Skocz do zawartości

Budowa pierwszego modelu


dabster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zacząłem intensywnie interesować się modelami fpv. Na początek jednak chcę zapoznać się od podstaw z modelarstwem i zaniem przejdę do latających skrzydeł chcę zapoznać się z budową i obsługą podstawowego modelu jakim jest RWD-5. Jestem już w trakcie budowy jednakże będę potrzebował pomocy oraz waszego doświadczenia.

 

Dobór elementów elektronicznych jest dla mnie czarną magią, stwierdziłem jednak, że osoby, które posiadają już modele i wiedzą czego oczekiwać od np. silnika, regulatora czy aparatury pomogą dobrać mi te właściwe gadżety.

 

Budowa zatrzymała się w miejscu na przygotowanie sklejki pod silnik (cholera, jak mam zrobić dziurki, gdy nie mam wymiarów silnika :?: :) ), tak więc po wszelkich oględzinach, poszukiwaniach i dokształcaniu teoretycznym dalej jestem w tym samym miejscu.

 

Sprzęt chcę kupić w sklepie internetowym, albo na miejscu (tj. w Poznaniu, w zależności od ceny).

 

Aparatura: na miejscu - sklep w Poznaniu i sklep internetowy - abc-rc

lub coś co polecacie innego w cenie około 350 zł. Moje wymagania wobec aparatury są takie, że musi mieć długi zasięg (pod przyszłe fpv).

 

Jakieś podstawowe serwa: na przykład to :?: :?: :?:

 

Jakieś aku i akumulator, nie mam zielonego pojęcia czym się sugerować przy wyborze jednego i drugiego, a problem również leży po stronie, czy lepiej kupić na miejscu czy w internetowym sklepie wszystko na raz, jeszcze raz powtarzam, że nie mam doświadczenia, a za wydane pieniądze chcę kupić najlepszy sprzęt jaki jest możliwy.

 

I wszystko inne o czym nic nie wiem. Potrzebna będzie jakaś ładowarka, czytałem o jakichś kwarcach i odbiorniku do modelu. Czy może coś jeszcze. Wszelkie uwagi i pomoc mile widziane. Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania. Zdjęcia z postępu na razie nie zamieszczam, bo postępu nie ma ;P.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak aparatura to ja bym wziął z abc rc tą z linku mam jej bliźniaka T9x i nie narzekam.silnik Emax2822 śmigło GWS10x6, akumulator 1800-2200mAh 3s 20-25c,regulator 25A jakiś nie programowalny,dwa bowdeny metrowe,piastę do mocowania śmigła,serwa tower pro 1,6kg 4sztuki,odbiornik jest w komplecie z aparaturą,pakiet do apki polecą w sklepie,goldy trzy pary,gniazdo męskie i żeńskie do pakietu.Wszystko kupisz w Abc rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigła od razu parę sztuk, zawiasy,dźwignie sterów,snapy nylonowe, gumy modelarskie ( mocowanie skrzydła),można i kółka piankowe,kilka oringów ( lubią pękać wraz ze śmigłem ), mogą być potrzebne przedłużacze do serw ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, pomógł poleciał. A teraz lista tego co wydaje mi się odpowiednie do zamówienia.

 

Aparatura: FlySky FS-TH9X 9CH

Silnik: EMAX 2822

Śmigło:GWS 10x4,7 Niestety 10x6 nie znalazłem, to też wydaje się być dobre.

Piasta śmigła: Piasta Prop Saver 2 mm z bolcem (proszę o weryfikację, bo nie wiem czy dobrałem dobrą)

Regulator: ESC 30A Wybrałem jakiś najtańszy z możliwych.

Serwo: TowerPro SG-90 1.6kg/cm

Akumulator: King Max 25C 1900mAh Ale nad tym się jeszcze zastanowie.

 

 

goldy trzy pary,gniazdo męskie i żeńskie do pakietu

Nie mam pojęcia jakie dobrać. Mógłbyś podać mi jakieś przykładowe?

 

Co do gum modelarskich i zawiasów, również prosiłbym drugiego kolegę o pomoc w przykładowym wyborze. No i jeszcze przydałaby się ładowarka do aparatury i do modelu.

 

Wszystko narazie wyszło około 620 zł. Trochę dużo, więc prosiłbym o ewentualne alternatywy co do mojego wyboru.

 

Pozdrawiam Michał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik: EMAX 2822

Śmigło:GWS 10x4,7 Niestety 10x6 nie znalazłem, to też wydaje się być dobre.

Piasta śmigła: Piasta Prop Saver 2 mm z bolcem (proszę o weryfikację, bo nie wiem czy dobrałem dobrą)

Śmigło bardzo dobre. Ja takie mam z tym silnikiem.

prop saver szukaj na oś silnika 3mm np taki;

http://abc-rc.pl/p/106/732/piasta-prop-saver-3-mm-8mm-mp-jet-4602--piasty-smigiel-prop-saver-smigla-i-akcesoria.html

 

Goldy stosuje takie

http://abc-rc.pl/p/149/2027/wtyki-gold-3-5mm-code-1011a-z-oslonka-zenski-i-meski-3-pary-akcesoria-do-regulatorow-regulatory-esc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda B1-B2,goldy B18 masz poniżej na stronie z akumulatorem.Zamiast gum modelarski możesz wykorzystać gumki recepturki,ja takich używam,tylko trzeba dać po kilka sztuk.Zawias można wykonać z dyskietki lub kawałka bowdena, ewentualnie z taśmy pakowej.Reszta jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pierścień 180 mm ... trzymam dobrze i nie niszczy poszycia ten 125 mm może być za mały a też zamawiałem właśnie to gumę z ABC RC :)

Co do pakietu to w moim RWD mam King Max'a 1900 i waga do lotu z całością wyposażenia to niecałe 650 g :) z pewnością mieć dobrze dwa pakiety ... najlepiej dwa pakiety 1900 :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są specjalne gumki "na mocowania skrzydła". Można dobrać wielkość do cięciwy, są dużo szersze i mocniejsze od "recepturek" i nie wrzynają się tak mocno w skrzydła.

Można je kupić w modelarskich. Wystarczają pojedyncze, czyli typowo 4 sztuki na skrzydło.

2 na krzyż, dwie równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.