Skocz do zawartości

Długość kabla koncentrycznego w odbiorniku


Linean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[2,4ghz]Po kraksie mojego modelu esa rozerwała się antenka(kabel koncentryczny) , albo została przecięta przez śmigło czy coś , ale mniejsza z tym . Odlutowałem uszkodzoną część , uciąłem i wlutowałem pozostałą ( jakieś 1/5 poprzedniego ) część. I teraz moja pytanie czy 4 razy krótszy kabel wpłynie jakoś na zasięg ? Na naziemnych testach , gdy odbiornik jest 1m nad ziemią osiąga jakieś 100m , gdy jest powyżej 2m to już jakieś +200 ( nie miałem możliwości sprawdzić dalej ) . Trochu boję się puścić model , bo polecę na pewno wyżej niż te 2m i dalej niż te 200m i nie chcę stracić panowania .

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problemem będzie zrobienie testu zasięgu na ziemi? Jeżeli uzyskasz 200m to w powietrzu o wiele więcej. Napraw jak uważasz i sprawdź zasięg na ziemi.

Kilkukrotnie naprawiałem anteny. Czasem tak jak Ty, czasem jak napisał Leszek. Zawsze z dobrym rezultatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.