Skocz do zawartości

jak podłaczyc moduł FrSKY do turnigy 9x


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

jak podłaczyc moduł FrSKY do turnigy 9x

Włożyć DJT w miejsce starego modułu ;-)

Jedyny plus z DIY to stockowa FrSky antena w starym miejscu (grubszych nie da sie tak latwo zamocowac).

Wszystko inne przemawia za gotowym modulem a w szczegolnosci cenne miejsce w srodku aparatury.

A telemetrie mozna bardzo ladnie upchnac na oryginalncyh pinach JR bez potrzeby konwersji TTL<-->RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wsadzisz DJT ,to stary moduł będzie wisiał sobie?

Nie, mogę choćby obciąć kabel, a do tego chyba tutoriale nie są potrzebne :-)

A jak ktoś nie potrafiłby rozkręcić samodzielnie obudowy i odlutować koncentryka od PCB, to może niech lepiej się nie bierze za przerabianie radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Słaby zasięg powiadasz. Dla jednego słaby zasięg to 5km, dla drugiego 50m. Dla latania półtortametrowym samolotem w zasięgu wzroku wystarczy z zapasem.

Jakaś mania przeróbek "na dzień dobry" ostatnio pojawiła sie na forum, bez sprawdzenia czy stockowy sprzęt spełnia oczekiwania. Najbardziej to widać przy kupnie batapodobnych modeli.

Heksodus. Zadaj sobie pytanie czego potrzebujesz od aparatury a później szukaj takowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa przypadki utraty modelu na kilku set metrach w trudnych warunkach np przy jednostkach wojskowych dla tych którzy maja pojecie nie trzeba tlumaczyć co to znaczy latanie nad poligonem.Darku wiem ile maja zasięgu kilkaset metrów na tym module który mam ,więc to chyba nie dużo.Apke mam 3 rok ,wiec nie chce nic zmieniać,zeby miec lepszą psychike poprostu pomyslałem,ze zasięg kilku kilumetrów będzie pewniejszy nawet jeśli latałbym na 500m.Dzisiaj już wiem ,ze wyboru duzego nie mam ,ale mogę zastosować dużo mocniejszy moduł i o taką podpowiedz mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach jak najbardziej tez nie mialem żadnych problemów. ale chodzi o te kilkaset metrów ale blisko ziemi a tu wszystko się juz zmienia jesli dochodzą trudne warunki typu łąćznosc na 2.4 duze metalowe konstrukcje do cwiczen i tam mialem te dwa przypadki.Dlatego pomyslałem o mocniejszym module.Nie zawsze lubie wysokie loty czasami lubię szybko i nisko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.