Skocz do zawartości

Pomiar wysokości lotu.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wychodzi na to, że wariometr ale nie chciałem używać tak fachowej nazwy :devil: No niestety modelarski to on nie jest ale ze wzgl. na wymiary da się zamocować do każdego modelu prawie. Waga - 80g, długosc - 10,5cm, w najszerszym miejscu 6cm, więc wielkie i ciężkie to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80g.... Ja na tym ustrojstwie widzę tylko zbędną masę... Obudowa ,przyciski... Tego da się pozbyć :mrgreen: I mnie też ciekawi cena tego... czegoś :rotfl:

 

Niestety ale znalazłem to coś na allegro... Dlaczego niestety ? DLATEGO :

 

http://allegro.pl/item252185524_wysokosciomierz_barometr_termometr_kalendarz_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie dotyczy to kolegów, którzy obserwowali loty na lotnisku.

 

... hahha... ale zadałeś mi to samo pytanie na lotnisku i strzeliłem bardzo blisko :mrgreen:

 

Jak holujemy szybowce zauważyłem że nie problem jest z tym że modelu w ogóle nie widać tylko o wiele wcześniej trudno już orientować się czy model się wznosi, opada czy na jaką stronę aktualnie się przechyla - jednym słowem bardzo trudno utrzymać kierunek lotu. Przy locie solo na pewno też same te niedoskonałości w prowadzeniu modelu są mniej widoczne ale w momencie kiedy na holu znajduje się drugi model - widać wyraźnie jak jeden względem drugiego zaczyna tańcować aż do momentu kiedy trzeba się już wyczepiać bo robi się gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.