Skocz do zawartości

Pomiar wysokości lotu.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy interesowało was na jakiej max wysokości lataliście? Mnie od zawsze to ciekawiło, aż do dziś bo własnie dziś dokonałem pomiaru. Nie podam jeszcze wyniku - może ktoś zgadnie :devil: Oczywiście nie dotyczy to kolegów, którzy obserwowali loty na lotnisku;

 

vicomte3sh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No dobra poddaję się :jupi: W pierwszym locie 230m. W następnym 560m, kolejny to 630m. W ostatnim zapomniałem wyzerować i nie mam zapisu ale wydaje mi się, że było wyżej niż 630m. Na tej wysokości model o rozp 170cm nadal jest widoczny, trudno jednak okreslić jego położenie wzgl wiatru - starałem się wciąz wzbijać korygujac lotkami. Myslę , że łatwiej byłoby gdyby druga osoba obserwując przez lornetkę okreslała zachowanie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt to turystyczny przyrząd wielofunkcyjny; wysokościomierz, barometr, wilgotnościomierz, termometr. Ma jeszcze funkcję okreslenia czasu uzyskiwania poszczególnych wysok. czy jakoś tak ale nie umiem jeszcze tego włączyć :faja:

 

altimertjs4.jpg

 

 

EDIT; Z GPS em nie ma to nic wspólnego. Pomiar dokonywany na podstawie różnicy ciśnień, skala co 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.