Skocz do zawartości

Jaki profil do szybowca 2,2m [PILNE]


Krateczka_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zrobić model szybowca metodą żeberkową. Rozpiętość modelu będzie wynosiła ok.180-200cm. Chcę aby model bardzo dobrze "trzymał" się powietrza tzn. aby był przystosowany do lotów termicznych. Skrzydło będzie z lotkami. Będzie składało się z centropłata oraz pary uszów. Proszę o pomoc w wyborze profilu. Jeżeli możecie to prosiłbym o padanie mi cięciw żeberka centropłatu i mniejszego, czyli ostatniego żebra w uchu. Kadłub dobiorę sobie potem odpowiednio do tych wymiarów.

 

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Z mojej praktyki wynika że E193 to jeden z lepszych i w wykonaniu konstrukcyjnym sprawuje się bardzo dobrze . Zbudowałem kiedyś model o rozp 2,2m i cieńciwie 220 mm latał bardzo dobrze w termice jak i na zboczu . Dodatkowo dla uproszczenie na zbocze można zmodyfikować ten profil wypłaszczając spód . Model będzie nieco szybszy ale jednocześnie niewiele straci z chęci latania termiki . W czasach gdy przeważaly modele konstrukcyjne to był mój ulubiony profil . Profile laminarne często nie sprawdzają się w wykonaniu klasycznym i ich własności dalekie są od magicznych wykresów rodem z książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj coś i pokaż wtedy odpowiemy. Z własnego doświadczenia 20 lub 21 cm w centropłacie a końcówka 15 cm. Centropłat o rozpiętości 110 cm a końcówki 55cm. W przypadku gdyby to było skrzydło trójdzielne to centropłat zrobić 100 cm a końcówki po 60 cm.

Profil SD7037 na takim miałem pierwszy szybowiec i spełniał swoje przeznaczenie. Jeśli masz już troszkę doświadczenia w budowie to możesz spróbować profilu MH32. Jeśli nie masz doświadczenia to wybierz któryś z profili co proponuje Milo. Chociaż odpuść Auqile, mimo że profil dobry dla początkującego to jego osiągi są poniżej dobrych. Lepszy już jest stary poczciwy Clark Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krateczka...

Zadając takie pytanie na forum, wywołujesz burzę :) Jest tyle opinii co modelarzy.

Jakie masz doświadczenie w budowie modeli, ich pilotowaniu. Chcesz mojej rady. Zasadniczo pokrywa się z radą RafałaB, ale... no właśnie. Mam swoją , pewnie bardzo subiektywną opinię na temat Aquili. Mam dwa modele szybowców na nim i nie jest tak źle jak pisze szanowny przedmówca. Starczy , bo zaraz będzie "wojna"

Cięciwa 180/200mm rozpiętość tak jak pisałeś, 2200mm, zalecam prostokątny obrys i profil Aquila. Oczywiście podwójny wznios. Zakładam, że troszeczkę wiesz o budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W zasadzie czytam co mają do powiedzenia inni. Często młodzi adepci modelarstwa rzucają się na "głęboką wodę", i chcą budować duże a co za tym idzie trudne w wykonaniu konstrukcje. Prezentacja budowy skrzydła przez milo była zajefajna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.