Skocz do zawartości

Pierwszy model łodzi wiec i problemy.


Max85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No cóż, na markowych się nie znam. W tym zakresie cenowym możesz kupić Turnigy 9X lub jej klony np FLYSKY

Opinie o niej są skrajnie różne. Ja jestem zadowolony. Tania aparatura z dużą ilością opcji, ale nie markowa i jakościowo może słabsza, choć nie mam porównania

Odbiorniki są od 45zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na markowych się nie znam. W tym zakresie cenowym możesz kupić Turnigy 9X lub jej klony np FLYSKY

Opinie o niej są skrajnie różne. Ja jestem zadowolony. Tania aparatura z dużą ilością opcji, ale nie markowa i jakościowo może słabsza, choć nie mam porównania

Odbiorniki są od 45zł.

 

http://abc-rc.pl/p/103/1840/aparatura-flysky-fs-th9x-9ch-2-4ghz-mode-2-lcd-turnigy-9x-aparatury-rc-zestawy-aparatury-i-osprzet-rc.html

więc na taka też bym mógł sie skusić cena przedziale do przyjecia no i tu jak widać sprawdzona jednak miałbym kilka pytań odnosnie aparaturki :D

1 - w opisie nie pisze czy ma pamięć kilku modeli?

2 - można zwykłe baterie czy akumulatorki zamienić na jakiś gotowy pakiet zasilający?

3 - no i czy nadawac sie będzie do sterowania łodzią? bo jest polecana do modeli smolotów i helikopterów.

 

p.s. jeszcze zapytam z czystej ciekawości o coś takiego co sadzisz?

http://www.modelmotor.pl/aparatura-4k-g41s-springrc-2-4ghz-mode-1-odbiornik-6k.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem rady kolegi i zakupiłem sobie aparature Fly Sky FS-TH9X wiec mam juz wszystkie elementy (tak mysle) sek w tym ze pojecia nie mam jak to podłaczyc razem by zadzałało.

Mam regulator z BEC-kiem wiec złacze 3pin łacze z pinami w odbiorniku przy napisie BAT czy raczej pod piny od danego kanału? np. CH3 (kanał 3)

Kable Zółty + i niebieski - Łącze z silniczkiem?

Zostaja przewody Czerwony i Czarny ze złaczka Tamiya to podpinam do pakietu zasilania.

Serwo podpinam pod piny przy wybranym kanale np CH1.

 

Nie jesten pewien czy dobrze podpinam BEC bo jesli podepne pod BAT to chyba nie bedzie mozliwosci sterowania obrotami znadajnika wiec raczej powinienem podpiac pod ktorys kanał czy zle kombinuje?

Jak podepne pod kanał (CH...) czy bedzie mi zasilac odbiornik i serwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BEC to jeśli regulator ma go wbudowanego to podłączasz go pod dany kanał +|-|sygnał, jeśli masz zewnętrzny BEC, lub pakiet do odbiornika to regulator podłączasz tylko nic|-|sygnał i pod bat podłączasz zasilanie +|-|nic

 

Kolejność przewodów może być inna NIE PODŁĄCZ REGULATORA ODWROTNIE! Bo możesz spalić odbiornik, jeśli masz fly-sky to biały(sygnał) od strony napisów + na środku i - na dole. I NIGDY nie podłączaj dwóch lub więcej źródeł zasilania - na 100% spali się jedno z nich i być może odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem to tak:

Do Bindowania odbiornika i nadajnika połaczyc tak jak w instrukcji zasilanie (u mnie BEC) z pinami BAT a po procesie bindowania podpiąć BEC (regulator i zasilanie :D ) do pinów wybranego kanału np.CH2 (kanału Przepustnicy) to pozwoli sterować silnikiem i zarazem zasili odbiornik i serwo.

DZIEKI WIELKIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została mi do kupienia ładowarka i chciałbym uniwersalna do różnych pakietów zainteresowała mnie taka "Redox ALPHA v2 z zasilaczem"

ktoś ma taka lub testował? jest czegoś warta? Może są jakieś inne które polecacie za niewygórowaną cene? ok 170zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie musi wystawać ale w praktyce można mieć ją w środku.

Zasięg będzie teoretycznie mniejszy ale raczej i tak na więcej niż 500 metrów nie odlecisz

bo z takiej odległości nie widać już modelu.

 

Jeżeli chodzi o ładowarkę to chyba opłaca się dołożyć do oryginalnego

Imax B6 http://abc-rc.pl/p/1...-i-osprzet.html

 

Możliwe że one się niczym nie różnią ale praktycznie to nie wiadomo co siedzi w środku tego Redoxa Alpha II (trzeba by rozebrać)

Kupując Imax-a wiesz że będzie dobra.

 

 

Edit:

 

Aktywny element anteny to ten czerwony koniec.

Reszta to zwyczajny przewód.

Zrób dziurę w kadłubie i wyciągnij antenę na zewnątrz.

 

Edit2: zasilacz do ładowarki najlepiej stary z komputera.

Ja podłączam prosto pod kompa, ale trzeba mieć dobry zasilacz w kompie.

A w terenie pod akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie musi wystawać ale w praktyce można mieć ją w środku.

Zasięg będzie teoretycznie mniejszy ale raczej i tak na więcej niż 500 metrów nie odlecisz

bo z takiej odległości nie widać już modelu.

Kolega chyba nie ma zamiaru latać łodzią :D Co do anteny to może pozostać w środku.Choć jeśli będziesz miał możliwość wypuszczenia anteny, by nie została zalana to wiesz co masz robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie musi wystawać ale w praktyce można mieć ją w środku.

Zasięg będzie teoretycznie mniejszy ale raczej i tak na więcej niż 500 metrów nie odlecisz

bo z takiej odległości nie widać już modelu.

 

Jeżeli chodzi o ładowarkę to chyba opłaca się dołożyć do oryginalnego

Imax B6 http://abc-rc.pl/p/1...-i-osprzet.html

 

Możliwe że one się niczym nie różnią ale praktycznie to nie wiadomo co siedzi w środku tego Redoxa Alpha II (trzeba by rozebrać)

Kupując Imax-a wiesz że będzie dobra.

 

 

Edit:

 

Aktywny element anteny to ten czerwony koniec.

Reszta to zwyczajny przewód.

Zrób dziurę w kadłubie i wyciągnij antenę na zewnątrz.

 

Edit2: zasilacz do ładowarki najlepiej stary z komputera.

Ja podłączam prosto pod kompa, ale trzeba mieć dobry zasilacz w kompie.

A w terenie pod akumulator.

 

Wiekie Dzięki Kolego

i zastanowie sie nad twoja propozycja ładowarki bo różnica nie jest duza w cenie a chce miec dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w sklepach modelarskich w necie ze mozna kupić specjalne anteny co umieszczane na modelu (coś jakby kawałek drutu czu tez rozciagana) to ja takiej nie podepne do tego odbiornika wiec nie jest mi taka antena potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link albo zdjęcie musisz podać bo tego jest tyle że ciężko określić o co ci chodzi.

Ta antena jest dobra i nic z nią nie kombinuj bo nie trzeba.

Zasada jest taka że jak coś działa to się tego nie naprawia.

A druga zasada mówi że lepsze jest wrogiem dobrego.

I tego trzeba się trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pkietu zasilajacego do nadajnika obecnie mam koszyk z bateriami z takim 3 pinowa wtyczka (nie wiem jak sie nazywa fachowo)

i znalazłem taki pakiet

http://turborc.pl/in...uct&prod_id=481

podobno zastepuje koszyk w aparaturach Turnigy wiec teoretycznie powinna pasować wole sie upewnić by i w praktyce pasowało :D

Czy tym pakietem zastapie koszyk z tym 3 pinowim wejsciem? Chodzi o to czy wtyczki sa takie same w koszyku i pakiecie?

post-9486-0-32336800-1345391707_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.