Skocz do zawartości

Kadłub z allegro


majula7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w dobrej cenie coś takiego

Dołączona grafika

 

szkic jak to ma wyglądać

Dołączona grafika

przymiarka z rdzeniami 3m

Dołączona grafika

przymiarka z rdzeniami 2m

Dołączona grafika

 

Rozpiętość docelowa 2,8m

Profil RG-15 przechodzący w RG-12

 

Zastanawiam się czy przy poszyciu z balsy 1,5mm trzeba dawać dźwigar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

yyy eeeee.... nie za krótka ta kieszeń?

 

Zależy jak ją kolega wzmocni. Warto by było ją połączyć z pasami dźwigara, a te pociągnąć przynajmniej do 2/3 długości skrzydła. Materiał oczywiście sosna. Samą kieszeń wzmocnić szkłem i węglem z góry i dołu, trójkątami idącymi od środka w stronę końcówki.

Te dźwigarki które dałeś, wyglądają na węgiel. Jaki mają przekrój poprzeczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne linie to dzwigary węglowe płaskowniki 1x3x1000

Zastanawiam się, czy nie położyć jeszcze trochę tkaniny, tak ze 30cm od cięciwy przykadłubowej.

 

Trochę mały przekrój w stosunku do rozmiarów i sił, jakie wystąpią w tym modelu, można by rzec, iż będzie się woził za darmo.

Tkanina jak najbardziej, zależy tylko jaką i ile, nie wiem czym dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do konstruktora. Jaka będzie przewidywalna masa modelu, jaka rozpiętość, jaka jest cieciwa płata przy kadłubie i na końcówce?

Moim zdaniem, przy takim wydłużeniu ( patrz rysunek) model nie bedzie nadawał się do klasycznego holowania przy umiarkowanym wietrze. Ok, można holować za samolotem ale i tak będzie problem ze sztywnością płatów przy ostrych manewrach. Sam skleciłem model rekreacyjnego elektryka na kadłubie Uniwersala o rozpietości 3,2 m, płaty z rdzeniem styropianowym, mechanizacja (lotki i klapy) na całej długości płata. Wszystko fajnie, ale zbyt mała cieciwa w stosunku do rozpietości płata powoduje problemy. Skrzydła ostro gną się w manewrach pomimo pokrycia 1,5 balsą, szkłem 50 i dżwigarem sosnowym do 2/3 rozpietości. Masa gotowego do lotu 2,65 kg.

Taka huśtawka modelu na miekkim płacie utrudnia pilotaż w sytuacjach krytycznych. Mając wiele miejsca na bezludnej łące to nie stwarza problemu, najwyżej upoluje się krowę. Ale u was w Świdniku macie tylko boiski sportowe do startu i ladowania oraz zabudowania wokoło. Cztery lata temu widziałem w Bielsku 4 m. model w podobnych proporcjach, który nijak nie chciał stabilnie latać. Zachowywał się jak wahadło, wyglądał jak bocian machający skrzydłami, pilot miał spore trudności z poprawnym pilotażem. Przy takim stosunku rozpietości do cieciwy należałoby wykonac lekki, wytrzymały płat konstrukcyjny lub full laminat a nie ciężką i wiotką "skorupę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięciwa nakadłubowa 200, koncówka 100, rozpiętość 2800, sam się zastanawiam jak to będzie.

W tym tygodniu okleję rdzenie i będzie wszystko jasne.

Dzwigary są podwójnę coś ala esa, więc ze sztywnością raczej kłopotu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.