Skocz do zawartości

Jaki silnik? PILNE!


Marcin851

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Poszukuję silnika o średnicy 35mm długość nie ma znaczenia, nie chcę więcej odcinać noska w modelu dlatego średnica 35mm, silnik o jak największej mocy!!! Dodam jeszcze że waga całego modelu będzie około 3000g ano i chciałbym by szedł pionowo w górę dlatego szukam o jak największej mocy. Jest w ogóle jaki taki??

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o turnigy to nie będzie ten mocniejszy? http://www.hobbyking.com/...nner_Motor.html

Ten, który podajesz zauważ, że rozwija max moc przy zasilaniu 5cel. Ty jednak nie piszesz o tym ani słowa.

Mam dwa silniki, które chwilowo uzyskują ciąg 2kg z haczykiem ale przy znaaaacznie mniejszej mocy; 470W i 490 coś tam drugi. Oba na 3s. Te 3000g modelu to z pakietem? Zdajesz sobie sprawę, że 3s jest znaaacznie lżejszy od 5s ? Jeśli silnik ma mniejszy ciąg niż masa modelu to nie będziesz startował w pionie. Wazne jest też jakiego rodzaju to model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy ale KV1100 wyższe przez co przy zasilaniu 3S zalecane śmigło to 13x8

natomiast ten poprzedni turnigy ma 970kv i zalecane śmigło 14x7

więc może mieć większą siłę ciągu a mniejszą prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to motoszybowiec rozp. 3070mm +- 3000g z pakietem, z całym wyposażeniem. Oczywiście pakiecik 3s, tak tylko przykładowo napisałem masę modelu, może nawet nie dojść do 3000g ale chodzi mi o nadmiar mocy silnika by właśnie startować w pionie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to już wiem co to ta przekładnia planetarna ;) To teraz jak obliczyć z jaką mocą i obrotami kupić silnik i jaką przekładnię z jakim przełożeniem i do tego jakie śmigło by uzyskać ciąg powiedzmy 3500g albo i większy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.