKU MODELARSKIEGO a chętni będą mogli wziąć udział w zawodach precyzyjnego lądowania (dla modeli silnikowych lądujących na asfalcie, wyposażonych w podwozie kołowe).

W ramach imprezy odbędzie się również giełda modelarska, Air Combat - „Bitwa o Wilcze Laski” (WW II), inscenizacje modelarskie z efektami pirotechnicznymi oraz wiele innych atrakcji. Czynne będą dwie strefy startów: „asfaltowa” i „trawiasta” aby każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania oraz preferowanych klas miał okazję dużo i bezpiecznie polatać.

Wśród wszystkich gości zostaną rozlosowane liczne upominki modelarskie a wszyscy otrzymają: plakietki okolicznościowe, dyplomy uczestnictwa itp.

Zapraszamy sklepy modelarskie do wystawienia swoich kramików w zamian za przekazanie upominków modelarskich o wartości minimum 50 zł. Istnieje możliwość rozbicia namiotu na miejscu (5 zł. od namiotu lub przyczepy kempingowej).

Dysponujemy opuszczonym lotniskiem wojskowym z doskonałej jakości asfaltem i lądowiskiem trawiastym- raj dla modelarzy J . Na uczestników czekamy już od godziny 9:00. Wpisowe 10 zł.(będzie pobierane na miejscu).

Mile widziani będą wszyscy modelarze lotniczy, niezależnie od preferowanych klas i posiadanych umiejętności. Bezpieczeństwo w powietrzu i na ziemi będzie zapewnione między innymi dzięki: systemowi depozytu nadajników, pracującym non stop skanerom (w tym kilka dni przed imprezą) oraz kierownikom startu – osobno dla strefy „asfaltowej” i „trawiastej”. Wszelkie naruszenia regulaminu lotów będą natychmiast surowo karane!

Zapraszam serdecznie! Piotr Pindral tel. 503 132 391

Ps. Wkrótce zamieszczę wszelkie regulaminy i inne szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich musicie mi wybaczyć ale postanowiłem powrócić do mojego wątku odnośnie nie spotykanaego nigdzie na innych piknikach sposobu i miejsca postoju modeli i biwaków zaraz przy pasie .

Z pewnością narażę się wielu kolegom i koleżankom lecz jest dużo czasu do zlotu aby to przedyskutować i postarać się coś zmienić.

Piknik rozwija się przybywa nowych uczestników jest coraz wiecej dużych i bardzo dużych modeli co wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami żeby je wyeliminować powinnismy odsunąć i przesunąć strefe postoju modeli i biwaku od pasa oraz pozostawić spora cześć pasa wolną .na ty,m lotnisku jest tyle miejsca że można tak uczynić .

Jeszcze raz pozdrawiam i do miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Całkowicie zgadzam się z "przedpiśćcą" :) . Ale jedno małe ale, jakie było w ubiegłym roku. Jeśli jeden z uczestników latających dużą RWD twierdzi, że do lądowania nie może zmieścić się na pasie szerokości 30m i lata gdzie mu się tylko podoba, to o co chodzi :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie gości na trawę może być kłopotliwe z uwagi na organizację imprezy (samochody i tak wszyscy cofają kilka metrów od pasa) Teren trawiasty jest dośc nierówny i zarośnięty aby wszyscy znaleźli się w tym miejscu Piotr musiałby przynajmniej wykosić "kilka" hektarów trawy bo uczestnicy zlotu ciągną się po długości kilkaset metrów.

Piotr praktycznie organizację ciągnie sam, ile czasu, nerwów, pieniędzy to pochłania wie ten kto choć raz organizował coś podobnego. Łatwo się krytykuje gdy przyjeżdża się na gotowca. Pewnie gdyby każdy z uczestników wyłożyłby po 50zł od głowy czy nawet więcej, można by wtedy poprawić parę spraw.

Druga sprawa to, że słabej baletnicy przeszkadza nawet rąbet u spódnicy. Ja sam latałem tam akrobatem 2,6m który miał dużą prędkośc do lądowania tak samo koledzy jeszcze większymi modelami i na luzie wszyscy się mieścili ze znacznym zapasem. Lepiej egzekwować zapis regulaminu z pikniku Żar

 

"Do lotów dopuszczeni są tylko tacy piloci, którzy są w stanie zapanować nad swoim modelem. Początkujący, stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa, będą przez kierowników lotów proszeni o zaniechanie wykonywania lotów"

 

Można tym sposobem wyeliminować pilotów którzy potrzebują 360 stopni swobody bo nie panują nad modelem. Zapewniam, że zrobi się dużo bezpieczniej. Szczególnie trzeba się zainteresować pilotami latającymi nad publicznością, tutaj nie ma zmiłuj ani tym bardziej obrażanie się na takie reakcje "ostatni raz tu jestem"

To co ciągnie mnie do wilczych to, że jest to piknik a nie zawody a układ położenia uczestników temu bardzo sprzyja bo wszyscy są jak na dłoni, łatwo się dosiąść do znajomych nikt nie jest oddzielony. Jak dla mnie dotychczasowy układ jest dobry.

 

Jeżeli ktoś nie czuje się pewny bo 30m szerokości pasa nie starcza, to proponuje zaniechać lotów, przesiąść się na mniejsze modele lub przyjechać i poprostu postawić model jako ekspozycja , na pewno model będzie miał wielu chętnych do obfotografowania. Można wtedy pofaflunić ze znajomymi popijając złocisty napój a wyjazd mimo uziemienia może byc równie udany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może niektórzy odebrali moje sugestie jako krytykę z pewnością nie miałem tego na myśli lecz pozostawienie 20-30 metrów wolnego od gości pojazdów widzów pasa pozwoli lądować na pasie głównym jak i równoległym do niego bez kolizji z widzami i pojazdami z zachowanie strefy .

Co do pomocy przy pikniku nie stronie od czynnego uczestnictwa i służę swoją osobą jako pomocnik przy rozgrywanych konkurencjach.

Nie spodziewałem się że pozostawienie końca pasa bez aut i widzów może stanowić taki problem i poruszy tak wiele emocji.

Koledzy dobrze że rozmawiamy i nie powinniśmy odbierać negatywnie pewnych sugestii.

Pozdrawiam wszystkich uczestników pikniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat wszyscy stali tak samo i nie było problemu .

 

Ponownie napiszę to co niewygodne- problemem są niezdyscyplinowani modelarze a nie organizacja imprezy

 

Skoro z 10 lat nie było problemów to problem leży gdzieś indziej niż jest przedstawiany .

 

I napiszę po raz kolejny mimo że kilka osób mnie znienawidzi - jeśli dla kogoś pas startowy o szerokości 30 metrów jest za wąski może problem nie lezy w szerokości pasa?

 

Bodaj 3 lata wstecz był konkurs lądowania na toi-toi `u i okazało się że można posadzić model na kwadracie mniej niż 1x1metr

Nawet duży model i do tego w nocy tylko w swietle latarek

pytania ?

 

Darek napisał co trzeba było .

Naprawdę nikt nikomu nie robi łaski . Reguły są jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat wywołuje spore emocje i nie potrzebnie doskonale wiem można posadzić model na metrze to nie problem .

Zgadzam się z kolegami że problem tkwi w naszych głowach i podejściu do pewnych spraw równie dobrze możemy latać na sprzęcie np 27Mhz po co wymyślono 35Mhz nie wspomnę o 2.4Gh po co zastanawiać czy można zrobić coś lepiej .

Jeszcze raz pozdrawiam do miłego zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze możemy latać na sprzęcie np 27Mhz po co wymyślono...

Proszę nie o to chodziło, to już jest dzielenie gxxx na atomy ;p

 

Wydaje mi się, jako wieloletni uczestnik zlotu znając Piotra i całą sytuację oraz infrastrukturę tego miejsca, że na chwilę obecną realnie zostanie jak jest... tyle.

 

A zatem do zobaczenia koledzy na zlocie, będę dwa dni (śpię na miejscu)

Będą dwie holówki 100 i 112ccm więc zapraszamy szybowników nawet z dużymi szybowcami po 15kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.