Jump to content

Pomiar wysokości lotu.

Irek M

Recommended Posts

Czy interesowało was na jakiej max wysokości lataliście? Mnie od zawsze to ciekawiło, aż do dziś bo własnie dziś dokonałem pomiaru. Nie podam jeszcze wyniku - może ktoś zgadnie :devil: Oczywiście nie dotyczy to kolegów, którzy obserwowali loty na lotnisku;

vicomte3sh1.jpg

• Replies 44
  • Created
  • Last Reply

No dobra poddaję się :jupi: W pierwszym locie 230m. W następnym 560m, kolejny to 630m. W ostatnim zapomniałem wyzerować i nie mam zapisu ale wydaje mi się, że było wyżej niż 630m. Na tej wysokości model o rozp 170cm nadal jest widoczny, trudno jednak okreslić jego położenie wzgl wiatru - starałem się wciąz wzbijać korygujac lotkami. Myslę , że łatwiej byłoby gdyby druga osoba obserwując przez lornetkę okreslała zachowanie modelu.

450m osiągałem elektrykiem eStgarter GWS rozpiętość w okolicy 90cm :)

Czym mierzyłeś ??

EDIT: Pisałem razem z olo, ale sądząc po fotce chyba GPS, więc dokładność pomiaru bardzo mała :( i odbiegać może nawet do 50m

Sprzęt to turystyczny przyrząd wielofunkcyjny; wysokościomierz, barometr, wilgotnościomierz, termometr. Ma jeszcze funkcję okreslenia czasu uzyskiwania poszczególnych wysok. czy jakoś tak ale nie umiem jeszcze tego włączyć :faja:

altimertjs4.jpg

EDIT; Z GPS em nie ma to nic wspólnego. Pomiar dokonywany na podstawie różnicy ciśnień, skala co 1m.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.