Skocz do zawartości

Idzie zima


bombowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie zima i długie wieczory. Najlepszy czas, aby zamknąć się w modelarni i kleić, kleić, kleić. Tylko, co? Mam silnik MVVS 26 cm parę wolnych serw, odbiornik, pakiet oraz kilka drobiazgów potrzebnych do złożenia samolotu. Przeglądając ofertę sklepów internetowych natknąłem się na makiety firmy Hangar 9(P-51D Mustang 150 ARF, P-47D Thunderbolt 1.50 ARF, itp.). Chcę zasięgnąć waszej opinii. Jeśli ktoś widział, składał bądź latał modelami tej firmy i zechciał się podzielić byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tansze alternatywy tej firmy.

 

Tak jednak Hangar 9 stoi tu naprawdę na wyższym poziomie. Nie miałem styczności z nimi ale spodobało mi się iż modele tej marki posiadają pełną mechanizację płata (której brak u konkurencji) no i na pierwszy rzut oka lepsze wykonanie. Zobaczymy co powiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o jakosc wykonania modeli sa naprawde w z gornej polki.Aczkolwiek sa stosunkwo drogie w przeciwienstwie do konkurencji.Moge ci polecic model mustanga z nastika http://nastik.pl/p51d-mustang-brak-p-61.html.Jeden gosc z forum na tym lata i bardzo sobie chwali.no i polowa ceny z hangaru.

 

Model jest naprawde dobrze dopracowany i bardzo ladnie lata widzialem go w akcji

Na razie w sprzedazy ich nie ma ale powinny sie pojawic niebawem

 

POZDRAWIAM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podałeś zły link tu jest poprawiony http://nastik.pl/p51d-mustang-brak-p-61.html

 

A teraz wracając do tematu zimy zamiast sklejać trzeba latać ja buduje na zime model z napędem pchającym który jest wysoko na ziemą i spokojne można lądowac w sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro idzie zima to raczej KIT a nie ARF.

Moze cos od Top Flite?

http://towerhobbies.com/products/topflite/index.html

Dwaj modelarze z lublina maja zestawik Piper Arrowa - jak na razie sa na etapie skladania (a przynajmniej jeden z nich) - jakosc jak najbardziej satysfakcjonujaca - podobnie jak modele H9 - gorna polka - jakosciowa i cenowa - co zazwyczaj idzie w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i macalem Piperka Arrowa od TF jak juz pisalem pare postow wyzej.

Bylem rowniez zaiteresowany zakupem Funtany X100 od H9 wiec rowniez dokladnie wymacalem. Pare modeli jeszcze przeszlo przez moje lapki - sam mialem mini funtane od E-flite czyli elektrycznej czesci H9.

 

Co do TF to z tego co pamietam to mozna kupic gotowe (wykonczone) kabinki itd. - co dla mnie wydaje sie calkiem fajnym pomyslem :)

 

Mówisz tak bo ktoś tak mówił, czy widziałeś konkretny model?

 

Jakis czas temu przestalem pisac o rzeczach o ktorych nie mam pojecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z silnikami spalinowymi?? Zamierzam na jesień oblatać model, ale korzystać również z płozowego podwozia zimą. Jak wytrzymują i spisują się spalinki zimą?? Co z paliwem... potrafi zamarznąć w przewodach?? Jakie świece trzeba zastosować (domyślam się że ciepłe lub gorące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z silnikami spalinowymi?? Zamierzam na jesień oblatać model, ale korzystać również z płozowego podwozia zimą. Jak wytrzymują i spisują się spalinki zimą?? Co z paliwem... potrafi zamarznąć w przewodach?? Jakie świece trzeba zastosować (domyślam się że ciepłe lub gorące).

Witam,

latałem już w zimie spalinami i nie ma z tym dużego problemu. Baterie niestety siadają szybciej , więc trzeba mieć to na uwadze. W nadajniku też ! Paliwo dobrze jest trzymać w samochodzie , by nie schłodziło się zbytnio. Regulacje silnika trochę inne w zależności od pogody. Silnik pracuje trochę inaczej w zimowym suchym powietrzu.

Używam też rękawiczek z "obciętymi kciukami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.