Skocz do zawartości

Pierwszy RC choć nie pierwszy popełniony


Pacza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W oryginale od Skazoo nie było owiewki a we wrędze była dziura... no i nie było przewidzianego wylotu.

Hej jest przewidziany wylot jak złożysz skrzydła w całość i przyłożysz do kadłuba to za spływem a kadłubem powinna Ci wyjść szpara szerokości około 1 cm :) sam posklejałem RWD i czekam na aparaturę i ładną pogodę co by oblatać oczywiście w asyście kolegi powyżej z posta Wojtek Sz, :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo znacie kogoś kto mógłby to dla mnie zrobić ??:-)

Ten model lata sam, najważniejsze mu nie przeszkadzać.

 

Jeżeli w aparaturze masz możliwość ustawienia EXPO, polecam na początek dać na lotki i ster wysokości nawet jakieś 70 - 80%.

Ważne żebyś przed startem sprawdził płaszczyzny sterów (czy wszystko jest równo), na ziemi sprawdź też czy stery wychylają się w odpowiednim kierunku.

 

Tylko start z ręki za pierwszym razem, a na pewno sie uda:).

Tym modelem raczej polecam za każdym razem start z ręki. Za lekki na pas startowy, chyba że będzie startował ze "stołu bilardowego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady... ale wiecie jak to jest za pierwszym razem... strach o wszystko. No i nie wiadomo czy model po prostu źle lata czy się coś spieprzyło w wykonaniu czy wytrymowaniu - więc chyba lepiej żeby zrobił to fachowiec nie?

 

Budowa się trochę posunęła. Oto kilka fotek aktualnego stanu:

 

Zamknięte skrzydła i gotowe lotki - czekają na oklejenie papierem.

Tak na marginesie... tak jak mówiliście. Ciepły depron gnie się wyśmienicie! :-)

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7934

 

Oklejony i wyszlifowany kadłub - przygotowany do malowania

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7936

 

I to samo ze statecznikami

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7938

 

No i jeszcze przyszła aparatura - Turnigi 9x v2 i inne duperele do wykończenia.

No właśnie... zakupiłem zawiasy takie jak te: Zawias płytkowy 11x28 Myślę, że do lotek będą ok a do stateczników?

 

I jeszcze jedno pytanie... w jakimś internetowym poradniku widziałem rozwiązanie w którym zasłonięta jest szpara na dole płata - ta powstałą po ścięciu lotki żeby mogła się wychylać. Polegało to na tym, że na krawędź płata naklejana była cienka folia - np. taka jak z okładek. Co o tym myślicie?

Tu mały rysunek poglądowy:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie folia tylko taśma pakowa,tak robi się zawias z taśmy.Zawiasy fabryczne można zamontować również w taki sposób z tym że wycina się szczelinę u góry lotki i wkleja się zawias.W ster kierunku jak i wysokości zawias wkleja się tak żeby oś obrotu była na środku grubości stateczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie folia tylko taśma pakowa,tak robi się zawias z taśmy.Zawiasy fabryczne można zamontować również w taki sposób z tym że wycina się szczelinę u góry lotki i wkleja się zawias.W ster kierunku jak i wysokości zawias wkleja się tak żeby oś obrotu była na środku grubości stateczników.

Chodzi o to jasnoniebieskie u dołu, przyklejone tylko do skrzydła, nie do lotki. Zasłania szczelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem zawiasy takie jak te: Zawias płytkowy 11x28 Myślę, że do lotek będą ok a do stateczników?

Chłopie, to nie jest akrobat, na lotkach i sterach masz znikome siły, będziesz nim latał powoli... uczył się latania. Spokojnie wystarczą Ci zawiasy z dyskietki - tak takiej do komputera które kiedyś się używało. Bardzo wytrzymałe tworzywo. Jak nie dyskietka to nylonowe zawiaski po 5gr można kupić, zupełnie niepotrzebne są takie zawiasy jak napisałeś.

 

Ale skoro już je masz to przy wklejaniu nauczysz się jak to zrobić, bo przy zawiasie, jeden błędny ruch z CA i już zawias masz zaklejony. Bardzo dobrze, zawsze człowiek czegoś się nauczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro już je masz to przy wklejaniu nauczysz się jak to zrobić, bo przy zawiasie, jeden błędny ruch z CA i już zawias masz zaklejony. Bardzo dobrze, zawsze człowiek czegoś się nauczy :-)

Jak to mawiają... jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz. No to spróbuję dwóch technik... stery na dyskietkę - chyba gdzieś jakąś jeszcze mam bo w sklepach cholernie drogie teraz są w porównaniu z zawiasami, a lotki na zawiasach - i dwie nowe umiejętności zdobyte :jupi:

 

No i wypróbujemy jak to z tą folią zasłaniającą szparę na dole płata... relacja wkrótce...

 

Dzięki chłopaki na pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.