Skocz do zawartości

Poradnik: jak dobrze kupić używaną aparaturę


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jak ja szukałem aparatury to zwracałem uwagę w jakim jest stanie obudowa czy była szanowana przez użytkownika.

Druga sprawa czy na zdjęciach uruchomionej aparatury antena 35MHz jest rozłożona. Jak złożona to dziękuje bo nie wiadomo co z modułem i końcówką mocy.

I wszystko co kupiłem pochodziło z Anglii i nigdy się nie zawiodłem bo było jak nowe i nie grzebane w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Druga sprawa czy na zdjęciach uruchomionej aparatury antena 35MHz jest rozłożona. Jak złożona to dziękuje bo nie wiadomo co z modułem i końcówką mocy.

 

Moglbys to rozwinac?

Wydawalo mi sie ze wystarczy miec wkrecona antene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Moglbys to rozwinac?

Wydawalo mi sie ze wystarczy miec wkrecona antene.

Tak też zawsze robiłem i NIGDY problemu nie było :wink:

 

Wracając do tematu.

Autorowi proponuję jednak kupić jakieś nowe radio, albo odkupić używane od kolegi/koleżanki

 

To co widać na portalach aukcyjnych, jest najczęściej mocno zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nie wyciąganie anteny to totalna bzdura.Nawet w instrukcji obsługi Hitec:Punkt 1 -Zawsze,przed każdą sesją lotów wykonaj kontrolne sprawdzenie zasięgu działania. 2-Kontrole zasięgu przeprowadź odchodząc od modelu z nadajnikiem z anteną zupełnie zsuniętą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, idz nadajnik wyłączony to należy wykręcić antenę? Nie wystarczy samo wyłączenie nadajnika?

Ja mam w rekach dwa nadajniki z drogiej reki. Flash 5x i mx16s. Flash mial 4 miesiące a Mx 6 miesięcy. Zaczne od pierwszego. Flash kupiony na allegro. Kosztował mnie wtedy 350zl. Połowę z tego co nowy w rcikar. Dodam ze to bylo w 2006 roku. Ok 2008 roku nadajnik poszedł do pana Pieca z bydgoszczy gdyż łapał dosc sporo zakłóceń. Pan Piec go porządnie skalibrowal i po dzis dzien dziala bez zarzutu. Tak ze sie nie zawiodlem.

Mx16 Kupilem od kolegi z forum w 2010r. Latam na nim po dzis dzien i żadnych problemów. Raz tylko mnie zawiódł no ale to bardziej aku niz sam nadajnik. Jestem z niego bardzo zadowolony. Latalem na granicach widoczności modelem f3j 3.2m. Żadnych problemów w komunikacji. Niedlugo planuje przerobić na 2.4 ghz. Nie zawiodlem sie.

Mimo wszystko zakupy z drugiej reki to jak loteria. Trzeba trafic. Pablo_433 nauczył mnie zeby nie kupowac używanych akumulatorów oraz silników spalinowych. Na pakiecie aku sie przejechalem. Silnika nie kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zakupy z drugiej reki to jak loteria. Trzeba trafic. Pablo_433 nauczył mnie zeby nie kupowac używanych akumulatorów oraz silników spalinowych. Na pakiecie aku sie przejechalem. Silnika nie kupowałem.

Podzielam zdanie, co do kupowania elektroniki, tutaj to raczej szczęśliwy traf ma decydujące znaczenie.

Z własnego doświadczenia wiem, że co odkupiłem z drugiej ręki, z tak zwanej okazji, to dołożyłem w naprawę. :(

A na co zwracać uwagę, to jak z autem,(kierownica i gałka biegów oraz pedały) na obudowę primo, jak jest wyślizgana i obdrapana, to bardzo długo służyła już komuś, albo był ktoś bardzo niedbały o swój sprzęt i to może być wyznacznikiem jej stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebię temat, bo aktualnie jestem w trakcie zakupu używanego Hiteca Optic 6. Czy ktoś z Was jest w stanie ocenić 'żywotność' lub po prostu długość życia aparatury tego typu? Albo co pokazują wasze doświadczenia? Oczywiście zakładamy sensowne użytkowanie i dbałość eksploatacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.