Skocz do zawartości

Dobór śmigła składanego


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, w sumie zdania są podzielone... Bo jedni gadają tak, drudzy tak...

 

 

W sumie na chłopski rozum... "kołpak" ma przecież również swoje wymiary "średnicę" więc śmigło też powinno być mniejsze

 

Przykładowo egp kołpak ma 2'' więc śmigło zamiast 11'' dajemy 9''

 

Ja tego się trzymam i nie narzekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że wymiary śmigła (średnica, skok) powinny być takie same. Uzasadnienie było takie, że w całym śmigle powierzchnia środkowa nie jest powierzchnią pracującą. Dopiero w pewnym oddaleniu od osi zaczyna się obszar pracy. Czyli analogicznie jak w śmigle z kołpakiem. Był nawet rysunek to obrazujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu pomyłka. Zobacz analogicznie w abc-rc np ten

Być może pomyłka - w ABC-RC też pełno takich :mrgreen:. Dlatego pytanie kierowałem przede wszystkim do osób, które zamieniały śmigła i w 100% mogę potwierdzić, że nie ma różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupil bym taki sam rozmiar skladanego co stalego.Nie widze powodu zeby stosowac inne oznaczenia rozmiarow dla skladanych i stalych smigiel.Jezeli do smigla skladanego zastosujesz odpowiedni kolpak(rozmiar zalecany przez producenta) to srednica smigla bedzie odpowiadala jego oznaczeniu.na potwierdzenie moich slow moge potwierdzic ze moje 200x150 skaldane Graupnera ma tyle srednicy co powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.